Here's the latest feed from FB-RSS feed for Kiss Balázs.
Add feeds@feed2email.net to your contact list to make sure you receive all your emails
Make sure to visit feed2email.net to get more feeds sent to your inbox.
To find out which feeds you are subscribed to, or to get further help, just reply to this email.
Photo - Eléggé különböző emberek? Mégis mind erre húznak ikszet.
https://www.lokal.hu/2018-04-a-valasztas-tetje-ismert-emberek-mondtak-el-velemenyuket/
A választás tétje: ismert emberek mondták el véleményüket
Lokál, 2018. 04. 06. 17:00
Április 8-án országgyűlési választás lesz Magyarországon. A Figyelőnek ismert művészek, értelmiségiek, véleményvezérek mondták el, hogy miért szavaznak.
A választás sorsdöntőnek ígérkezik. Tétje, hogy sikerül-e fenntartani az ország stabilitását és működőképességét, vagy egy kaotikus időszak következik. A választásnak utat kell nyitnia a hiányosságok megszüntetése előtt, ami társadalmi békénk, kibontakozásunk és világbeli helytállásunk előfeltétele.
Oberfrank Ferenc kutatóorvos
A kormányozhatóság kérdésköre a tétje a választásoknak. Az egészséges gazdasági egyensúly fenntartása: gazdasági növekedés melletti alacsony költségvetési hiány és csökkenő adósságráta.
Kovács Árpád, a Költségvetési Tanács elnöke
Egy rohamtempóban átalakuló világban kell megmaradnunk olyannak, amilyenek vagyunk, megőrizni, amink van. A magyar jövőhöz ragaszkodva, keresztény kultúránk tudatában szükséges tovább építkeznünk. Felelős döntés szükségeltetik mindenki részéről. Nem háríthatunk. Valódi polgárként kell viselkedni. El kell menjünk szavazni!
Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója
Mindenkit buzdítok, hogy vegyen részt a szavazáson. A rendszerváltoztatás utáni összes lehetőséggel éltem, mindig leadtam a voksomat, ezt az állampolgári részvétel minimumának tartom. Mindig családostul megyünk a szavazókörbe, ráadásul az idén hozunk magunkkal még egy embert: Márton fiam első szavazóként vesz részt az eseményen.
Kovács Ákos énekes-előadóművész
A migránskérdés nem játék, hanem játék a tűzzel. Nincs szükségünk egyetlen olyan alakra sem, akit ezek a furcsa tekintetű ellenzéki figurák azonnal behurcolnának az országunkba. A rendszerváltás utáni huszonnyolcadik évben szégyen lenne az ellenzéket odaengedni a kormánylapáthoz.
Hanczár János humorista, író, logopédus
Ha nem újrázhatna a jelenlegi kormány, akkor visszatérne az az időszak, amelyet már megtapasztalhattunk 1994-ben, mikor is az MDF által megteremtett gazdasági növekedést „szétzúzta" az MSZP–SZDSZ-kormány. De hasonlóan járt el a Gyurcsány–Bajnai-duett is. Míg a polgári-jobboldali kormány a nemzeti érdekeket tartja szem előtt, addig az ellenzék a nemzetközi tőkét szolgálná ki.
Boros Imre közgazdász, volt Phare-miniszter
Orvos vagyok és tanár. Nekem az élet a legfontosabb, éppen ezért szeretem biztonságban tudni az egyetememet, szakmámat és a betegeimet is. De persze a jövő az igazi tét minden szavazáskor. Vagyis az, hogy a gyermekeink és az unokáink milyen országban élnek majd. Most sincs ez másképp. Ők a fontosak.
Merkely Béla szívsebész, a Semmelweis Egyetem rektora
Az embernek polgári kötelessége, hogy elmenjen szavazni. A biztonságra, a polgári értékekre, a kereszténységre. Egész Európa felbolydult, és nekem úgy tűnik, hogy Magyarország egy biztonságos sziget.
Balázs Péter, a Szolnoki Szigligeti Színház igazgatója
Előttünk egy egész nemzet sorsát befolyásoló esemény áll, mely nem csupán a ma, hanem hosszú időre a jövőnk választása is. Menjünk el szavazni a magyar Magyarországra!
Takaró Mihály író, irodalomtörténész, tanár
A magyar gazdaság szempontjából kiemelkedően fontos, hogy stabilitásorientált gazdaságpolitika legyen, amelynek egyrészt feltétele a fiskális fegyelem fenntartása, másrészt pedig a monetáris és a költségvetési politika harmonikus együttműködése, a teljesítményelv érvényesítése.
Pesuth Tamás, a Corvinus Egyetem adjunktusa
Egy összeomlott ország rendbetételében fogant a mostani rendszer. A választás tétje az, hogyan élünk mindezzel: megerősítjük vagy szétverjük a működés jelenlegi kereteit.
Szepesi Balázs, a Hétfa Kutatóintézet stratégiai igazgatója
Ma Európáról szavazunk, a kontinens jövőjéről. Fontosnak tartom, hogy Európa maradjon meg a jelenlegi formájában, és ezt a voksommal is ki kell fejeznem.
Földi László biztonságpolitikai szakértő
„Építs! Ne ronts!" – mondta Széchenyi István. A nyolc év alatt újjáépített ország továbbépítésére szavazok!
Dévényi Sándor Kossuth-díjas építész, a Nemzet Művésze
Miután a hitelminősítők szerint a magyar államadósság finanszírozása befektetésre ajánlott, a nemzetközi intézmények vélekedése alapján pénzügyi stabilitás van Magyarországon. A piacok pedig semmit sem szeretnek jobban, mint a kiszámíthatóságot.
Áron G. Papp, a HSU (Svájci–Magyar Kereskedelmi Kamara) társelnöke
A választás tétje a jövő. De nemcsak a mi jövőnk, hanem a gyermekeinké és az ő gyermekeiké is. A biztonság, amely pszichológusi szemmel a szabadság elengedhetetlen pillére. Az, hogy az ember itthon otthon érezhesse magát, és a hazatérést fontolgatók bizakodóan hozhassák meg a döntést.
Életünk pillanatai döntések sorozata. Igeneket mondunk és nemeket. Nem gondolunk mindig a felelősségre, ám az késztet bennünket – engem – mindenkor cselekvésre, mint április 8. is, hogy elmenjek szavazni kislányom, Katinka jövőjéért.
