2020. április 15., szerda

FB-RSS feed for Kiss Balázs: Photo - 70 nap?Szociális távolságtartást a PARKOK lezárása nem segíti elő. Valahol lesznek az emberek akkor is. Nem mindenki otthon. Hasonló ez a buszjáratok ritkításához


FB-RSS feed for Kiss Balázs

FB-RSS feed for Kiss Balázs
70 nap?

Szociális távolságtartást a PARKOK lezárása nem segíti elő. Valahol lesznek az emberek akkor is. Nem mindenki otthon. Hasonló ez a buszjáratok ritkításához : akkor ugyanannyi utas jut kevesebb járműre, így a buszok zsúfoltabbak lesznek.

Izraelben is leállították a gazdaságot, szintén gyárakat és boltokat zárattak be, továbbá komolyabb kijárási korlátozások vannak mint minálunk. A gazdasági válság is alakul emiatt. Az a bizonyos háttérhatalom tényleg háttér és nem csak úgy általában zsidó, de viszont globális.

Hogy a biológiához nem ért egy matekos, aki eddig történt eseményekből vett valós adatok alapján állít fel modelleket, végez számításokat, az nem mond semmit. Egy virológus sem adatelemző szakember, vagy épp kockázatelemzést is végző biztosítási matematikus.

Mellékelt ábra szerint a halálozások kiugrásai az elmúlt hetekben - pár hónapban nem térnek el a korábbi eseménysor által kirajzolt görbétől.

Az a nem mindegy, milyen jövőnk lesz.

https://nemzeti.net/izraeli-matematikus-mindegy-mit-lepnek-a-kormanyok-a-jarvany-magatol-megszunik-70-nap-utan-15682279.html 

Izraeli matematikus: mindegy, mit lépnek a kormányok, a járvány magától megszűnik 70 nap után


Izraeli matematikus: mindegy, mit lépnek a kormányok, a járvány magától megszűnik 70 nap után
Isaac Ben-Israel, egy elismert izraeli matematikus szerint a számok magukért beszélnek: a statisztika azt mutatja, hogy a koronavírus terjedése 40 nap után ér a csúcsra, és 70 nap után magától megáll. Ezt a megállapítást ugyanakkor vitatja Gabi Barbash kórházigazgató, az egészségügyi tárca volt igazgatója – írja a The Times of Israel nyomán a Neokohn.

Mindegy, hogy hol, és mindegy, hogy milyen lépéseket hoz az adott kormány, a koronavírus terjedése 40 nap után ér a csúcsra, és 70 nap után szinte a nullára esik az új fertőzések száma – ezt állítja a statisztikai adatok alapján Isaac Ben-Israel, a Tel-Aviv-i Egyetem biztonsági tanulmányok programjának vezetője, a Nemzeti Kutatási és Fejlesztési Tanács elnöke.
A 12-es csatornának elmondta, hogy kutatótársával arra a megállapításra jutott, elemezve az új esetek növekedését és csökkenését a különböző országokban, hogy „van egy meghatározott minta, a számok magukért beszélnek”.
A szociális távolságtartást maga is támogatja, de a gazdaságok világszerte tapasztalt leállítása szerinte bizonyíthatóan hibás lépés a statisztikák fényében.
Izrael esetében megjegyezte, hogy
normális esetben is körülbelül 140 ember meghal az országban minden nap. Azért leállítani szinte a teljes gazdaságot, mert a vírus megöl még egy vagy két embert, az súlyos hiba, és szükségtelenül kerül a GDP 20 százalékába.
A tévé megszólaltatta Gabi Barbash professzort, kórházigazgatót is, az egészségügyi tárca volt főigazgatóját, aki szerint Ben-Israel téved, a halottak száma pedig jóval magasabb lenne, ha Izrael és már országok nem tettek volna lépéseket.
Hírdetés
A matematikus szerint viszont a számok, azokból az országokból, mint például Svédország, Taiwan, Szingapúr, ahol nem vezettek be szigorú korlátozásokat a gazdaságban, az ő állítását igazolják.
Barbash New Yorkot említette ellenpéldaként, amely bizonyítja Ben-Israel tévedését. A matematikus ehhez hozzáfűzte, hogy az éppen az ő elméletét igazolja, amely szerint 40 napig emelkedik az új esetek száma, utána viszont csökkenés következik.
Azt ugyanakkor ő sem tudta megmondani, hogy az általa említett jelenséget mi magyarázza.
„Nincs rá magyarázatom. Sokféle spekuláció létezik, talán az éghajlathoz van köze, vagy a vírusnak ez a saját élettartama” – mondta a matematikus.
Szerinte a nagy lezárások a „tömeghisztéria” miatt történtek, a szociális távolságtartás elegendő lenne.
Amennyiben a lezárások nem járnának ekkora gazdasági visszaeséssel Izraelben és máshol, akkor nem lenne probléma.
„Akkor viszont nem kellene az egész országot lezárni, amikor a lakosság többsége nincs komoly veszélynek kitéve” – fogalmazott Ben-Israel.
Azt is megkérdezték tőle, hogy szerinte Olaszországban miért volt ilyen kiugróan magas a halottak száma. A professzor szerint az olasz egészségügyi rendszer eleve túl volt terhelve, 3 éve is összeomlott az influenzajárvány miatt.
Barbash viszont azt kérte, hogy ne engedjék, hogy matematikusok határozzák meg, mikor oldják fel a lezárásokat, mert ők semmit sem tudnak a biológiáról.
You received this email because you set up a subscription at Feedrabbit. This email was sent to you at kreuzfeldildiko@gmail.com. Unsubscribe or change your subscription.