2020. április 14., kedd

FB-RSS feed for Kiss Balázs: Helyes. Járvány ez, de nem világvége.

FB-RSS feed for Kiss Balázs

FB-RSS feed for Kiss Balázs

Helyes. Járvány ez, de nem világvége.

Monday 13 April 2020 04:14 PM UTC+00
Több európai országban is lazítanak a járványügyi intézkedéseken

Európa-szerte több országban, így Ausztriában, Dániában, Csehországban, Litvániában, Norvégiában, Spanyolországban és Olaszországban is lazítanak a járványügyi intézkedéseken.

Ausztriában eddig sem tartottak zárva az élelmiszerüzletek, gyógyszertárak és trafikok, húsvét után viszont kinyithatnak a kisebb, 400 négyzetméternél nem nagyobb üzletek, a barkácsáruházak, autószerelő-műhelyek, autómosók, vasedényüzletek, zálogházak és a szabadtéri piacok. Ugyanakkor csak 7.40-től 19 óráig tarhatnak nyitva. A bolttulajdonosok, akik egyszerre túl sok vevőt engednek az üzlethelyiségekbe, 3600 euró (1,3 millió forint) pénzbírságra számíthatnak.

Május elsejétől valamennyi üzlet kinyithat Ausztriában, így a bevásárlóközpontok és a fodrászüzletek is. Az osztrák hatóságok április végén döntenek arról, hogy a szállodák és a vendéglátás mikortól nyithat újra. Tömegrendezvényekre várhatóan június végéig nem lehet számítani.

Spanyolország kilenc tartományában két hét szünet után, húsvét hétfőn megkezdték a munkát a nem létfontosságú ágazatokban, például az építő- vagy az autóiparban dolgozók. A spanyol közszolgálati televízióban (TVE) elhangzott becslés szerint országosan mintegy 2 millió munkavállaló tér vissza a munkába ezekben a napokban.

A spanyol kormány március 30-án állította le a nem létfontosságú szektorok működését, hogy így lassítsa a koronavírus terjedését. A kabinet szerint az intézkedés beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök vasárnap beszélt arról, hogy ezzel véget ért az ország „hibernációja", de a szükségállapottal együtt járó szigorú általános korlátozás nem. A diákok továbbra is távoktatásban tanulnak, ahol csak lehet, otthonról zajlik a munkavégzés és nem enyhítenek a lakhelyelhagyási korlátozásokon sem. „Az első lazításokra legkorábban két hét múlva lehet számítani. Azok is fokozatosan és óvatosan lesznek bevezetve" – emelete ki. Zárva maradnak az éttermek és azok az üzletek, amelyek nem olyan alapvető szükségletek látnak el, mint például az élelmezés.

Csehországban már csütörtöktől bővült a nyitva tartó üzletek száma, ugyanakkor szigorodtak az üzletek működtetésének higiéniai feltételei. Megnyíltak főleg a sporttal és szabadidős tevékenységgel kapcsolatos boltok és szolgáltatások, a hobbiboltok, a vaskereskedések, az építkezési kellékeket árusító üzletek. Sokan megrohamozták a barkácsüzleteket és kertészeteket, mert a kijárási korlátozások idején sokan otthonuk felújításába kezdtek.

További üzletek, szolgáltatások megnyitását a cseh kormány a járványhelyzet alakulásától függően a húsvét utáni időszakra tervezi. Az iskolák leghamarabb május végén nyithatnak újra. A prágai kabinet bár kilátásba helyezett további kivételeket a be- és kiutazást illetően, a határok teljes körű újranyitása egyelőre nem merült fel.

Hírdetés

„Úgy gondolom, ez nem lesz téma a következő hetekben, de lehet, hogy hónapokban" – fogalmazott Adam Vojtech egészségügyi miniszter a közszolgálati televízióban.

Erna Solberg norvég miniszterelnök húsvét előtt bejelentette, hogy április 20-tól újranyitnák az óvodákat, majd 27-től az általános iskolák alsó négy tagozatát. Április 20-tól emellett ismét működhetnek a fodrászüzletek, a gyógytornászok és a pszichológusok rendelői is. A határok azonban továbbra is zárva maradnak. A külföldről hazatérőknek kéthetes karanténba kell vonulniuk.

Mette Frederiksen dán miniszterelnök a nyitás „első óvatos fázisáról" beszélt korábban. Április 15-től első lépésben újranyitnák április a bölcsődéket, óvodákat és az általános iskolák alsó öt tagozatát. A dán kormány ezzel tehermentesítené a szülőket, akiknek napközben a munka mellett a gyermekeikről is gondoskodniuk kellett.

Frederiksen ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a dánoknak be kell rendezkedniük arra, hogy bizonyos korlátozások még hónapokig hatályban maradhatnak, így a skandináv ország május 10-ig meghosszabbította a határai zárva tartását. A kormányfő szerint a nyitás második fázisáig, az éttermek, bárok, kávézók, színházak és egyéb szórakozóhelyek zárva fognak tartani, s továbbra sem szabad tíznél több embernek gyülekeznie a közterületeken. A tömegrendezvényeket augusztus végéig megtiltották.

Saulius Skvernelis litván miniszterelnök is bejelentette, hogy fontolgatják a kijárási tilalom lazítását, amennyiben a húsvéti ünnepek alatt nem tapasztalnak újabb tetőzést a balti államban, így az élet fokozatosan visszatérhet a rendes kerékvágásba. A vilniusi kormány szerdán tervezi ismertetni négy pontos akciótervét és egy előzetes ütemtervet is. Litvániában szigorú kijárási és utazási korlátozásokat vezettek be a járvány feltartóztatására.

Olaszországban április 14-től megnyitják a könyvesboltokat, az erdészeteket és a csecsemőcikkeket áruló üzleteket Giuseppe Conte olasz miniszterelnök péntek esti bejelentése szerint, aki május 4-ig meghosszabbította az eddig érvényes összes többi járványügyi óvintézkedést és korlátozást. Ugyanakkor túl korainak nevezte a kijárási korlátozás feloldását, a nem létfontosságú termelés és szolgáltatások újraindítását.

Giuseppe Conte elmondta, hogy május 4-től megkezdődik az úgynevezett második fázis, amikor a gazdaság bizonyos ágazatai újraindulhatnak. Ennek részleteit egy 17 tagú egészségügyi-gazdasági munkacsoport dolgozza ki, amelynek élére a vállalati menedzsmentben jártas Vittorio Colaót nevezték ki.

Az olasz iskolák akár a nyári szünet végéig, vagyis egészen szeptemberig zárva maradhatnak.

Németországban, ahol március közepe óta szinte teljesen leállt az élet a koronavírus-járvány miatt, április 19-ig maradnak érvényben a kijárási és egyéb korlátozások. A szövetségi kormány és a tartományi kormányok vezetői szerdán egyeztetnek arról, hogy miként alakítsák a szabályokat április 20-tól.

(MTI)


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »
You received this email because you set up a subscription at Feedrabbit. This email was sent to you at kreuzfeldildiko@gmail.com. Unsubscribe or change your subscription.

FB-RSS feed for Kiss Balázs: A pánik okozta károkAdatok továbbra is félrevezetők, pánikkeltők"Szerintem már nem sokáig tart ez az őrület és akkor kiderülhet, hogy valóban meztelen a király! Kezd kipuk