Szarvas József Jászai Mari-díjas érdemes és kiváló művész, színművész
Ez az ellenzék elvesztette a hitelét, elvesztette a szava-hihetőségét. Az Orbán-kormánynak a magyarok az elsők. Az ellenzéknek biztosan nem a magyarok lennének.
Apáti Bence balettművész, közíró
Az eredmények sokasága önmagáért beszél: jelentős a fejlődés Budapesten, és jelentős vidéken is, nagyjából ezt az „irányt" kockáztatjuk. Több évtizede várt beruházások valósultak meg az elmúlt években, és bár az egészségügyben még akad tennivaló, a vidéki Magyarország legfontosabb intézményeit sikerült megújítani, rendbe tenni.
Sas György orvos, plasztikai sebész
Az elmúlt nyolc év leforgása alatt sikerült megteremteni a pénzügyi stabilitást, eközben pedig a gazdaság növekvő pályára állt. Hasonlóan sikeres évek kellenek még, hogy a felzárkózás a fejlett gazdasághoz megtörténjék. Ez a tétje, hogy marad-e a jelenlegi „felállás", vagy más pályára állunk.
Lentner Csaba egyetemi tanár
Ha a gyerekeimről rosszat hallok, szomorú leszek, ha hazugságon érem őket, az nagyon fáj. De ha bajba kerülnek, nem kérdés, megyek-e értük. Így vagyok az Operával és a választással is: valamennyien tudjuk, mi a nagyobb érték, és én mindig igennel szeretek szavazni, sosem tagadással.
Ókovács Szilveszter, az Operaház főigazgatója Bunford Nóra Junior Prima díjas pszichológus, kutató
Vizsgáljuk meg a pártok álláspontját a számunkra legmeghatározóbb kérdésekben, és menjünk el választani! Az általam legfontosabbnak tartott pontok, amelyek alapján mérlegelek: kiáll-e az adott párt az élet védelméért a fogantatástól kezdve a természetes halálig? Támogatja-e a családokat és a házasságot? Támogatja-e a keresztény értékeket? Döntenünk kell, mert családjaink, gyermekeink és hazánk jövője a tét!
Zaymus Eszter, a CitizenGo aktivistája
A nyilatkozatok alapján a Jobbiktól a DK-ig terjedő pártok, amennyiben hatalomra kerülnének, megszüntetnék a mostani, egykulcsos adórendszert, ígéreteik fejében pedig adót kelleni emelni. Nagy kérdés az is, hogy egyáltalán kormányozható lenne-e az ország ilyen sokrétű ideológia mentén, mint amit az ellenzék felmutat.
Suppan Gergely, a TakarékBank vezető elemzője
A választásokra azért fontos mindenkinek elmenni, mert a közöny, hogy nem törődöm vele, nem az én dolgom, az nem jogosít fel arra, hogy később kritizáljuk a rendszert. Mindenkinek legyen benne a saját döntése, hogy merre megy az ország!
Schobert Norbert üzletember
Ez a választás nemcsak a képviselőhelyek elosztásáról szól, hanem értékválasztás is: mi, magyarok milyen Európát akarunk. Magyarországnak erős felhatalmazással rendelkező, cselekvőképes kormányra van szüksége, amely képes a nemzeti érdekek képviseletére az unióban. Ezért megyek el szavazni és adom a voksomat a Fideszre.
Kötter Tamás író
A többségi társadalomnak meg kell értenie, hogy csakis olyan kormányra és intézkedésekre szabad szavaznia, amelyek annak az esélyét kínálják, hogy a hazai cigány közösségek tenni akaró része kapjon lehetőséget és vállaljon felelősséget a saját sorsának a jobbítása érdekében.
Forgács István romaügyi szakértő
Magyarország volt az első és egyetlen ország, amely felismerte a migránsveszélyt, és felelős döntést hozott, amikor úgy határozott, hogy megvédi az országot és Európát az illegális, ellenőrizetlenül beáramló bevándorlóktól. Április 8-án azért szavazok a Fidesz–KDNP-szövetségre, mert ez az egyetlen biztosíték arra, hogy hazánk továbbra is erős, stabil és biztonságos ország maradhasson!
Nacsa Olivér előadóművész, producer
Az életünket, a jövőnket befolyásoló döntéseknél, mint amilyen egy parlamenti választás is, mindig azt kell mérlegelnünk elsősorban, hogy egy-egy párt programja mennyire családbarát, mennyire képviseli a családok érdekeit.
Kardosné Gyurkó Katalin, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének az elnöke
Ha nem a mostani gazdaságpolitika folytatódik, akkor elsődlegesen a jelenleg európai uniós szinten is az egyik legjobb reálbér-növekedésünket kockáztatjuk.
Szalai Piroska, a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány elnöke
Mindenkinek át kell gondolnia, aki az átlag környékén vagy annál többet keres: odaadná-e a fizetése további 20 százalékát, hogy ne a Fidesz kormányozzon? Ha igen, szavazzon az ellenzékre és a sávosan progresszív adóra! Ha nem, akkor biztos tudja, mi a dolga április 8-án!
Pindroch Ferenc kommunikációs szakember, üzletember
Gazdaságpolitikai oldalról óriási érték a stabilitás, a válságállóság: ebből a szempontból a rendszerváltás óta nem volt ilyen jó a helyzet Magyarországon. Múltbéli tapasztalat: egy kormányváltás esetén „mindent felrúgnának".
Tóth Gergely főiskolai tanár
A nemzet, a magyar történelem sorsfordító pillanatait éljük most! Minden felelősen gondolkodó, igaz szívű magyar embert arra kérek, hogy a gyermekeink, a jövendő nemzedék érdekében fogjunk össze és védjük meg hazánkat, a függetlenségünket!
Pataky Attila, az Edda frontembere
Mint felelős sportvezető, ezt bizonyos fórumokon meg is tudom tenni. De nemcsak mint sportvezetőnek, hanem mint magyar állampolgárnak is van felelősségem. Ez esetben a jövőnkért. A szavazási lehetőségemmel így élni fogok, élnem kell.
Gergely István, kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó
Apr 07, 12:34AM
Eléggé különböző emberek? Mégis mind erre húznak ikszet.
https://www.lokal.hu/2018-04-a-valasztas-tetje-ismert-emberek-mondtak-el-velemenyuket/
A választás tétje: ismert emberek mondták el véleményüket
Lokál, 2018. 04. 06. 17:00
Április 8-án országgyűlési választás lesz Magyarországon. A Figyelőnek ismert művészek, értelmiségiek, véleményvezérek mondták el, hogy miért szavaznak.
A választás sorsdöntőnek ígérkezik. Tétje, hogy sikerül-e fenntartani az ország stabilitását és működőképességét, vagy egy kaotikus időszak következik. A választásnak utat kell nyitnia a hiányosságok megszüntetése előtt, ami társadalmi békénk, kibontakozásunk és világbeli helytállásunk előfeltétele.
Oberfrank Ferenc kutatóorvos
A kormányozhatóság kérdésköre a tétje a választásoknak. Az egészséges gazdasági egyensúly fenntartása: gazdasági növekedés melletti alacsony költségvetési hiány és csökkenő adósságráta.
Kovács Árpád, a Költségvetési Tanács elnöke
Egy rohamtempóban átalakuló világban kell megmaradnunk olyannak, amilyenek vagyunk, megőrizni, amink van. A magyar jövőhöz ragaszkodva, keresztény kultúránk tudatában szükséges tovább építkeznünk. Felelős döntés szükségeltetik mindenki részéről. Nem háríthatunk. Valódi polgárként kell viselkedni. El kell menjünk szavazni!
Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója
Mindenkit buzdítok, hogy vegyen részt a szavazáson. A rendszerváltoztatás utáni összes lehetőséggel éltem, mindig leadtam a voksomat, ezt az állampolgári részvétel minimumának tartom. Mindig családostul megyünk a szavazókörbe, ráadásul az idén hozunk magunkkal még egy embert: Márton fiam első szavazóként vesz részt az eseményen.
Kovács Ákos énekes-előadóművész
A migránskérdés nem játék, hanem játék a tűzzel. Nincs szükségünk egyetlen olyan alakra sem, akit ezek a furcsa tekintetű ellenzéki figurák azonnal behurcolnának az országunkba. A rendszerváltás utáni huszonnyolcadik évben szégyen lenne az ellenzéket odaengedni a kormánylapáthoz.
Hanczár János humorista, író, logopédus
Ha nem újrázhatna a jelenlegi kormány, akkor visszatérne az az időszak, amelyet már megtapasztalhattunk 1994-ben, mikor is az MDF által megteremtett gazdasági növekedést „szétzúzta" az MSZP–SZDSZ-kormány. De hasonlóan járt el a Gyurcsány–Bajnai-duett is. Míg a polgári-jobboldali kormány a nemzeti érdekeket tartja szem előtt, addig az ellenzék a nemzetközi tőkét szolgálná ki.
Boros Imre közgazdász, volt Phare-miniszter
Orvos vagyok és tanár. Nekem az élet a legfontosabb, éppen ezért szeretem biztonságban tudni az egyetememet, szakmámat és a betegeimet is. De persze a jövő az igazi tét minden szavazáskor. Vagyis az, hogy a gyermekeink és az unokáink milyen országban élnek majd. Most sincs ez másképp. Ők a fontosak.
Merkely Béla szívsebész, a Semmelweis Egyetem rektora
Az embernek polgári kötelessége, hogy elmenjen szavazni. A biztonságra, a polgári értékekre, a kereszténységre. Egész Európa felbolydult, és nekem úgy tűnik, hogy Magyarország egy biztonságos sziget.
Balázs Péter, a Szolnoki Szigligeti Színház igazgatója
Előttünk egy egész nemzet sorsát befolyásoló esemény áll, mely nem csupán a ma, hanem hosszú időre a jövőnk választása is. Menjünk el szavazni a magyar Magyarországra!
Takaró Mihály író, irodalomtörténész, tanár
A magyar gazdaság szempontjából kiemelkedően fontos, hogy stabilitásorientált gazdaságpolitika legyen, amelynek egyrészt feltétele a fiskális fegyelem fenntartása, másrészt pedig a monetáris és a költségvetési politika harmonikus együttműködése, a teljesítményelv érvényesítése.
Pesuth Tamás, a Corvinus Egyetem adjunktusa
Egy összeomlott ország rendbetételében fogant a mostani rendszer. A választás tétje az, hogyan élünk mindezzel: megerősítjük vagy szétverjük a működés jelenlegi kereteit.
Szepesi Balázs, a Hétfa Kutatóintézet stratégiai igazgatója
Ma Európáról szavazunk, a kontinens jövőjéről. Fontosnak tartom, hogy Európa maradjon meg a jelenlegi formájában, és ezt a voksommal is ki kell fejeznem.
Földi László biztonságpolitikai szakértő
„Építs! Ne ronts!" – mondta Széchenyi István. A nyolc év alatt újjáépített ország továbbépítésére szavazok!
Dévényi Sándor Kossuth-díjas építész, a Nemzet Művésze
Miután a hitelminősítők szerint a magyar államadósság finanszírozása befektetésre ajánlott, a nemzetközi intézmények vélekedése alapján pénzügyi stabilitás van Magyarországon. A piacok pedig semmit sem szeretnek jobban, mint a kiszámíthatóságot.
Áron G. Papp, a HSU (Svájci–Magyar Kereskedelmi Kamara) társelnöke
A választás tétje a jövő. De nemcsak a mi jövőnk, hanem a gyermekeinké és az ő gyermekeiké is. A biztonság, amely pszichológusi szemmel a szabadság elengedhetetlen pillére. Az, hogy az ember itthon otthon érezhesse magát, és a hazatérést fontolgatók bizakodóan hozhassák meg a döntést.
Életünk pillanatai döntések sorozata. Igeneket mondunk és nemeket. Nem gondolunk mindig a felelősségre, ám az késztet bennünket – engem – mindenkor cselekvésre, mint április 8. is, hogy elmenjek szavazni kislányom, Katinka jövőjéért.