FB-RSS feed for Kiss Balázs

FB-RSS feed for Kiss Balázs

Bevezetés

  • Minden nap többet tudunk a korona vírus okozta járványról és az annak nyomán kialakult pánikról is, de még mindig nagyon keveset. A main stream információs bázisok kiindulópontja továbbra is az, hogy ez egy nagyon súlyos járvány, amely kapcsán minél nagyobb pánikot kell kelteni, hogy az emberek ne is gondolkodjanak, hanem otthon maradjanak a fenekükön, a házukban.  Az országok többségében a vezetők és a szakemberek nagy része is ezzel a magatartással látják kezelhetőnek a helyzetet. Az, hogy a teljes kijárási tilalom sem csökkentette, vagy oldotta meg az olasz, vagy a spanyol járványt, az végülis nem probléma, hiszen a félelem az olaszországihoz hasonló helyzettől, az „mindent visz" mint  a joker a kártyában, még azt a tudást is, hogy ugyanazok az intézkedések máshol sem szüntetik meg a járványt és máshol sem hoznak majd eredményt (ez kéne legyen ugyanis a tudományos gondolkodás alapja, ha nem félelmi alapú, irracionális gondolkodás lenne). Nagyon kapóra jött ez a dél-európai országok által prezentált halálozási ráta ebben a tudományos adatokat egyébként szinte teljesen nélkülöző világban, a „lockdown" vagy „shutdown" elvet valló kormányoknak. Nem kell sokat győzködni a népet, csak meg kell mutatni az olasz és spanyol halálozási statisztikákat, néhány képet a koporsókat szállító autókról, a folyosókon, lélegeztető gépen fekvő, félholt betegekről és mindenki ért a szóból. EZ A PÁNIK!!! Igazából most már az az érv is elég, hogy hát hogyan lenne lehetséges, hogy nem ez az igazság, hiszen a világ összes kormánya így jár el, hogyan merészeli valaki azt gondolni, hogy itt nincs elég bizonyíték arra, hogy ez így megoldható. Láthatják: minden kormány ezt csinálja, kvázi igazuk van! A népnek pedig ez egy rendkívüli nagy meggyőző erő. Mindenki, aki megkérdőjelezte az első cikkemet, mind ezt az érvet, az olasz és spanyol óriási „korona vírus miatti" halálozási statisztikát citálta. Elismerve, hogy ez a vírus az arra hajlamos sokféle betegségben szenvedőknél, legyengült szervezetnél (ami véleményem szerint nem több, mint a fertőzöttek kb. 1-3%-a) elősegíti a súlyos (ARDS) tüdőgyulladás kialakulását, de nem elismerve, hogy minden olasz halálozási adat a koronavírus számlájára írható) javaslom, hogy az olasz és spanyol halálozási statisztikák helyes értelmezésére térjünk vissza a járvány után. Véleményem szerint nagyon sok bibi van a statatisztikák gyártásával: mi miatt halnak meg, mennyi a valós fertőzötti létszám, mekkora százaléka a fertőzötteknek, akik nagyon betegek lesznek, korona vírus nélkül milyen életminőségük és életkilátásuk volt az elhalálozottaknak stb.
  • Az otthon maradás egyesek szerint laposítja a fertőzés lefolyásának görbéjét, így elkerülhető az intenzív ágyak túlterheltsége, mások és valójában a közvélemény nagy része egyszerűen nem is foglalkozik az otthon maradás valós céljával és okával. Ők hallgatólagosan – szintén a médiák által gerjesztett pániktól vezérelve – úgy vélik tudatuk legmélyén, hogy az otthon maradás a garancia arra, hogy nem lesz baj, kvázi a vírus nem tud kit megfertőzni és éhen hal, kipusztul és persze én magam sem fogom így megkapni és nem kerülök lélegeztető gépre. Pedig minden adat azt mutatja, hogy nem is kerülne oda, mert valójában vélhetően 1-3% alatti a súlyos esetek száma, de hát pontos statisztikáink nincsenek, mert épp csak azt nem méri senki, hogy mennyi a valós megbetegedési adat. A pánikkeltés tehát benne van ebben a gondolkodásmódban és mivel a pánik segíti a nem éppen megalapozott, tudományosan nagyon sok hiányt mutató otthon maradás és a mindent leállítás stratégia megvalósulását, a különböző országok kormányai kapcsolt médiáinak nagyon testhez álló „a tényszerű közlés álarca mögött" folyton a rosszat és a szörnyűségeket mondogatni, mutogatni akkor is, ha nyilvánvaló csúsztatással jön ki csupán a rossz hír. Az operatív törzs elmondja minden nap, hogy ma megint hányan fertőződtek meg (nem érdekel már senkit, hogy ez nem a megfertőzödöttek száma, hanem az a szám, hogy az aznap véletlen szerűen elvégzett tesztekből hány lett pozitív), hányan haltak meg a korona vírus miatt (nem érdekel senkit, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a korona vírustól haltak meg), hogy más országban mennyi sok szörnyűséges esemény zajlik (ami mindenkinek azt mondja, hogy nagyon kell félni ettől a betegségtől, hiszen mi is ugyanoda juthatunk, mint ezek a szerencsétlenek) és hogy mekkora összefogással próbálja mindenki megelőzni a nagy bajt (senkit nem érdekel már, hogy a saját betegségemet meg tudom-e előzni vagy sem). Én kezdettől azt mondom, hogy a politikai döntések meghozatala nem a mi dolgunk, ezért jogkövetőként ahogyan döntöttek a felelősök, azt úgy kell maradéktalanul teljesíteni, hiszen a káosz lenne a legrosszabb, ami történhetne, maradjon tehát mindenki otthon, aztán a végén meglátjuk, hogy hol volt az igazság. Pedig az eszköz, amivel ezt elérik, mármint a pánik, nagyon sokat árt is, ezért én a saját eszközeimmel továbbra is próbálok szót emelni legalább a pánik okozta károk enyhítéséért és ez mindenkinek, még a kormánynak is ugyanolyan érdeke, mint hogy a koronavírus okozta kár minimális legyen.

A pánik okozta károk

  • Nem tudom például, hogy ki és milyen kutatás keretében képes majd összeszámolni ezen hisztéria elmúltával, hogy hányan haltak meg ezekben a napokban azért, mert nem kaptak rendes háziorvosi és ügyeletes orvosi ellátást, nem kapják meg a tervezett műtétjüket, nem végzik el a tervezett vizsgálatokat. (Háziorvosi ellátás a pánik miatt nincs, hiszen ők sem mehetnek ki és nem is akarnak kimenni a beteghez, aki „ne adj Isten még fertőzött is lehet", hiszen, akkor elkapják a kórt karanténba kell vonulni. EZ PÁNIK SZERINTI CSELEKVÉS AZ EGÉSZSÉGÜGYBEN!!) Az ügyelet, vagy a házi orvos egy szív táji anginás panaszra, ritmuszavarra, szokásos asztmás rohamra, stroke-ra, vércukor zavarra (ezek békeidőben mind halálos lehet, most nem, mert most csak a korona vírus okoz halált!) nem is megy ki, hiszen most sokkal nagyobb baj van: koronavírus! Nem végeznek tervezett műtéteket, kivizsgálásokat. Igaz, hogy eddig tényleg csak a sokféle krónikus betegséggel, immunzavarral rendelkező és főként 75 év átlagéletkorúak haltak meg Magyarországon úgymond „a koronavírus miatt", de most minden létező erőforrást a koronavírus járványügyi és intenzív osztályos ellátására kell fordítani, lélegeztető gépeket kell vásárolni sokat, hogy mindenkinek jusson. És akkor ezzel megoldódik a súlyos eset ellátása és élete megmenthető? Vannak szakemberek, akik attól óvnak, hogy a járványintézkedések nyomán többen halhatnak meg, mint magától a vírustól.  Tudni fogjuk-e, hogy hányan halnak meg magától a pániktól? Gyerekkoromból emlékszem a megtörtént eseményen alapuló olasz filmre, amikor a haragosát a borbély egyetlen karcolás nélkül kivégezte a figarószékben, pusztán a félelem keltésével, annak tudatosításával, hogy a borotvával elvághatja a torkát. A pánik öl és látom a saját betegeimen, hogy egyesek extrém pánikban vannak. Például kollégák megfigyelték Németországban, hogy a súlyosan beteg emberek, demens betegek súlyos pánik miatt meghalnak (egyszerre akár sokan egy idősotthonban), amit az okoz, hogy döntő változás áll be a mindennapjaikban: testi kontaktus hiánya, „űrruhába öltözött emberek" megjelenése, izoláció. Tudni fogjuk-e majd, hogy hányan haltak meg a coronavírusra és társfertőzéseire adott gyógyszerektől  és a kórházban elszenvedett ún. nozokomális (kórházi) fertőzésektől, hiszen tudjuk, hogy évente csak Európában ilyen fertőzésektől 50.000 ember hal meg.

A lélegeztető gép, mint életmentő high tech módszer (?)

  • Tudjuk-e például, hogy az intenzív osztályra felvett corona vírus miatt légzési nehézségekkel küzdők mekkora százaléka éli túl Magyarországon ezeket az intenzív eljárásokat. A nemzetközi kitekintés nem túl rózsás, mondhatnám katasztrófa helyzetben biztosan tudna az orvostudomány ennél hatékonyabb, több ember megmentésére alkalmas eljárásrendet is találni. Ugyanis a kórházba került esetek 17-29%-ánál kialakul a súlyos tüdőgyulladás (ARDS), ami miatt a modern intenzív medicina (ekkor már helyesen) lélegeztető gépre teszi őket. Az intenzív lélegeztetés nem jelentheti a maszkos, vagy orrszondás lélegeztetést, mert az tovább súlyosbítaná a felső légutakból lepumpált kórokozókkal a gyulladásos folyamatot. A lélegeztetést ún. intubálás, vagyis a mély légutakba juttatott csővel végzik, ilyenkor törvényszerűen a nyugtató szerek alkalmazása is, ami tudatvesztést jelent. Egy kínai tanulmány szerint a lélegeztető gépre tett betegek 86%-a (??!!!) elhalálozik.

hasonló eredményre jutottak egy amerikai tanulmány szerzői.  Ma hallottam a tisztifőorvos asszonytól, hogy már két beteget levettek a lélegeztető gépról Magyarországon is. Kérdésem, hogy 38 halott és 2 túlélő? Ez nem jobb, hanem rosszabb arány, mint amit az irodalom idézésével itt leírok.

Nem egyszerű a túlélők elválasztása sem a lélegeztető géptől. Ez annál nehezebb eljárás, minél tovább lélegeztetik őket. A lélegeztetés 5-21 napig tarthat, attól függően is, hogy milyen hamar intubálják őket. Van ahol hamar intubálják, ha már köhög megelőző lépésként, van ahol csak akkor, amikor már közvetlen életveszély van az alacsony oxigén ellátottság miatt. Amíg az intubálás tart a túlnyomás miatt tüdő károsodik. Létrejön a VILI (Ventillator induced lung injury) vagyis a lélegeztetés okozta tüdő károsodás.

Persze nem csupán ez, hiszen lelkileg sem egyszerű feldolgozni a történteket, a túlélő betegek sérültek lesznek, testi és lelki értelemben is és ez egy gyakori maradványa a kezelésnek. Romlik az életminőségük, izomgyengeségben, félelmi állapotokban és depresszióban fognak szenvedni.  Ugyanerről írnak ebben a leírásban is. 

Egy hosszú távon lélegeztetett betegeket vizsgaló metaanalízis szerint (6616 beteg), a betegek 58%-a egy éven belül meghalt.