Szarvas József Jászai Mari-díjas érdemes és kiváló művész, színművész
Ez az ellenzék elvesztette a hitelét, elvesztette a szava-hihetőségét. Az Orbán-kormánynak a magyarok az elsők. Az ellenzéknek biztosan nem a magyarok lennének.
Apáti Bence balettművész, közíró
Az eredmények sokasága önmagáért beszél: jelentős a fejlődés Budapesten, és jelentős vidéken is, nagyjából ezt az „irányt" kockáztatjuk. Több évtizede várt beruházások valósultak meg az elmúlt években, és bár az egészségügyben még akad tennivaló, a vidéki Magyarország legfontosabb intézményeit sikerült megújítani, rendbe tenni.
Sas György orvos, plasztikai sebész
Az elmúlt nyolc év leforgása alatt sikerült megteremteni a pénzügyi stabilitást, eközben pedig a gazdaság növekvő pályára állt. Hasonlóan sikeres évek kellenek még, hogy a felzárkózás a fejlett gazdasághoz megtörténjék. Ez a tétje, hogy marad-e a jelenlegi „felállás", vagy más pályára állunk.
Lentner Csaba egyetemi tanár
Ha a gyerekeimről rosszat hallok, szomorú leszek, ha hazugságon érem őket, az nagyon fáj. De ha bajba kerülnek, nem kérdés, megyek-e értük. Így vagyok az Operával és a választással is: valamennyien tudjuk, mi a nagyobb érték, és én mindig igennel szeretek szavazni, sosem tagadással.
Ókovács Szilveszter, az Operaház főigazgatója Bunford Nóra Junior Prima díjas pszichológus, kutató
Vizsgáljuk meg a pártok álláspontját a számunkra legmeghatározóbb kérdésekben, és menjünk el választani! Az általam legfontosabbnak tartott pontok, amelyek alapján mérlegelek: kiáll-e az adott párt az élet védelméért a fogantatástól kezdve a természetes halálig? Támogatja-e a családokat és a házasságot? Támogatja-e a keresztény értékeket? Döntenünk kell, mert családjaink, gyermekeink és hazánk jövője a tét!
Zaymus Eszter, a CitizenGo aktivistája
A nyilatkozatok alapján a Jobbiktól a DK-ig terjedő pártok, amennyiben hatalomra kerülnének, megszüntetnék a mostani, egykulcsos adórendszert, ígéreteik fejében pedig adót kelleni emelni. Nagy kérdés az is, hogy egyáltalán kormányozható lenne-e az ország ilyen sokrétű ideológia mentén, mint amit az ellenzék felmutat.
Suppan Gergely, a TakarékBank vezető elemzője
A választásokra azért fontos mindenkinek elmenni, mert a közöny, hogy nem törődöm vele, nem az én dolgom, az nem jogosít fel arra, hogy később kritizáljuk a rendszert. Mindenkinek legyen benne a saját döntése, hogy merre megy az ország!
Schobert Norbert üzletember
Ez a választás nemcsak a képviselőhelyek elosztásáról szól, hanem értékválasztás is: mi, magyarok milyen Európát akarunk. Magyarországnak erős felhatalmazással rendelkező, cselekvőképes kormányra van szüksége, amely képes a nemzeti érdekek képviseletére az unióban. Ezért megyek el szavazni és adom a voksomat a Fideszre.
Kötter Tamás író
A többségi társadalomnak meg kell értenie, hogy csakis olyan kormányra és intézkedésekre szabad szavaznia, amelyek annak az esélyét kínálják, hogy a hazai cigány közösségek tenni akaró része kapjon lehetőséget és vállaljon felelősséget a saját sorsának a jobbítása érdekében.
Forgács István romaügyi szakértő
Magyarország volt az első és egyetlen ország, amely felismerte a migránsveszélyt, és felelős döntést hozott, amikor úgy határozott, hogy megvédi az országot és Európát az illegális, ellenőrizetlenül beáramló bevándorlóktól. Április 8-án azért szavazok a Fidesz–KDNP-szövetségre, mert ez az egyetlen biztosíték arra, hogy hazánk továbbra is erős, stabil és biztonságos ország maradhasson!
Nacsa Olivér előadóművész, producer
Az életünket, a jövőnket befolyásoló döntéseknél, mint amilyen egy parlamenti választás is, mindig azt kell mérlegelnünk elsősorban, hogy egy-egy párt programja mennyire családbarát, mennyire képviseli a családok érdekeit.
Kardosné Gyurkó Katalin, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének az elnöke
Ha nem a mostani gazdaságpolitika folytatódik, akkor elsődlegesen a jelenleg európai uniós szinten is az egyik legjobb reálbér-növekedésünket kockáztatjuk.
Szalai Piroska, a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány elnöke
Mindenkinek át kell gondolnia, aki az átlag környékén vagy annál többet keres: odaadná-e a fizetése további 20 százalékát, hogy ne a Fidesz kormányozzon? Ha igen, szavazzon az ellenzékre és a sávosan progresszív adóra! Ha nem, akkor biztos tudja, mi a dolga április 8-án!
Pindroch Ferenc kommunikációs szakember, üzletember
Gazdaságpolitikai oldalról óriási érték a stabilitás, a válságállóság: ebből a szempontból a rendszerváltás óta nem volt ilyen jó a helyzet Magyarországon. Múltbéli tapasztalat: egy kormányváltás esetén „mindent felrúgnának".
Tóth Gergely főiskolai tanár
A nemzet, a magyar történelem sorsfordító pillanatait éljük most! Minden felelősen gondolkodó, igaz szívű magyar embert arra kérek, hogy a gyermekeink, a jövendő nemzedék érdekében fogjunk össze és védjük meg hazánkat, a függetlenségünket!
Pataky Attila, az Edda frontembere
Mint felelős sportvezető, ezt bizonyos fórumokon meg is tudom tenni. De nemcsak mint sportvezetőnek, hanem mint magyar állampolgárnak is van felelősségem. Ez esetben a jövőnkért. A szavazási lehetőségemmel így élni fogok, élnem kell.
Gergely István, kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó
Photo - Ki mit NEM akar, az is jelzésértékű. A liberálisok kétharmados Fidesz győzelemtől félnek. Persze nem félnek, csak akkor több lehetőségük marad országot rombolni, kormányzást akadályozni, magyar népnek betartani.