A súlyos állapotba került betegek betegséglefolyását az elfogadott úton tehát csupán kb. 10% aránnyal lehet hosszú távú életmentésként értékelni, még úgy is, hogy az életminőséget nem vesszük figyelembe. Kérdésem tehát, hogy biztosan nincs jobb algoritmus, amit követni lehetne, mint mindenkit a betegség legsúlyosabb változatával riogatni, még akkor is ha nyilvánvalóan sem ő, sem a családja nem veszélyeztetett és azoknak, akik valóban veszélyeztetettek passzívan, félelemben várni a betegség súlyos változatának bekövetkeztét és ennyire rossz eredményességgel végigasszisztálni a végstádiumukat? … és ahogyan már korábban is írtam, még semmi fogalmunk nincs arról, hogy mi lesz, ha a járvány újra éled, vagy a maradékot (a több hónap után, a járványt eltűntnek hitten) csak olyan szórványos fertőzésként megtalálja ez a vírus. Szerintem van, még pedig a bezártságban otthon a hagyományos, ősi egészségvédő módszerek alkalmazása, amivel a légutakat fittebbé és a súlyos változatú betegség kialakulásának esélyét lecsökkentve megelőzhetjük a bajt. És amikor ezt bizton kijelentem, akkor a jogszabályok alapján állok (Eü Törvény 104 paragrafusa) biztosan kevesebb kárt, kevésbé tudománytalant állítok, mint az a gyógyszeripar, amely a súlyos mellékhatásokkal rendelkező malária elleni szert és antibiotikumokat minden kísérleti adat nélkül szeretné a kormányoknak tömegével eladni, hogy azzal kezeljék a betegeket! Tudják?  Hátha bejön! Hánynak fog ártani, hányan használják majd a súlyos mellékhatások ellenére a pánikjuktól vezérelve megelőzésként, na erről nincs semmi fogalmunk. Azért azt is kell érteni, – mondom újra – hogy a súlyos tüdőgyulladásos betegség csupán azoknál alakul ki, akik egyébként is sokféle súlyos betegséggel rendelkeznek, azok nagyon elhanyagolt, vagy előrehaladott állapotban vannak és nem tudják, vagy nem akarják a gyógyulásuk érdekében az életmódi és egyszerű természetes módszereket időben, megelőzésként alkalmazni. Ők tehát sokszor idősek, 65 év felett, de nem az idősek a veszélyeztetetettek, hanem a súlyosan beteg idősek és néha az ilyen beteg fiatalabbak.

Adatok továbbra is félrevezetők, pánikkeltők

Továbbra is sötétben tapogatózunk megfelelő adatok híján. Még mindig abban a kábulatban élünk, hogy „egyre több a beteg", de hogy tényleg több-e vagy mennyivel több, azt nem tudjuk, pedig nyilvánvaló, hogy a jelen gyakorlat alapján a több betegnek, a nagyobb terjedésnek elsődleges oka csupán az, hogy adott napon több tesztet végeztünk. A Robert Koch Intézet szerint (amely német járványügyi központ), a több pozitív eset továbbra is azt jelenti, hogy többet tesztelnek.

A valós betegszámról semmilyen fogalmunk sincs. Az osztrákok már csinálják a reprezentatív felmérést az antitestek mérésével, amire itthon is nagy szükség lenne. 2000 beteget vizsgálnak gondosan kiválogatott representatív minta alapján és ebből fogják tudni a betegség valós elterjedtségét.

Továbbra sem tudjuk, hogy akik meghalnak és koronavírus hordozók, azok mi miatt halnak meg? A halál okozója a víruson kívül sok más tényező lehet, különösen, hogy látható minden elhalálozott súlyos krónikus betegségekben szenvedett. Vagy másként: mekkora százalékban segített a halálhoz a koronavírus? Mekkora a cukorbetegsége, mekkora a vérnyomása stb. Ezek nélkül hamis állítás az, hogy mindenki a korona vírus és csakis a koronavírus miatt halt meg.

Komplementer medicinának most van ideje, de nagyon!!!

  • Ugyanakkor azért a szakma sokszor megmondja, hogy az otthon maradással nem a fertőződés kerülhető el, hanem csak a korai és a tömeges fertőződés. Igen figyelembe kell venni az előírásokat és a súlyos betegek egyidejű intenzív osztályra való özönlésének veszélyét, a fertőződési görbe ellapítását, de a valódi betegség megelőzés nem csupán a hygiénés szabályok betartását és a kb 10%-os egy éves túl élést jelentő intenzív ellátást jelenti, hanem főként a szervezet védekező képességének javítását. Most van szükség az empírikus, évezredes bölcsességekre, amit a komplementer medicina, vagy a más néven a természetgyógyászat, ázsiában pedig tradícionális (hagyományos) orvoslás közvetít. Ráadásul ennek a jogi alapjai is megvannak, hiszen a magyar Egészségügyi Törvény az egészségügy részévé tette a természetgyógyászatot úgy, hogy elismerte, hogy az is az emberek jólétéért tesz hatékonyan, miközben nem kell a természettudományos elvek szerinti bizonyítékok alapján megítéljék, hiszen ezért van, hogy csupán komplementer (kiegészítő) módszer lehet. Mikor van ennél halaszthatatlanabb, fontosabb helye az egészségügyben az évezredes tapasztalatoknak, ha nem most, amikor a mai orvoslásnak, csak rossz és rosszabb túlélési modelljei és gyógyító eljárásai vannak?
  • Tudják például, hogy az ájurvéda 5000 évvel ezelőtt hogyan nevezi a korona vírushoz hasonló súlyos megbetegedéseket? Svása. Mondom: 5000 éve! Ez a megbetegedés kapha betegség, ami azt jelenti, hogy a kapha faktorokat kell kikapcsolni: nehéz ételek, állati termékek fogyasztását, mozgáshiányt, rossz légzési technikát. Ezért végezze mindenki az általam leírtakat. Keressék a weboldalamon a rövid összefoglalót.

Következtetéseim

  1. Továbbra is úgy látom, hogy nincs ok a pánikra, akkor sem, ha nagyon erősek és meggyőzőek a pánikkeltő erők. Azért nincs ok, mert a lakosság döntő részére ez a betegség teljesen veszélytelen. Sajnos akkora pánikot keltenek, hogy lassan megkövezést vállalva szabad csak kijelenteni, hogy a lakosság döntő részére veszélytelen a korona vírus. Hogy mekkora részére teljesen veszélytelen, ezt is majd később, a vihar elmúltával lesz módunk pontosan kielemezni, mert ebben sincs még jelenleg egyetértés: mást állítanak a pánikkeltők (ők 20%-ot mondanak, helytelen kiindulási pontot alkalmazva) és mást a józanul elemzők, akik a lakosság egészére viszonyítják a súlyosabb lefutású esetek számát. Szerintem az igazán veszélyeztetett csoport nem több, mint 1-3%- a a lakosságnak. Az ő védelmük nagyon fontos teendő, de nem csupán a kontaktusok előli elbújtatásukkal, hanem az így a fertőződésig nyert időben az életmódjuk formálásával, testsúlyuk csökkentésével, dohányzásról leszoktatásukkal, edzettségük javításával, légzőgyakorlatokkal, inhalációs kezelésekkel, vitaminkúrákkal és a tradícionális gyógymódok alkalmazásával, melyeket egyedül és otthon is végezhetnek és melyeket korábban leírtam
  2. A fentieknek nem mond ellent az olasz és a spanyol példa sem,
    • mert ezek az országok Európának csupán egy részét képezik és az összeurópai halálozás ennél lényegesen alacsonyabb lesz (Kínában sem volt olyan magas arány mindenütt, mint a 12 milliós Vuhanban és az össz halálozás Kínában nem érte el az össznépesség 0,00025%-át)
    • mert a statisztikai adatok megbízhatatlanok, nem tudni, melyik országban ki mit ért egy-egy adaton,
    • mert még náluk sem éri el a súlyos betegség a lakosság fent említett 1-3%-ánál nagyobb részarányát
    • mert az ottani súlyosabb lefolyásnak az előző cikkemben kirészletezett okok is közreműködnek (kimagasló légszennyezés, kimagasló időskorúak aránya, kimagasló szabály szegés, kimagaslóan rossz intenzív ágyszám).  Az olasz és spanyol adatok szerinti jelenlegi halálozás, még ha az tényleg mind a korona vírus számlájára lenne írható, amit eddig oda írtak, akkor sem haladja meg jelenleg a 0,025%-ot Olaszországban, és 0.033%-ot Spanyolországban a teljes népességükre vonatkoztatva. A spanyol nátha 1918-ban a Föld lakosságának 3-5%-át, vagyis kb. 21-50 millió embert pusztított el.
    • mert Európában az olasz és a spanyol lefutásnál sokkal kedvezőbbek is vannak, és hogy miért olyan barátságos a német, vagy a közép-európai példa betegség lefutás, annak kielemzését hagyjuk a járvány utáni időszakra. Mindenesetre német és svájci klinikákon semmi jele a túlzsúfoltságnak, de más beszámolók szerint a lombardiai kórházi zsúfoltság mellett más venetói és piemonti kórházak és klinikák üresen állnak. Az egész tehát csupán egy pánik volt.
    • mert Olaszországban a pánikból még nagyobb pánik jött, hogy itt ez hatalmas pánikot kelthessen. Tudni kell, hogy az olasz kormány által bevezetett súlyos intézkedések nyomán a rengeteg időseket ápoló magán és intézményi alkalmazott – aki addig a minden nap akár 24 órában dolgozott  – pánikszerűen elhagyta az országot és ott hagyták sokszor magukra az idős kiszolgáltatott embereket, akik tömegével haltak meg a pániktól és a járványtól megfelelő ápolás híján. A már említett intenzív osztályos, kórházi és személyzeti rendszer mellett, az idős ellátó rendszer teljes összeomlása figyelhető meg. Mutatták a túlzsúfolt krematóriumokat is. Ez azért volt, mert Olaszországban egyébként sem szokták a halottakat elégetni, ezért a krematóriumok nagyon csekély számban álltak rendelkezésre. A kormány előírta a halottak elégetését, a krematóriumi alkalmazottak a járványtól való félelmükben pedig megtagadták a munkát. Így a pánik pánikot keltett és egyre nagyobb hullatömeget. Ezt mutogattták a pánikkeltők, hogy itt Közép – Európában és Európa más részein is még nagyobb legyen a pánik.
    • A Venetohoz tartozó Treviso kórházi halálozásáról szóló beszámoló megmutatja, hogy az idei halálozási adatok nem rosszabbak az előző évinél. Néhány helyen túllépték az előző évit, de ott inkább az előző pontban részletezett pánik és rossz ellátási rendszer okozta, nem pedig a korona vírus.
  3. Továbbra sem adják hozzá a veszélyeztetettekhez a dohányzókat, túlsúlyosakat, pedig ők veszélyeztetettek!! Igy, ha valaki mégis fiatalabbként elhalálozik, akkor nem lehet tudni, hogy csupán a dohányzás, vagy a túlsúly okozta-e a korona vírus iránti esendőségét, vagy valóban megtámadja a fiatalabbakat is a vírus. Erre egyébként eddig semmi bizonyíték.
  4. Nincs exponenciális terjedés. Amennyivel több tesztet végeznek, annyival nő a pozitív esetek száma. Tehát terjed, de nem úgy, ahogyan azt vélelmezik. Viszont bizonyosan jóval több azok száma, akik már fertőződtek. Lehet akár 10 vagy 20-szoros, vagy akár még magasabb is a jelenlétük a társadalomban. „Ez egy rosszabb fajta influenza járvány és nem egy új fajta halálos kór. Média járvány van, kevesebb tévét kéne nézniük az embereknek. Ezt mondja John Oxford világszerte ismert virológus, influenza specialista professzor a Queen Mary Universityről.
  5. A svéd államigazgatási példa egy jó példa, alternatív válságkezelés, jó kilátásokkal. A svéd döntés miatt láthatólag összefog a nemzetközi közösség és annak valamennyi médiája, hogy a sorból kilógó svédeket megregulázzák és végtelenül eláztassák az európai közvélemény előtt. „Szakképzetlen miniszterek", „totális káosz", „ezrével halnak majd meg az emberek", „emberkísérletet végeznek", „mindjárt megtelnek az ágyaik" és hasonlók. Abban a meggyőződésben írogatnak és beszélnek, hogy Svédország szigorúbb rendelkezésekkel jobb betegséglefutást tudna elérni. Hogy meddig bírják a nyomást a svéd politikusok, mikor adják be a derekukat a main stream folyamatos vegzálása miatt és változtatják meg a döntéseiket, azt nem tudni. Jó lenne, ha megtartanák az északi higgadtságukat és határozottságukat.
  6. Eddig Mo-on több mint 20 ezer tesztet végeztek és ebből 744 pozitív esetet találtak. Nem tudni, hogy a tesztekbe beleszámolják-e a magánlaborok által végzett antitest teszteket, vagy csak a hívatalos állami PCR teszteket számolják. 38-an haltak meg, mindannyian sokféle betegséggel rendelkeztek 75 év átlagéletkorral. Számtalanszor elmondtam azt is, hogy nem a kor a meghatározó, hanem a sokféle betegség. Épp ezért, akik meghaltak betegségeik révén álltak nagyon közel a halálhoz és nem a koruk miatt és nem a korona vírus miatt. Ugyanakkor eddig senki semmivel nem próbálta javítani a fittségüket, hogy túléljék a súlyos szövődményt. Mindenesetre ebben a helyzetben azzal rémisztgetni a lakosságot, hogy bármikor berobbanhat Budapesti járvány, nekem nem szimpatikus. Egyáltalán miből derülne ez ki? Sok ember kerülne az intenzív osztályokra? De hát ennek semmi köze a valós fertőzöttségi számhoz, amiről azt sem tudjuk, hogy hol tartunk és hogy jó-e ha nem esik át rajta mindenki, hanem majd esetleg néhány hónap múlva lángol fel újra a járvány. Ezek mind spekulációk. Ők úgy spekulálnak, én meg így.
  7. Mindenki a gyógyszert és a védőoltást várja. Szerintem ilyenre nincs szükség, hiszen bővel el van túlozva a probléma, ami pedig létezik, azt a szervezetünk immunműködésének kell legyőznie. Tudjuk azt, hogy ezen a világpánikon sokan nyerészkednek. Van fenn a youtubon egy film, (amíg fenn van) ami bemutatja, hogy hogyan nyerészkedtek a sertés pestis elleni oltáson úgy, hogy közben mérgező anyagokat adtak el a kormányoknak. Ezek a szereplők ma is aktívan alakítják „a mostani járvány elleni küzdelmet"

Javaslataim tehát a következők

  1. Vegyük komolyan a kijárási korlátozást, mert a hatóság ezt várja el, de ne azért, mert ezzel biztosítva véljük a megbetegedés elkerülését.
  2. Kerüljük el a fertőzés súlyos betegséggé alakulását azzal, hogy eddzük a légzőrendszerünket és az ellenállóképességünket az általam fentebb javasolt tradicionális receptúra szerint. MOST VAN AZ IDEJE A TERMÉSZETGYÓGYÁSZAT MEGELŐZŐ MÓDSZEREIT ALKALMAZZUK, akkor is, ha egyes virológus, biológus, biofizikus és más professzorok helyből leszólják a vitaminokat, az inhalálást és a gyógynövényeket. Mély tisztelettel kérem őket, hogy a „cipész maradjon a kaptafájánál", még ha akadémikus is. Aki nem látott még soha élő beteget, ne játssza el a klinikust, főként a nyilván nem érdemtelen tekintélyét latba vetve ne formáljon negatív véleményt arról, amihez nem ért, ugyanis a professzor a nép szemében olyan, mint a „mindenttudó" bölcs, véleményt formál és elhiszik neki, néha a hülyeségeket is. Az egyetemes, de nem evidenciákon alapuló, ugyanakkor a WHO által magas szinten képviselt gyógyászatot lenézően kezelni az gőg, és a nyilatkozót minősíti, nem a módszereket.
  3. Őrizzük meg pozitivitásunkat, készüljünk a karantén utáni életre, ne higgyünk el mindent, akkor se ha hitelesnek tűnő forrásból jön és tényleg tegyük a pánik csökkentő facebook oldalunkon fellelhető számtalan meglátás és ötlet szerint a legjobbat magunk újraépítésére, önismeretünk fejlesztésére, vallásosaknak a vallási életük fejlesztésére és energiákkal való feltankolásra.
  4. Szerintem már nem sokáig tart ez az őrület és akkor kiderülhet, hogy valóban meztelen a király! Kezd kipukkadni a pánik  és manipulációs buborék!! Jó egészséget mindenkinek!

Dr:Tamasi József a belgyógyászat és a népegészségtan szakorvosa, természetes gyógymódok szakértője

Ajánlott cikkek

Cikk nyomtatása

You received this email because you set up a subscription at Feedrabbit. This email was sent to you at kreuzfeldildiko@gmail.com. Unsubscribe or change your subscription.

FB-RSS feed for Kiss Balázs: Jó hír. Ott az elején nagyon felfutott, de a fák nem nőnek az égig.

FB-RSS feed for Kiss Balázs

FB-RSS feed for Kiss Balázs

Tovább csökkent az új típusú koronavírust hordozó igazolt fertőzöttek száma Németországban a hivatalos hétfői adatok szerint.

A Robert Koch országos járványügyi intézet (RKI) kimutatása alapján az úgynevezett aktív esetek, vagyis a vírust hordozó igazolt fertőzöttek száma 57 606-ról 55 917-re csökkent, és 60 200-ról 64 300-ra emelkedett a gyógyultak, vagyis mindazon regisztrált fertőzöttek száma, akiknek szervezetében már nem lehet kimutatni a kórokozót.

Az új típusú koronavírust (SARS-CoV-2) hétfő délelőttig 123 016 embernél mutatták ki, ami 2537 esettel, 2,10 százalékkal több az egy nappal korábbinál.

Az új igazolt fertőzések száma az egymás utáni harmadik napon csökkent.

A gyógyultak száma viszont jelentősen, 4100 esettel, 6,81 százalékkal nőtt az egy nappal korábbihoz képest.

Az igazolt fertőzöttek közülük 2799 ember halt meg a vírus okozta betegségben (Covid-19), ez 126 esettel több az egy nappal korábbi 2673-nál.

Az RKI kizárólag a tartományi hatóságoktól hivatalos úton beérkező adatokat használja, statisztikája így torzíthat, mert hétvégén nem mindenütt teljes körű az adatszolgáltatás. Az utóbbi hetekben a hét első munkanapjain rendre számos esetet jelentettek be utólagosan, ezért előfordulhat, hogy a következő napokban módosulnak az arányok.

Hírdetés

Az amerikai Johns Hopkins Egyetem (JHE) statisztikája viszont több forrásra épül és naponta többször frissül. Legutóbbi adataik szerint 127 854 embernél mutatták ki a vírust, ami 2402 esettel, 1,91 százalékkal több az egy nappal korábbi 125 452-nél.

Az új igazolt fertőzések száma sorban a negyedik napon csökkent.

A gyógyultak száma 60 300-ra emelkedett az egy nappal korábbi 57 400-ről.

A halálos áldozatok száma átlépte a háromezres határt, 3022-re emelkedett, ami 151 esettel több az egy nappal korábbi 2871-nél.

Mindennek alapján a JHE statisztikája szerint 64 532 aktív eset van, vagyis továbbra is több igazolt fertőzött hordozza a vírust, mint amennyien már leküzdötték. Azonban mindkét kimutatás jelzi, hogy hatásosak a járvány lassítására bevezetett korlátozó intézkedések. A fertőzöttek számának robbanásszerű, exponenciális növekedése megállt, a gyógyultak napi új száma pedig a statisztikai bizonytalanságokkal együtt is legalábbis megközelíti a napi új igazolt fertőzések számát.

A németországi korlátozások április 19-ig biztosan érvényben maradnak. A szövetségi kormány és a tartományi kormányok vezetői szerdán tárgyalnak arról, hogy miként változtassanak az előírásokon április 20-tól.

(MTI)


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »
You received this email because you set up a subscription at Feedrabbit. This email was sent to you at kreuzfeldildiko@gmail.com. Unsubscribe or change your subscription.

FB-RSS feed for Kiss Balázs: Video

FB-RSS feed for Kiss Balázs

FB-RSS feed for Kiss Balázs

Video

Monday 13 April 2020 02:53 PM UTC+00

A corona vírussal kapcsolatban több filmet készítettem és egy cikket írtam már a weboldalamra. Most egy új cikkben összefoglalom azokat az információkat, amelyek szerintem már mutatják, hogy nincs már sok tartaléka a pánikkeltésnek, hamarosan lecseng az "óriási járvány" és csupán üresen maradt kórházi ágyak és katonai sátrak, valamint egy normális influenza járvány töredékét sem elérő megbetegedési hullámon leszünk túl.

http://www.tamasidr.hu/update-2-a-kor...

You received this email because you set up a subscription at Feedrabbit. This email was sent to you at kreuzfeldildiko@gmail.com. Unsubscribe or change your subscription.