Ne hagyjuk. Milyen szinten szélsőségesen liberális ergo magyarellenes az a belpesti beltenyészet, akinek már a Fidesz is NÁCI?!
Nemzeti önvédelem ezeknek automatikusan betiltandó szélsőség. Sose akartak a magyar nemzet részei lenni, mindig támadták azt, és csodálkoznak hogy kimondjuk róluk : tényleg nem részei a nemzetnek.
Azért is fogadják el könnyen a soros félék ajánlatait. Ők a vevők, de mit se érnének az országot belső féregként szétrágó ötödik hadoszlopos haza ÁRULÓK nélkül.
De hát ezt ők akarják így.
"Mert mi sokkal jobban gyűlölünk titeket" köztünk élnek, ja : mint az arkhónok. Vagy a Ranagol papok.
"A másik alternatíva meg a Fidesz, akik nyíltan rasszista propagandával akarnak választást nyerni, ki se látszanak Putyin végbeléből, és akiknek van egy listája a kétezer "Soros-bérencről" és ha győznek, elégtételt akarnak venni."
mostmár 2001 :P
Néztem a tumbleren ki mit akar szavazni, tudjuk hogy az libsi hely inkább. Hát az van amire számítottam : a vonalas liberálisok közül sokan a jobbikot ajánlgatják. Meg a dk-t. És az összes többit, attól függően hol mi az esélyes. Még alkalmazást is írtak erre.
SOROS jelöltjei indulnak az egyes körzetekben NEM a pártokéi.
Liberálisok hitelesítik a jobbikot, hogy immár ők is azok. Az eu-val a jelenleginél szorosabb együttműködést terveznek, még kevesebb szuverenitást, még kisebb nemzeti mozgásteret. Hazaáruló álradikális nemzetellenesek.
Vagy várjál, a libsi szabadkőműves jászi oszkárék is radikálisnak hívták magukat. Liberális körökben máig elismert történelmi figura ő is. Ha csak úgy nem. :P
Apr 07, 12:01AM
Ki mit NEM akar, az is jelzésértékű. A liberálisok kétharmados Fidesz győzelemtől félnek. Persze nem félnek, csak akkor több lehetőségük marad országot rombolni, kormányzást akadályozni, magyar népnek betartani.
Ne hagyjuk. Milyen szinten szélsőségesen liberális ergo magyarellenes az a belpesti beltenyészet, akinek már a Fidesz is NÁCI?!
Nemzeti önvédelem ezeknek automatikusan betiltandó szélsőség. Sose akartak a magyar nemzet részei lenni, mindig támadták azt, és csodálkoznak hogy kimondjuk róluk : tényleg nem részei a nemzetnek.
Azért is fogadják el könnyen a soros félék ajánlatait. Ők a vevők, de mit se érnének az országot belső féregként szétrágó ötödik hadoszlopos haza ÁRULÓK nélkül.
De hát ezt ők akarják így.
"Mert mi sokkal jobban gyűlölünk titeket" köztünk élnek, ja : mint az arkhónok. Vagy a Ranagol papok.
"A másik alternatíva meg a Fidesz, akik nyíltan rasszista propagandával akarnak választást nyerni, ki se látszanak Putyin végbeléből, és akiknek van egy listája a kétezer "Soros-bérencről" és ha győznek, elégtételt akarnak venni."
mostmár 2001 :P
Néztem a tumbleren ki mit akar szavazni, tudjuk hogy az libsi hely inkább. Hát az van amire számítottam : a vonalas liberálisok közül sokan a jobbikot ajánlgatják. Meg a dk-t. És az összes többit, attól függően hol mi az esélyes. Még alkalmazást is írtak erre.
SOROS jelöltjei indulnak az egyes körzetekben NEM a pártokéi.
Liberálisok hitelesítik a jobbikot, hogy immár ők is azok. Az eu-val a jelenleginél szorosabb együttműködést terveznek, még kevesebb szuverenitást, még kisebb nemzeti mozgásteret. Hazaáruló álradikális nemzetellenesek.
Vagy várjál, a libsi szabadkőműves jászi oszkárék is radikálisnak hívták magukat. Liberális körökben máig elismert történelmi figura ő is. Ha csak úgy nem. :P
Választási hangulatkeltés, kampánykamu a bűnőzök letelepedési kötvényeiről szóló ellenzéki propaganda
Apr 06, 10:29PM
Választási hangulatkeltés, kampánykamu a bűnőzök letelepedési kötvényeiről szóló ellenzéki propaganda
Lyukra futottak az ellenzéki oknyomozók | Magyar Idők
Hosszas oknyomozás után állt elő szerdán a 444 és a Direkt36, hogy információik szerint az elmúlt években magyar letelepedési kötvényt vásárolt több olyan személy is, akik komoly biztonsági kockázatot jelenthetnek Magyarország és az Európai Unió számára. Szerintük az egyik ...
Photo - Nemzeti néppárt lenne a jobbik, aha. Bevesszük? Momentummal és lmp-vel karöltve, egymás javára visszalépkedve. :3
Aki észrevette hogy a jobbik liberális irányba lett tolva, és meglátni ezt nem volt túl nehéz, az nem "rabló mellé áll" hanem a józan ész alapján dönt, és az a Fidesz. Nincs másik esélyes nemzeti radikális párt, amúgy nemzeti de nem radikális se.
Gaudi: Aki a Jobbikra szavaz, az a globalista erőket, a bevándoroltatást, a magyarság rabszolgává tételét segíti (PS-videó!)
"A tegnapi "Merre tovább radikálisok !" vitafórumon nemzethű bajtársaimmal (Borbély Zsolt Attila, dr. Gaudi Nagy Tamás
Gonda László, dr. Lenhardt Balázs, Magyar Gábor (nem azonos Magyar György Biszkut védő jogász fiával) és Szentmihályi Szabó Ilona) vitattuk meg a Jobbik által elárult nemzeti radikalizmus helyzetét és a nemzeti radikálisok előtt a mostani választáson, majd azt követően álló döntésekről. A Jobbik vezetését meghívtuk, de Vonáék válaszra sem méltatták Mikus Márton szervezőt és megfutamodtak a vita elől.
Részletes tudósítás következik nemsokára."