FB-RSS feed for Kiss Balázs: Magenta szabadrablás, és oroszlánszerződések : ez a nem magyar TELEKOM.Meg a banánköztársasági, gazdaságilag liberális jogi környezet, ami ezt hagyja neki."Ja, nem! Ők ugy

FB-RSS feed for Kiss Balázs

FB-RSS feed for Kiss Balázs

Így dug slagot a turizmus szektor fuldoklóinak szájába a Telekom a járvány idején

Nesze neked lojalitás, nesze neked közösségi áldozatvállalás! A multiknál ez csak papíron működik, kiüresített szlogenekben, no meg a csillámos-hamis életérzést áruló reklámfilmjeikben. Csakhogy a koronavírus Valóság nagybácsinkkal karöltve rúgta rá az ajtót a világra, s most mutatkozik meg igazán szereplőink valódi arca; most válik el a szar a májtól, és láthatjuk kristálytisztán, kik a cselekvők, az áldozatot hozók; kik a háttérbe húzódó, ott megbújó gyávák; és kik azok, akik szándékosan ártanak, nyerészkednek, és csak fokozzák a bajt, keserűséget.  

A Telekom kétséget kizáróan az utóbbi kategória, mutatjuk is miért.

Az egyik olvasónk írta meg, hogy a turizmus szektor képviselőjeként már február végén kénytelen volt lezárni Belső-Ferencvárosi lakását, amelyet legálisan, adót fizetve és balhézókat kerülve üzemeltet. Nem ő az, akire haragudni kell, ha az AirBnb kerül szóba, sőt, hozzá hasonlóan, a szektor valamennyi törvényes szereplője örülne, ha végre megtisztulna a piac, és a feketézők – becslések szerint 30-40% – nem terhelnék tovább sem a műfaj jó hírét, sem az árképzést.

Tehát az olvasónk lezárta a lakást, és a közműszolgáltatókkal egyeztetve lekapcsolta az órákat; mindannyian azonnal és segítőkészen reagáltak, a szolgáltatás szüneteltetésének időszakára plusz költségekkel nem terhelik meg a tulajdonost. Nem így a Telekom!

Fontos részletkérdés, hogy a belváros ezen pontján egyedül és kizárólag csak a Telekom szolgáltat, azaz monopol helyzetben van – ha a tulaj felmondja a szerződést, a későbbiekben akkor sem mehet más szolgáltatóhoz, ha netet, tévét, telefont szeretne. A mi olvasónk azonban nem felmondani szerette volna a szerződést, hiszen egyéb szolgáltatásit is a Telekomtól veszi igénybe, pusztán csak arra kérte őket, hogy a krízishelyzetre való tekintettel azon a felhasználási helyen, ahol NEM szolgáltat (szünetelteti a szolgáltatást) ne számoljon fel szüneteltetési díjat, ami – és most jön a lényeg – 3 300Ft / hó! 

A Telekom tehát magáért a szolgáltatásért 5 000Ft-ot kér el (alapcsomag, TV sincs a lakásban), a NEM szolgáltatásért pedig 3 300Ft havonta. Ez egy évben 33 000Ft, amelyet ki kell fizetnie a tulajdonosnak attól függetlenül, hogy idén (valószínűleg) zéró lesz a bevétele. Azt már csak mi jegyezzük meg, hogy az ilyen mértékű szüneteltetési díjat békeidőkben is arcátlanság elkérni, ám világjárvány idején nevezhetjük akár hullarablásnak is! 

A megkeresésére a Telekom az alábbi választ adta, ezt mellékeljük, de a lényegét egyetlen mondatban össze is foglaljuk: NEM adja ingyen a szüneteltetés idejére a SEMMIT, bár nagy kegyesen felajánlott egy EGYSZERI jóváírást, amely értéke, most kapaszkodjanak meg: 5 000Ft! 

A leggyönyörűbb azonban a megfogalmazásuk: 

„Tekintettel arra, hogy társaságunk célja a kölcsönös megelégedést biztosító kapcsolat fenntartása, 5 000 Ft-os egyszeri díjat egyedi elbírálás alapján jóváírtunk."

Akkor számoljunk, hogy is néz ki az a bizonyos „kölcsönös megelégedés" a gyakorlatban: az éves 33 000Ft-os költségből levonva az 5 000Ft-os jóváírást marad 28 000Ft, amelyet a pórul járt olvasónknak ki kell fizetnie a szegény, szerencsétlen multinacionális Telekomnak, akit a turizmus-szektor képviselőihez hasonlóan a csőddel fenyeget a járvány. Ja, nem! Ők ugyanúgy szolgáltatnak tovább, és ugyanúgy behajtják a szolgáltatásuk költségeit. No meg a NEM szolgáltatásukét is. 

Maxim – Vadhajtások.hu

You received this email because you set up a subscription at Feedrabbit. This email was sent to you at kreuzfeldildiko@gmail.com. Unsubscribe or change your subscription.

FB-RSS feed for Kiss Balázs: Semmi köze a járványhoz : aljas vadkapitalista intézkedések hosszú sora"Ne azt nézzék mint mondok, hanem hogy mit teszek"Az egész rendszer rossz, a teljes politikai antiel

FB-RSS feed for Kiss Balázs

FB-RSS feed for Kiss Balázs
Megszüntetnék a kulturális intézményekben dolgozók közalkalmazotti státuszát, a szakszervezet tiltakozik

A Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete (KKDSZ) tiltakozik a kulturális dolgozók közalkalmazotti jogviszonyának tervezett megszüntetése ellen. Egyúttal érdemi érdekegyeztetést követelnek.

Hírdetés

A szakszervezet elnöksége az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében azt írta: megdöbbenéssel és felháborodással fogadták a kormányzat legújabb törvénymódosítási tervét, amely megváltoztatná a kulturális területen dolgozók jogállását. A kormány megszüntetné az ágazatban dolgozók közalkalmazotti jogviszonyát, azt munkaviszonnyá alakítaná át.

A KKDSZ közleményében arra hívta fel a figyelmet, hogy a kulturális közszolgálatban dolgozók fizetése mindig alacsonyabb volt, mint a piaci területen dolgozóké. A kormány a tervezett változtatással a csekély kedvezményeket elvonva a korábbiaknál is rosszabb egzisztenciális helyzetbe hozza a kulturális dolgozókat – írták.

Véleményük szerint félő, hogy a területet még több magasan kvalifikált szakember hagyja el, és sok, a közgyűjteményi, kulturális pálya iránt érdeklődő, tehetséges fiatal nem azt választja.

A KKDSZ úgy látja, hogy az egységes szabályozás megszüntetése "az állami felelősségvállalás felmondása" a kulturális területen. Mindez az ágazatot fenntartó önkormányzatok anyagi képességei és szándékai függvényévé teszi a kulturális feladatellátást és annak minőségét – jegyezték meg.

Hangsúlyozták: ennek következtében egyenlőtlen és szűkülő lesz a feladatellátás, változó a minőség, romlanak a munka- és anyagi körülmények, az esélyegyenlőség, és az ország kulturális szétszakítottsága várható.

Sajtóhírek szerint november elsejétől megszűnne a kulturális intézményekben dolgozók közalkalmazotti státusza egy törvénymódosító javaslat szerint. A tervezetről a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete számolt be, miután április 9-én levelet kaptak az Emberi Erőforrások Minisztériumától. Ebben azt kérték tőlük, hogy április 14-én reggel fél 9-ig küldjék el észrevételeiket.


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »
You received this email because you set up a subscription at Feedrabbit. This email was sent to you at kreuzfeldildiko@gmail.com. Unsubscribe or change your subscription.

FB-RSS feed for Kiss Balázs: Semmi köze a járványhoz : aljas vadkapitalista intézkedések hosszú sora"Ne azt nézzék mint mondok, hanem hogy mit teszek"Az egész rendszer rossz, a teljes politikai antiel

FB-RSS feed for Kiss Balázs

FB-RSS feed for Kiss Balázs
Megszüntetnék a kulturális intézményekben dolgozók közalkalmazotti státuszát, a szakszervezet tiltakozik

A Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete (KKDSZ) tiltakozik a kulturális dolgozók közalkalmazotti jogviszonyának tervezett megszüntetése ellen. Egyúttal érdemi érdekegyeztetést követelnek.

Hírdetés

A szakszervezet elnöksége az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében azt írta: megdöbbenéssel és felháborodással fogadták a kormányzat legújabb törvénymódosítási tervét, amely megváltoztatná a kulturális területen dolgozók jogállását. A kormány megszüntetné az ágazatban dolgozók közalkalmazotti jogviszonyát, azt munkaviszonnyá alakítaná át.

A KKDSZ közleményében arra hívta fel a figyelmet, hogy a kulturális közszolgálatban dolgozók fizetése mindig alacsonyabb volt, mint a piaci területen dolgozóké. A kormány a tervezett változtatással a csekély kedvezményeket elvonva a korábbiaknál is rosszabb egzisztenciális helyzetbe hozza a kulturális dolgozókat – írták.

Véleményük szerint félő, hogy a területet még több magasan kvalifikált szakember hagyja el, és sok, a közgyűjteményi, kulturális pálya iránt érdeklődő, tehetséges fiatal nem azt választja.

A KKDSZ úgy látja, hogy az egységes szabályozás megszüntetése "az állami felelősségvállalás felmondása" a kulturális területen. Mindez az ágazatot fenntartó önkormányzatok anyagi képességei és szándékai függvényévé teszi a kulturális feladatellátást és annak minőségét – jegyezték meg.

Hangsúlyozták: ennek következtében egyenlőtlen és szűkülő lesz a feladatellátás, változó a minőség, romlanak a munka- és anyagi körülmények, az esélyegyenlőség, és az ország kulturális szétszakítottsága várható.

Sajtóhírek szerint november elsejétől megszűnne a kulturális intézményekben dolgozók közalkalmazotti státusza egy törvénymódosító javaslat szerint. A tervezetről a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete számolt be, miután április 9-én levelet kaptak az Emberi Erőforrások Minisztériumától. Ebben azt kérték tőlük, hogy április 14-én reggel fél 9-ig küldjék el észrevételeiket.