"A vita szünetében a Pesti Srácoknak foglaltam össze a vitafórumon elhangzottakat. Ennek lényege: aki a Jobbikra szavaz, az a globalista erőket, a bevándoroltatást, a magyarság rabszolgává tételét, továbbá a szemkilövető Gyurcsányt és magyarellenes, EU szervilis bandáját segíti hatalomra."
https://pestisracok.hu/gaudi-aki-a-jobbikra-szavaz-az-a-globalista-eroket-a-bevandoroltatast-a-magyarsag-rabszolgava-tetelet-segiti-ps-video/
http://gaudinagytamas.hu/gaudi_aki_jobbikra_szavaz_az_globalista_erőket_bevándoroltatást_magyarság_rabszolgává_tételét_segíti
Ez meg hírtévés videó, melyen maga a szürke farkas mondja, összefogna a két új liberális párttal.
"Meglepő ajánlat Vonától. A Jobbik hajlandó lenne koalíciót kötni az LMP-vel és a Momentummal, ha a helyzet úgy kívánja. Mi lenne ez a helyzet?"
https://www.youtube.com/watch?v=vNHU4TSh2kY
Apr 06, 10:07PM
Nemzeti néppárt lenne a jobbik, aha. Bevesszük? Momentummal és lmp-vel karöltve, egymás javára visszalépkedve. :3
Aki észrevette hogy a jobbik liberális irányba lett tolva, és meglátni ezt nem volt túl nehéz, az nem "rabló mellé áll" hanem a józan ész alapján dönt, és az a Fidesz. Nincs másik esélyes nemzeti radikális párt, amúgy nemzeti de nem radikális se.
Gaudi: Aki a Jobbikra szavaz, az a globalista erőket, a bevándoroltatást, a magyarság rabszolgává tételét segíti (PS-videó!)
"A tegnapi "Merre tovább radikálisok !" vitafórumon nemzethű bajtársaimmal (Borbély Zsolt Attila, dr. Gaudi Nagy Tamás
Gonda László, dr. Lenhardt Balázs, Magyar Gábor (nem azonos Magyar György Biszkut védő jogász fiával) és Szentmihályi Szabó Ilona) vitattuk meg a Jobbik által elárult nemzeti radikalizmus helyzetét és a nemzeti radikálisok előtt a mostani választáson, majd azt követően álló döntésekről. A Jobbik vezetését meghívtuk, de Vonáék válaszra sem méltatták Mikus Márton szervezőt és megfutamodtak a vita elől.
Részletes tudósítás következik nemsokára."
"A vita szünetében a Pesti Srácoknak foglaltam össze a vitafórumon elhangzottakat. Ennek lényege: aki a Jobbikra szavaz, az a globalista erőket, a bevándoroltatást, a magyarság rabszolgává tételét, továbbá a szemkilövető Gyurcsányt és magyarellenes, EU szervilis bandáját segíti hatalomra."
https://pestisracok.hu/gaudi-aki-a-jobbikra-szavaz-az-a-globalista-eroket-a-bevandoroltatast-a-magyarsag-rabszolgava-tetelet-segiti-ps-video/
http://gaudinagytamas.hu/gaudi_aki_jobbikra_szavaz_az_globalista_erőket_bevándoroltatást_magyarság_rabszolgává_tételét_segíti
Ez meg hírtévés videó, melyen maga a szürke farkas mondja, összefogna a két új liberális párttal.
"Meglepő ajánlat Vonától. A Jobbik hajlandó lenne koalíciót kötni az LMP-vel és a Momentummal, ha a helyzet úgy kívánja. Mi lenne ez a helyzet?"
https://www.youtube.com/watch?v=vNHU4TSh2kY
Nem az atlantista, liberális jobbik hanem :
Washington Post: Orbán súlyosan fenyegeti a Nyugatot
A hatalmi érdekeket kiszolgáló nyugati fősodratú média tovább folytatja a sajtótörténelemben is páratlan, hamis vádakon alapuló, fő helyre tett, összehangolt támadását az alig 10 milliós Magyarország ellen a holnapután sorra kerülő országos választások előtt. Mint az amerikai főváros vezető napilapja, a Washington Post, amely fő helyen publikálta a magyar miniszterelnök elleni rohamát ezzel a kérdőjel nélküli címmel: „Miként vált Orbán Viktor valódi fenyegetéssé a Nyugat ellen". Azt írja, „a 2010 óta hatalmon lévő Orbán Európa második leghosszabb ideje kormányzó vezetője Angela Merkel német kancellár után – és szinte ugyanolyan befolyásra tett szert…. Orbán a szélsőjobboldali populisták dobját veri. A kulturális háborút használja fegyverként." E lap is, mint szinte mindegyik, Magyarországot támadó médium, idézi a budapesti Political Capital ügyvezető igazgatóját, Krekó Pétert, aki így nyilatkozott: „Lenin azt mondta, hogy a kapitalisták eladják azt a kötelet nekünk, amellyel majd felakasztjuk őket. Nos, az Európai Unió nem eladja a kötelet, hanem ingyen adja oda azt Orbánnak". A cikk azután idézi Jan-Werner Müllert, a Princeton Egyetem politológia oktatóját, aki szerint a vasárnapi választás lesz az utolsó, amikor még Magyarországon kormányváltás lehetséges lesz.
A BBC közszolgálati adó szintén vezető helyen foglalkozik a magyarországi választásokkal. Tudósítását azzal foglalja össze, hogy „Orbán Viktor magát Magyarország és Európa védelmezőjének állítja be. Reméli, hogy harmadszor is megválasztják miniszterelnökként… De kritikusai rasszistaként és tekintélyelvűként támadják." A BBC budapesti tudósítója riportját a hírtévés Csintalan Sándortól vett idézettel zárja, aki szerint Orbánnak a hatalma megtartása érdekében folyamatosan növelni kell autokratikus hatalmát, amit csak a félelem és a feudális kapcsolatok tartják össze.