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »
You received this email because you set up a subscription at Feedrabbit. This email was sent to you at kreuzfeldildiko@gmail.com. Unsubscribe or change your subscription.

FB-RSS feed for Kiss Balázs: Video

FB-RSS feed for Kiss Balázs

FB-RSS feed for Kiss Balázs

Video

Monday 13 April 2020 02:53 PM UTC+00

A corona vírussal kapcsolatban több filmet készítettem és egy cikket írtam már a weboldalamra. Most egy új cikkben összefoglalom azokat az információkat, amelyek szerintem már mutatják, hogy nincs már sok tartaléka a pánikkeltésnek, hamarosan lecseng az "óriási járvány" és csupán üresen maradt kórházi ágyak és katonai sátrak, valamint egy normális influenza járvány töredékét sem elérő megbetegedési hullámon leszünk túl.

http://www.tamasidr.hu/update-2-a-kor...

You received this email because you set up a subscription at Feedrabbit. This email was sent to you at kreuzfeldildiko@gmail.com. Unsubscribe or change your subscription.

FB-RSS feed for Kiss Balázs: A pánik okozta károkAdatok továbbra is félrevezetők, pánikkeltők"Szerintem már nem sokáig tart ez az őrület és akkor kiderülhet, hogy valóban meztelen a király! Kezd kipuk

FB-RSS feed for Kiss Balázs

FB-RSS feed for Kiss Balázs

Bevezetés

  • Minden nap többet tudunk a korona vírus okozta járványról és az annak nyomán kialakult pánikról is, de még mindig nagyon keveset. A main stream információs bázisok kiindulópontja továbbra is az, hogy ez egy nagyon súlyos járvány, amely kapcsán minél nagyobb pánikot kell kelteni, hogy az emberek ne is gondolkodjanak, hanem otthon maradjanak a fenekükön, a házukban.  Az országok többségében a vezetők és a szakemberek nagy része is ezzel a magatartással látják kezelhetőnek a helyzetet. Az, hogy a teljes kijárási tilalom sem csökkentette, vagy oldotta meg az olasz, vagy a spanyol járványt, az végülis nem probléma, hiszen a félelem az olaszországihoz hasonló helyzettől, az „mindent visz" mint  a joker a kártyában, még azt a tudást is, hogy ugyanazok az intézkedések máshol sem szüntetik meg a járványt és máshol sem hoznak majd eredményt (ez kéne legyen ugyanis a tudományos gondolkodás alapja, ha nem félelmi alapú, irracionális gondolkodás lenne). Nagyon kapóra jött ez a dél-európai országok által prezentált halálozási ráta ebben a tudományos adatokat egyébként szinte teljesen nélkülöző világban, a „lockdown" vagy „shutdown" elvet valló kormányoknak. Nem kell sokat győzködni a népet, csak meg kell mutatni az olasz és spanyol halálozási statisztikákat, néhány képet a koporsókat szállító autókról, a folyosókon, lélegeztető gépen fekvő, félholt betegekről és mindenki ért a szóból. EZ A PÁNIK!!! Igazából most már az az érv is elég, hogy hát hogyan lenne lehetséges, hogy nem ez az igazság, hiszen a világ összes kormánya így jár el, hogyan merészeli valaki azt gondolni, hogy itt nincs elég bizonyíték arra, hogy ez így megoldható. Láthatják: minden kormány ezt csinálja, kvázi igazuk van! A népnek pedig ez egy rendkívüli nagy meggyőző erő. Mindenki, aki megkérdőjelezte az első cikkemet, mind ezt az érvet, az olasz és spanyol óriási „korona vírus miatti" halálozási statisztikát citálta. Elismerve, hogy ez a vírus az arra hajlamos sokféle betegségben szenvedőknél, legyengült szervezetnél (ami véleményem szerint nem több, mint a fertőzöttek kb. 1-3%-a) elősegíti a súlyos (ARDS) tüdőgyulladás kialakulását, de nem elismerve, hogy minden olasz halálozási adat a koronavírus számlájára írható) javaslom, hogy az olasz és spanyol halálozási statisztikák helyes értelmezésére térjünk vissza a járvány után. Véleményem szerint nagyon sok bibi van a statatisztikák gyártásával: mi miatt halnak meg, mennyi a valós fertőzötti létszám, mekkora százaléka a fertőzötteknek, akik nagyon betegek lesznek, korona vírus nélkül milyen életminőségük és életkilátásuk volt az elhalálozottaknak stb.
  • Az otthon maradás egyesek szerint laposítja a fertőzés lefolyásának görbéjét, így elkerülhető az intenzív ágyak túlterheltsége, mások és valójában a közvélemény nagy része egyszerűen nem is foglalkozik az otthon maradás valós céljával és okával. Ők hallgatólagosan – szintén a médiák által gerjesztett pániktól vezérelve – úgy vélik tudatuk legmélyén, hogy az otthon maradás a garancia arra, hogy nem lesz baj, kvázi a vírus nem tud kit megfertőzni és éhen hal, kipusztul és persze én magam sem fogom így megkapni és nem kerülök lélegeztető gépre. Pedig minden adat azt mutatja, hogy nem is kerülne oda, mert valójában vélhetően 1-3% alatti a súlyos esetek száma, de hát pontos statisztikáink nincsenek, mert épp csak azt nem méri senki, hogy mennyi a valós megbetegedési adat. A pánikkeltés tehát benne van ebben a gondolkodásmódban és mivel a pánik segíti a nem éppen megalapozott, tudományosan nagyon sok hiányt mutató otthon maradás és a mindent leállítás stratégia megvalósulását, a különböző országok kormányai kapcsolt médiáinak nagyon testhez álló „a tényszerű közlés álarca mögött" folyton a rosszat és a szörnyűségeket mondogatni, mutogatni akkor is, ha nyilvánvaló csúsztatással jön ki csupán a rossz hír. Az operatív törzs elmondja minden nap, hogy ma megint hányan fertőződtek meg (nem érdekel már senkit, hogy ez nem a megfertőzödöttek száma, hanem az a szám, hogy az aznap véletlen szerűen elvégzett tesztekből hány lett pozitív), hányan haltak meg a korona vírus miatt (nem érdekel senkit, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a korona vírustól haltak meg), hogy más országban mennyi sok szörnyűséges esemény zajlik (ami mindenkinek azt mondja, hogy nagyon kell félni ettől a betegségtől, hiszen mi is ugyanoda juthatunk, mint ezek a szerencsétlenek) és hogy mekkora összefogással próbálja mindenki megelőzni a nagy bajt (senkit nem érdekel már, hogy a saját betegségemet meg tudom-e előzni vagy sem). Én kezdettől azt mondom, hogy a politikai döntések meghozatala nem a mi dolgunk, ezért jogkövetőként ahogyan döntöttek a felelősök, azt úgy kell maradéktalanul teljesíteni, hiszen a káosz lenne a legrosszabb, ami történhetne, maradjon tehát mindenki otthon, aztán a végén meglátjuk, hogy hol volt az igazság. Pedig az eszköz, amivel ezt elérik, mármint a pánik, nagyon sokat árt is, ezért én a saját eszközeimmel továbbra is próbálok szót emelni legalább a pánik okozta károk enyhítéséért és ez mindenkinek, még a kormánynak is ugyanolyan érdeke, mint hogy a koronavírus okozta kár minimális legyen.

A pánik okozta károk

  • Nem tudom például, hogy ki és milyen kutatás keretében képes majd összeszámolni ezen hisztéria elmúltával, hogy hányan haltak meg ezekben a napokban azért, mert nem kaptak rendes háziorvosi és ügyeletes orvosi ellátást, nem kapják meg a tervezett műtétjüket, nem végzik el a tervezett vizsgálatokat. (Háziorvosi ellátás a pánik miatt nincs, hiszen ők sem mehetnek ki és nem is akarnak kimenni a beteghez, aki „ne adj Isten még fertőzött is lehet", hiszen, akkor elkapják a kórt karanténba kell vonulni. EZ PÁNIK SZERINTI CSELEKVÉS AZ EGÉSZSÉGÜGYBEN!!) Az ügyelet, vagy a házi orvos egy szív táji anginás panaszra, ritmuszavarra, szokásos asztmás rohamra, stroke-ra, vércukor zavarra (ezek békeidőben mind halálos lehet, most nem, mert most csak a korona vírus okoz halált!) nem is megy ki, hiszen most sokkal nagyobb baj van: koronavírus! Nem végeznek tervezett műtéteket, kivizsgálásokat. Igaz, hogy eddig tényleg csak a sokféle krónikus betegséggel, immunzavarral rendelkező és főként 75 év átlagéletkorúak haltak meg Magyarországon úgymond „a koronavírus miatt", de most minden létező erőforrást a koronavírus járványügyi és intenzív osztályos ellátására kell fordítani, lélegeztető gépeket kell vásárolni sokat, hogy mindenkinek jusson. És akkor ezzel megoldódik a súlyos eset ellátása és élete megmenthető? Vannak szakemberek, akik attól óvnak, hogy a járványintézkedések nyomán többen halhatnak meg, mint magától a vírustól.  Tudni fogjuk-e, hogy hányan halnak meg magától a pániktól? Gyerekkoromból emlékszem a megtörtént eseményen alapuló olasz filmre, amikor a haragosát a borbély egyetlen karcolás nélkül kivégezte a figarószékben, pusztán a félelem keltésével, annak tudatosításával, hogy a borotvával elvághatja a torkát. A pánik öl és látom a saját betegeimen, hogy egyesek extrém pánikban vannak. Például kollégák megfigyelték Németországban, hogy a súlyosan beteg emberek, demens betegek súlyos pánik miatt meghalnak (egyszerre akár sokan egy idősotthonban), amit az okoz, hogy döntő változás áll be a mindennapjaikban: testi kontaktus hiánya, „űrruhába öltözött emberek" megjelenése, izoláció. Tudni fogjuk-e majd, hogy hányan haltak meg a coronavírusra és társfertőzéseire adott gyógyszerektől  és a kórházban elszenvedett ún. nozokomális (kórházi) fertőzésektől, hiszen tudjuk, hogy évente csak Európában ilyen fertőzésektől 50.000 ember hal meg.

A lélegeztető gép, mint életmentő high tech módszer (?)

  • Tudjuk-e például, hogy az intenzív osztályra felvett corona vírus miatt légzési nehézségekkel küzdők mekkora százaléka éli túl Magyarországon ezeket az intenzív eljárásokat. A nemzetközi kitekintés nem túl rózsás, mondhatnám katasztrófa helyzetben biztosan tudna az orvostudomány ennél hatékonyabb, több ember megmentésére alkalmas eljárásrendet is találni. Ugyanis a kórházba került esetek 17-29%-ánál kialakul a súlyos tüdőgyulladás (ARDS), ami miatt a modern intenzív medicina (ekkor már helyesen) lélegeztető gépre teszi őket. Az intenzív lélegeztetés nem jelentheti a maszkos, vagy orrszondás lélegeztetést, mert az tovább súlyosbítaná a felső légutakból lepumpált kórokozókkal a gyulladásos folyamatot. A lélegeztetést ún. intubálás, vagyis a mély légutakba juttatott csővel végzik, ilyenkor törvényszerűen a nyugtató szerek alkalmazása is, ami tudatvesztést jelent. Egy kínai tanulmány szerint a lélegeztető gépre tett betegek 86%-a (??!!!) elhalálozik.

hasonló eredményre jutottak egy amerikai tanulmány szerzői.  Ma hallottam a tisztifőorvos asszonytól, hogy már két beteget levettek a lélegeztető gépról Magyarországon is. Kérdésem, hogy 38 halott és 2 túlélő? Ez nem jobb, hanem rosszabb arány, mint amit az irodalom idézésével itt leírok.

Nem egyszerű a túlélők elválasztása sem a lélegeztető géptől. Ez annál nehezebb eljárás, minél tovább lélegeztetik őket. A lélegeztetés 5-21 napig tarthat, attól függően is, hogy milyen hamar intubálják őket. Van ahol hamar intubálják, ha már köhög megelőző lépésként, van ahol csak akkor, amikor már közvetlen életveszély van az alacsony oxigén ellátottság miatt. Amíg az intubálás tart a túlnyomás miatt tüdő károsodik. Létrejön a VILI (Ventillator induced lung injury) vagyis a lélegeztetés okozta tüdő károsodás.

Persze nem csupán ez, hiszen lelkileg sem egyszerű feldolgozni a történteket, a túlélő betegek sérültek lesznek, testi és lelki értelemben is és ez egy gyakori maradványa a kezelésnek. Romlik az életminőségük, izomgyengeségben, félelmi állapotokban és depresszióban fognak szenvedni.  Ugyanerről írnak ebben a leírásban is. 

Egy hosszú távon lélegeztetett betegeket vizsgaló metaanalízis szerint (6616 beteg), a betegek 58%-a egy éven belül meghalt.

A súlyos állapotba került betegek betegséglefolyását az elfogadott úton tehát csupán kb. 10% aránnyal lehet hosszú távú életmentésként értékelni, még úgy is, hogy az életminőséget nem vesszük figyelembe. Kérdésem tehát, hogy biztosan nincs jobb algoritmus, amit követni lehetne, mint mindenkit a betegség legsúlyosabb változatával riogatni, még akkor is ha nyilvánvalóan sem ő, sem a családja nem veszélyeztetett és azoknak, akik valóban veszélyeztetettek passzívan, félelemben várni a betegség súlyos változatának bekövetkeztét és ennyire rossz eredményességgel végigasszisztálni a végstádiumukat? … és ahogyan már korábban is írtam, még semmi fogalmunk nincs arról, hogy mi lesz, ha a járvány újra éled, vagy a maradékot (a több hónap után, a járványt eltűntnek hitten) csak olyan szórványos fertőzésként megtalálja ez a vírus. Szerintem van, még pedig a bezártságban otthon a hagyományos, ősi egészségvédő módszerek alkalmazása, amivel a légutakat fittebbé és a súlyos változatú betegség kialakulásának esélyét lecsökkentve megelőzhetjük a bajt. És amikor ezt bizton kijelentem, akkor a jogszabályok alapján állok (Eü Törvény 104 paragrafusa) biztosan kevesebb kárt, kevésbé tudománytalant állítok, mint az a gyógyszeripar, amely a súlyos mellékhatásokkal rendelkező malária elleni szert és antibiotikumokat minden kísérleti adat nélkül szeretné a kormányoknak tömegével eladni, hogy azzal kezeljék a betegeket! Tudják?  Hátha bejön! Hánynak fog ártani, hányan használják majd a súlyos mellékhatások ellenére a pánikjuktól vezérelve megelőzésként, na erről nincs semmi fogalmunk. Azért azt is kell érteni, – mondom újra – hogy a súlyos tüdőgyulladásos betegség csupán azoknál alakul ki, akik egyébként is sokféle súlyos betegséggel rendelkeznek, azok nagyon elhanyagolt, vagy előrehaladott állapotban vannak és nem tudják, vagy nem akarják a gyógyulásuk érdekében az életmódi és egyszerű természetes módszereket időben, megelőzésként alkalmazni. Ők tehát sokszor idősek, 65 év felett, de nem az idősek a veszélyeztetetettek, hanem a súlyosan beteg idősek és néha az ilyen beteg fiatalabbak.

Adatok továbbra is félrevezetők, pánikkeltők

Továbbra is sötétben tapogatózunk megfelelő adatok híján. Még mindig abban a kábulatban élünk, hogy „egyre több a beteg", de hogy tényleg több-e vagy mennyivel több, azt nem tudjuk, pedig nyilvánvaló, hogy a jelen gyakorlat alapján a több betegnek, a nagyobb terjedésnek elsődleges oka csupán az, hogy adott napon több tesztet végeztünk. A Robert Koch Intézet szerint (amely német járványügyi központ), a több pozitív eset továbbra is azt jelenti, hogy többet tesztelnek.

A valós betegszámról semmilyen fogalmunk sincs. Az osztrákok már csinálják a reprezentatív felmérést az antitestek mérésével, amire itthon is nagy szükség lenne. 2000 beteget vizsgálnak gondosan kiválogatott representatív minta alapján és ebből fogják tudni a betegség valós elterjedtségét.

Továbbra sem tudjuk, hogy akik meghalnak és koronavírus hordozók, azok mi miatt halnak meg? A halál okozója a víruson kívül sok más tényező lehet, különösen, hogy látható minden elhalálozott súlyos krónikus betegségekben szenvedett. Vagy másként: mekkora százalékban segített a halálhoz a koronavírus? Mekkora a cukorbetegsége, mekkora a vérnyomása stb. Ezek nélkül hamis állítás az, hogy mindenki a korona vírus és csakis a koronavírus miatt halt meg.

Komplementer medicinának most van ideje, de nagyon!!!

  • Ugyanakkor azért a szakma sokszor megmondja, hogy az otthon maradással nem a fertőződés kerülhető el, hanem csak a korai és a tömeges fertőződés. Igen figyelembe kell venni az előírásokat és a súlyos betegek egyidejű intenzív osztályra való özönlésének veszélyét, a fertőződési görbe ellapítását, de a valódi betegség megelőzés nem csupán a hygiénés szabályok betartását és a kb 10%-os egy éves túl élést jelentő intenzív ellátást jelenti, hanem főként a szervezet védekező képességének javítását. Most van szükség az empírikus, évezredes bölcsességekre, amit a komplementer medicina, vagy a más néven a természetgyógyászat, ázsiában pedig tradícionális (hagyományos) orvoslás közvetít. Ráadásul ennek a jogi alapjai is megvannak, hiszen a magyar Egészségügyi Törvény az egészségügy részévé tette a természetgyógyászatot úgy, hogy elismerte, hogy az is az emberek jólétéért tesz hatékonyan, miközben nem kell a természettudományos elvek szerinti bizonyítékok alapján megítéljék, hiszen ezért van, hogy csupán komplementer (kiegészítő) módszer lehet. Mikor van ennél halaszthatatlanabb, fontosabb helye az egészségügyben az évezredes tapasztalatoknak, ha nem most, amikor a mai orvoslásnak, csak rossz és rosszabb túlélési modelljei és gyógyító eljárásai vannak?
  • Tudják például, hogy az ájurvéda 5000 évvel ezelőtt hogyan nevezi a korona vírushoz hasonló súlyos megbetegedéseket? Svása. Mondom: 5000 éve! Ez a megbetegedés kapha betegség, ami azt jelenti, hogy a kapha faktorokat kell kikapcsolni: nehéz ételek, állati termékek fogyasztását, mozgáshiányt, rossz légzési technikát. Ezért végezze mindenki az általam leírtakat. Keressék a weboldalamon a rövid összefoglalót.