Apr 06, 9:43PM
Nem az atlantista, liberális jobbik hanem :
Washington Post: Orbán súlyosan fenyegeti a Nyugatot
A hatalmi érdekeket kiszolgáló nyugati fősodratú média tovább folytatja a sajtótörténelemben is páratlan, hamis vádakon alapuló, fő helyre tett, összehangolt támadását az alig 10 milliós Magyarország ellen a holnapután sorra kerülő országos választások előtt. Mint az amerikai főváros vezető napilapja, a Washington Post, amely fő helyen publikálta a magyar miniszterelnök elleni rohamát ezzel a kérdőjel nélküli címmel: „Miként vált Orbán Viktor valódi fenyegetéssé a Nyugat ellen". Azt írja, „a 2010 óta hatalmon lévő Orbán Európa második leghosszabb ideje kormányzó vezetője Angela Merkel német kancellár után – és szinte ugyanolyan befolyásra tett szert…. Orbán a szélsőjobboldali populisták dobját veri. A kulturális háborút használja fegyverként." E lap is, mint szinte mindegyik, Magyarországot támadó médium, idézi a budapesti Political Capital ügyvezető igazgatóját, Krekó Pétert, aki így nyilatkozott: „Lenin azt mondta, hogy a kapitalisták eladják azt a kötelet nekünk, amellyel majd felakasztjuk őket. Nos, az Európai Unió nem eladja a kötelet, hanem ingyen adja oda azt Orbánnak". A cikk azután idézi Jan-Werner Müllert, a Princeton Egyetem politológia oktatóját, aki szerint a vasárnapi választás lesz az utolsó, amikor még Magyarországon kormányváltás lehetséges lesz.
A BBC közszolgálati adó szintén vezető helyen foglalkozik a magyarországi választásokkal. Tudósítását azzal foglalja össze, hogy „Orbán Viktor magát Magyarország és Európa védelmezőjének állítja be. Reméli, hogy harmadszor is megválasztják miniszterelnökként… De kritikusai rasszistaként és tekintélyelvűként támadják." A BBC budapesti tudósítója riportját a hírtévés Csintalan Sándortól vett idézettel zárja, aki szerint Orbánnak a hatalma megtartása érdekében folyamatosan növelni kell autokratikus hatalmát, amit csak a félelem és a feudális kapcsolatok tartják össze.
Washington Post: Orbán súlyosan fenyegeti a Nyugatot
/Echo TV nemzetközi sajtószemléje/ A hatalmi érdekeket kiszolgáló nyugati fősodratú média tovább folytatja a sajtótörténelemben is páratlan, hamis vádakon alapuló, fő helyre tett, összehangolt támadását az alig 10 milliós Magyarország ellen a holnapután sorra kerülő ország...
Video - 3 külön hatalmi ág a törvényhozás, végrehajtás, bíróság-ügyészség.
Negyedik a média.
"Az április 4-i "Merre tovább radikálisok!" vitafórumon jelentette be dr. Gaudi-Nagy Tamás, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetője hogy kormányzati ígérvényt kapott arra, hogy Budaházy Gyuriék esetleges jogerős elítélése esetén a a terrorcselemény miatti Hunnia perben a választás után amnesztiát kapnak: nem hagyják őket kaptárban, azaz fegyházba küldeni és letölteni az esetlegesen kiszabott drákói büntetést (elsőfokon 17 hazafinak 125 év!).
Ilyen döntést egyedül a mostani kormánypártoktól várhatunk, akik eddig azért zárkóztak el, mert még nem született jogerős ítélet. A másodfokú ítélet április 19-én várhatók.
Van mit törlesztenie a Fidesznek, mivel a 2010-es kétharmadot is részben Budaházyéknak és a nemzeti ellenállóknak köszönheti és ha újabb négy évre kormányt alakíthat, abban is nem kis része lesz annak, hogy a gyalázatos eljárást már csaknem tizedik éve elszenvedő Budaházy György is mellettük áll ki jogos sérelmei dacára, csakúgy mint az Budaházyékat kezdettől fogva védő két nemzeti jogvédő dr. Morvai Krisztina és dr. Gaudi-Nagy Tamás és még sok elkötelezett hazafi, akik már átlátnak a Jobbik nemzetárulásán.
Ha az amnesztia nem történik meg a választás után záros határidőn belül keményen rálépünk a Fidesz tyúkszemére -- ígérte Gaudi.
Egy Gyurcsánnyal, Karácsonnyal, Széllel és Vonával bélelt összellenzéki horrorkoalíció részéről Budaházyék amnesztiájára semmi esély, ők esetleges, ne adj Isten bekövetkező győzelmük esetén a NER eredményeinek lebontásával és pozíciók elosztásával, meg Heller Ágnes és Soros utasításainak végrehajtásával lesznek elfoglalva. Érdekükben nem áll a soha meg nem alkuvó Budaházy és társainak közkegyelme. Szegedi Csanád még a Jobbik alelnökeként 2011-ben megmondta Gaudinak és Morvainak: nekik érdekükben áll Budaházy rabsága, mert így nem zavarja köreiket... A Gaudi-féle amnesztia törvénytervezetet egy az egyben nem vállalta fel a Jobbik 2016-ban, azt csak kiherélve terjesztették elő holmi felülvizsgálatot kérve. Másodszor pedig két jobbikos képviselő magánakciójaként ment be az Országgyűlésbe a javaslat, Vona és a párt egésze nem állt mellé."
Apr 06, 7:25PM
3 külön hatalmi ág a törvényhozás, végrehajtás, bíróság-ügyészség.
Negyedik a média.
"Az április 4-i "Merre tovább radikálisok!" vitafórumon jelentette be dr. Gaudi-Nagy Tamás, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetője hogy kormányzati ígérvényt kapott arra, hogy Budaházy Gyuriék esetleges jogerős elítélése esetén a a terrorcselemény miatti Hunnia perben a választás után amnesztiát kapnak: nem hagyják őket kaptárban, azaz fegyházba küldeni és letölteni az esetlegesen kiszabott drákói büntetést (elsőfokon 17 hazafinak 125 év!).
Ilyen döntést egyedül a mostani kormánypártoktól várhatunk, akik eddig azért zárkóztak el, mert még nem született jogerős ítélet. A másodfokú ítélet április 19-én várhatók.