Következtetéseim

  1. Továbbra is úgy látom, hogy nincs ok a pánikra, akkor sem, ha nagyon erősek és meggyőzőek a pánikkeltő erők. Azért nincs ok, mert a lakosság döntő részére ez a betegség teljesen veszélytelen. Sajnos akkora pánikot keltenek, hogy lassan megkövezést vállalva szabad csak kijelenteni, hogy a lakosság döntő részére veszélytelen a korona vírus. Hogy mekkora részére teljesen veszélytelen, ezt is majd később, a vihar elmúltával lesz módunk pontosan kielemezni, mert ebben sincs még jelenleg egyetértés: mást állítanak a pánikkeltők (ők 20%-ot mondanak, helytelen kiindulási pontot alkalmazva) és mást a józanul elemzők, akik a lakosság egészére viszonyítják a súlyosabb lefutású esetek számát. Szerintem az igazán veszélyeztetett csoport nem több, mint 1-3%- a a lakosságnak. Az ő védelmük nagyon fontos teendő, de nem csupán a kontaktusok előli elbújtatásukkal, hanem az így a fertőződésig nyert időben az életmódjuk formálásával, testsúlyuk csökkentésével, dohányzásról leszoktatásukkal, edzettségük javításával, légzőgyakorlatokkal, inhalációs kezelésekkel, vitaminkúrákkal és a tradícionális gyógymódok alkalmazásával, melyeket egyedül és otthon is végezhetnek és melyeket korábban leírtam
  2. A fentieknek nem mond ellent az olasz és a spanyol példa sem,
    • mert ezek az országok Európának csupán egy részét képezik és az összeurópai halálozás ennél lényegesen alacsonyabb lesz (Kínában sem volt olyan magas arány mindenütt, mint a 12 milliós Vuhanban és az össz halálozás Kínában nem érte el az össznépesség 0,00025%-át)
    • mert a statisztikai adatok megbízhatatlanok, nem tudni, melyik országban ki mit ért egy-egy adaton,
    • mert még náluk sem éri el a súlyos betegség a lakosság fent említett 1-3%-ánál nagyobb részarányát
    • mert az ottani súlyosabb lefolyásnak az előző cikkemben kirészletezett okok is közreműködnek (kimagasló légszennyezés, kimagasló időskorúak aránya, kimagasló szabály szegés, kimagaslóan rossz intenzív ágyszám).  Az olasz és spanyol adatok szerinti jelenlegi halálozás, még ha az tényleg mind a korona vírus számlájára lenne írható, amit eddig oda írtak, akkor sem haladja meg jelenleg a 0,025%-ot Olaszországban, és 0.033%-ot Spanyolországban a teljes népességükre vonatkoztatva. A spanyol nátha 1918-ban a Föld lakosságának 3-5%-át, vagyis kb. 21-50 millió embert pusztított el.
    • mert Európában az olasz és a spanyol lefutásnál sokkal kedvezőbbek is vannak, és hogy miért olyan barátságos a német, vagy a közép-európai példa betegség lefutás, annak kielemzését hagyjuk a járvány utáni időszakra. Mindenesetre német és svájci klinikákon semmi jele a túlzsúfoltságnak, de más beszámolók szerint a lombardiai kórházi zsúfoltság mellett más venetói és piemonti kórházak és klinikák üresen állnak. Az egész tehát csupán egy pánik volt.
    • mert Olaszországban a pánikból még nagyobb pánik jött, hogy itt ez hatalmas pánikot kelthessen. Tudni kell, hogy az olasz kormány által bevezetett súlyos intézkedések nyomán a rengeteg időseket ápoló magán és intézményi alkalmazott – aki addig a minden nap akár 24 órában dolgozott  – pánikszerűen elhagyta az országot és ott hagyták sokszor magukra az idős kiszolgáltatott embereket, akik tömegével haltak meg a pániktól és a járványtól megfelelő ápolás híján. A már említett intenzív osztályos, kórházi és személyzeti rendszer mellett, az idős ellátó rendszer teljes összeomlása figyelhető meg. Mutatták a túlzsúfolt krematóriumokat is. Ez azért volt, mert Olaszországban egyébként sem szokták a halottakat elégetni, ezért a krematóriumok nagyon csekély számban álltak rendelkezésre. A kormány előírta a halottak elégetését, a krematóriumi alkalmazottak a járványtól való félelmükben pedig megtagadták a munkát. Így a pánik pánikot keltett és egyre nagyobb hullatömeget. Ezt mutogattták a pánikkeltők, hogy itt Közép – Európában és Európa más részein is még nagyobb legyen a pánik.
    • A Venetohoz tartozó Treviso kórházi halálozásáról szóló beszámoló megmutatja, hogy az idei halálozási adatok nem rosszabbak az előző évinél. Néhány helyen túllépték az előző évit, de ott inkább az előző pontban részletezett pánik és rossz ellátási rendszer okozta, nem pedig a korona vírus.
  3. Továbbra sem adják hozzá a veszélyeztetettekhez a dohányzókat, túlsúlyosakat, pedig ők veszélyeztetettek!! Igy, ha valaki mégis fiatalabbként elhalálozik, akkor nem lehet tudni, hogy csupán a dohányzás, vagy a túlsúly okozta-e a korona vírus iránti esendőségét, vagy valóban megtámadja a fiatalabbakat is a vírus. Erre egyébként eddig semmi bizonyíték.
  4. Nincs exponenciális terjedés. Amennyivel több tesztet végeznek, annyival nő a pozitív esetek száma. Tehát terjed, de nem úgy, ahogyan azt vélelmezik. Viszont bizonyosan jóval több azok száma, akik már fertőződtek. Lehet akár 10 vagy 20-szoros, vagy akár még magasabb is a jelenlétük a társadalomban. „Ez egy rosszabb fajta influenza járvány és nem egy új fajta halálos kór. Média járvány van, kevesebb tévét kéne nézniük az embereknek. Ezt mondja John Oxford világszerte ismert virológus, influenza specialista professzor a Queen Mary Universityről.
  5. A svéd államigazgatási példa egy jó példa, alternatív válságkezelés, jó kilátásokkal. A svéd döntés miatt láthatólag összefog a nemzetközi közösség és annak valamennyi médiája, hogy a sorból kilógó svédeket megregulázzák és végtelenül eláztassák az európai közvélemény előtt. „Szakképzetlen miniszterek", „totális káosz", „ezrével halnak majd meg az emberek", „emberkísérletet végeznek", „mindjárt megtelnek az ágyaik" és hasonlók. Abban a meggyőződésben írogatnak és beszélnek, hogy Svédország szigorúbb rendelkezésekkel jobb betegséglefutást tudna elérni. Hogy meddig bírják a nyomást a svéd politikusok, mikor adják be a derekukat a main stream folyamatos vegzálása miatt és változtatják meg a döntéseiket, azt nem tudni. Jó lenne, ha megtartanák az északi higgadtságukat és határozottságukat.
  6. Eddig Mo-on több mint 20 ezer tesztet végeztek és ebből 744 pozitív esetet találtak. Nem tudni, hogy a tesztekbe beleszámolják-e a magánlaborok által végzett antitest teszteket, vagy csak a hívatalos állami PCR teszteket számolják. 38-an haltak meg, mindannyian sokféle betegséggel rendelkeztek 75 év átlagéletkorral. Számtalanszor elmondtam azt is, hogy nem a kor a meghatározó, hanem a sokféle betegség. Épp ezért, akik meghaltak betegségeik révén álltak nagyon közel a halálhoz és nem a koruk miatt és nem a korona vírus miatt. Ugyanakkor eddig senki semmivel nem próbálta javítani a fittségüket, hogy túléljék a súlyos szövődményt. Mindenesetre ebben a helyzetben azzal rémisztgetni a lakosságot, hogy bármikor berobbanhat Budapesti járvány, nekem nem szimpatikus. Egyáltalán miből derülne ez ki? Sok ember kerülne az intenzív osztályokra? De hát ennek semmi köze a valós fertőzöttségi számhoz, amiről azt sem tudjuk, hogy hol tartunk és hogy jó-e ha nem esik át rajta mindenki, hanem majd esetleg néhány hónap múlva lángol fel újra a járvány. Ezek mind spekulációk. Ők úgy spekulálnak, én meg így.
  7. Mindenki a gyógyszert és a védőoltást várja. Szerintem ilyenre nincs szükség, hiszen bővel el van túlozva a probléma, ami pedig létezik, azt a szervezetünk immunműködésének kell legyőznie. Tudjuk azt, hogy ezen a világpánikon sokan nyerészkednek. Van fenn a youtubon egy film, (amíg fenn van) ami bemutatja, hogy hogyan nyerészkedtek a sertés pestis elleni oltáson úgy, hogy közben mérgező anyagokat adtak el a kormányoknak. Ezek a szereplők ma is aktívan alakítják „a mostani járvány elleni küzdelmet"

Javaslataim tehát a következők

  1. Vegyük komolyan a kijárási korlátozást, mert a hatóság ezt várja el, de ne azért, mert ezzel biztosítva véljük a megbetegedés elkerülését.
  2. Kerüljük el a fertőzés súlyos betegséggé alakulását azzal, hogy eddzük a légzőrendszerünket és az ellenállóképességünket az általam fentebb javasolt tradicionális receptúra szerint. MOST VAN AZ IDEJE A TERMÉSZETGYÓGYÁSZAT MEGELŐZŐ MÓDSZEREIT ALKALMAZZUK, akkor is, ha egyes virológus, biológus, biofizikus és más professzorok helyből leszólják a vitaminokat, az inhalálást és a gyógynövényeket. Mély tisztelettel kérem őket, hogy a „cipész maradjon a kaptafájánál", még ha akadémikus is. Aki nem látott még soha élő beteget, ne játssza el a klinikust, főként a nyilván nem érdemtelen tekintélyét latba vetve ne formáljon negatív véleményt arról, amihez nem ért, ugyanis a professzor a nép szemében olyan, mint a „mindenttudó" bölcs, véleményt formál és elhiszik neki, néha a hülyeségeket is. Az egyetemes, de nem evidenciákon alapuló, ugyanakkor a WHO által magas szinten képviselt gyógyászatot lenézően kezelni az gőg, és a nyilatkozót minősíti, nem a módszereket.
  3. Őrizzük meg pozitivitásunkat, készüljünk a karantén utáni életre, ne higgyünk el mindent, akkor se ha hitelesnek tűnő forrásból jön és tényleg tegyük a pánik csökkentő facebook oldalunkon fellelhető számtalan meglátás és ötlet szerint a legjobbat magunk újraépítésére, önismeretünk fejlesztésére, vallásosaknak a vallási életük fejlesztésére és energiákkal való feltankolásra.
  4. Szerintem már nem sokáig tart ez az őrület és akkor kiderülhet, hogy valóban meztelen a király! Kezd kipukkadni a pánik  és manipulációs buborék!! Jó egészséget mindenkinek!

Dr:Tamasi József a belgyógyászat és a népegészségtan szakorvosa, természetes gyógymódok szakértője

Ajánlott cikkek

Cikk nyomtatása

You received this email because you set up a subscription at Feedrabbit. This email was sent to you at kreuzfeldildiko@gmail.com. Unsubscribe or change your subscription.