Van mit törlesztenie a Fidesznek, mivel a 2010-es kétharmadot is részben Budaházyéknak és a nemzeti ellenállóknak köszönheti és ha újabb négy évre kormányt alakíthat, abban is nem kis része lesz annak, hogy a gyalázatos eljárást már csaknem tizedik éve elszenvedő Budaházy György is mellettük áll ki jogos sérelmei dacára, csakúgy mint az Budaházyékat kezdettől fogva védő két nemzeti jogvédő dr. Morvai Krisztina és dr. Gaudi-Nagy Tamás és még sok elkötelezett hazafi, akik már átlátnak a Jobbik nemzetárulásán.
Ha az amnesztia nem történik meg a választás után záros határidőn belül keményen rálépünk a Fidesz tyúkszemére -- ígérte Gaudi.
Egy Gyurcsánnyal, Karácsonnyal, Széllel és Vonával bélelt összellenzéki horrorkoalíció részéről Budaházyék amnesztiájára semmi esély, ők esetleges, ne adj Isten bekövetkező győzelmük esetén a NER eredményeinek lebontásával és pozíciók elosztásával, meg Heller Ágnes és Soros utasításainak végrehajtásával lesznek elfoglalva. Érdekükben nem áll a soha meg nem alkuvó Budaházy és társainak közkegyelme. Szegedi Csanád még a Jobbik alelnökeként 2011-ben megmondta Gaudinak és Morvainak: nekik érdekükben áll Budaházy rabsága, mert így nem zavarja köreiket... A Gaudi-féle amnesztia törvénytervezetet egy az egyben nem vállalta fel a Jobbik 2016-ban, azt csak kiherélve terjesztették elő holmi felülvizsgálatot kérve. Másodszor pedig két jobbikos képviselő magánakciójaként ment be az Országgyűlésbe a javaslat, Vona és a párt egésze nem állt mellé."
Photo - Nem szabad észrevenni a bécsi migrácsokat. Az új libsi jobbik irányvonal szerint legalábbis.
"Annak [kellene kilépnie a Jobbikból], aki nem hű az Alapító Nyilatkozatunkhoz. Alapítson új pártot az, aki új utakra akar lépni! Én maradnék a réginél, mellyel már 21%!o(MISSING)s eredményt elértünk az elvek-célok feladása nélkül is 2014-ben."
https://888.hu/article-novak-elod-ongolt-rugott-vona-azzal-hogy-becs-miatt-tamadta-a-fideszt
Apr 06, 7:21PM
Nem szabad észrevenni a bécsi migrácsokat. Az új libsi jobbik irányvonal szerint legalábbis.
"Annak [kellene kilépnie a Jobbikból], aki nem hű az Alapító Nyilatkozatunkhoz. Alapítson új pártot az, aki új utakra akar lépni! Én maradnék a réginél, mellyel már 21%!o(MISSING)s eredményt elértünk az elvek-célok feladása nélkül is 2014-ben."
https://888.hu/article-novak-elod-ongolt-rugott-vona-azzal-hogy-becs-miatt-tamadta-a-fideszt
Photo - A jobbikban ma már a balliberálisokéval hasonul a tematizálás, érvkészlet, az hogy mit miért támadnak egyáltalán.
Mínusz lesz az inkább, nem többlet.
"nincs az a százaléktöbblet, amiért megérné feladni mindazt, amiért egyáltalán van értelme a Jobbiknak."
Mert a liberális párt sajnos nem hiánycikk. Van rájuk pénzük a nemzetközi valakiknek.
Őszödi úton a Jobbik
2018. 04. 06.
A nemzet érdeke, hogy a magyarságot védő, értékeit gyarapító, öntudatát, gazdasági, szellemi és lelki erejét fokozó kormányzat irányítsa ezekben a rendkívül bizonytalan, bevándorlással és terrorizmussal, továbbá a nemzeti hagyományokat és nemzetállamokat felszámolni kívánó tervekkel teli időkben. Itt nincs helye szemellenzőnek, a nemzeti érdek mindig felül kell hogy írja a pártérdekeket – mondta a Demokratának dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd, nemzeti jogvédő, volt jobbikos országgyűlési képviselő.
– Emberjogista szervezetek a jogállam szétzúzásával, diktatúraépítéssel vádolják Magyarországot. Nemzeti jogvédőként mit gondol erről?
– Ez hisztériakeltés, ami igazolja, hogy igenis léteznek olyan hálózatba tömörült erők, amelyek most a nyílt társadalom neoliberális modelljét erőltető céljaikat, érdekeiket veszélyeztetve látják. Mi, nemzeti jogvédők régóta komoly elvi csatákat vívunk a Soros-zsoldban álló, hatalmas pénzekből működő álliberális, áljogvédő és álcivil szervezetekkel, amelyek nemzetellenes tevékenysége főleg 2015-ben, a nagy bevándoroltatási krízis idején erősödött fel. Ezek a valójában globalista érdekeket szolgáló szervezetek a bűnpártolás határát akár átlépve segítik elő az illegális migránsok hazánkba, illetve Európába jutását, és hajtják végre Sorosék nemzetünk létét fenyegető programját. Ezért is támogattuk a civil szervezetek átláthatóságát és külföldről kapott támogatásaik bevallását előíró törvényt. A Stop Soros törvénycsomag helyesen tartalmaz további szigorításokat, mert az átláthatósági törvényre fittyet hánytak a jogállamisági mantrát szajkózó és a jogokat éppen a magyarságtól megtagadó alakulatok. Tünetértékű, hogy ez a jogszabály, a hazánk elleni EU-hadjárat egyik eltöröltetni kívánt célpontja milyen támadásözönt kapott. Nem vitatható el egy függetlenségét, öntudatát védő nemzet azon joga, hogy szükséges és arányos módon védekezzen olyan külföldről érkező befolyásolással szemben, amely gyökereiben támadja értékeinket.
– Korábbi pártja, a Jobbik mégis démonizálásnak nevezi a Soros-jelenség feltárását.
– Bár nem voltam a párt tagja, nemzeti jogvédőként és nemzeti radikális magyarként valóban a Jobbik meghatározó arca, 2010 és 2014 között a frakció legaktívabb országgyűlési képviselője voltam a parlamentben és az Európa Tanácsban egyaránt. Mivel a képviselői mandátumom megszűnése óta a Jobbik által kiadott elhatárolódó közlemény formájában okiratom van arról, hogy az utam a párttól elvált, így teljes szabadsággal emelhetem fel most szavamat a nemzethűség és hazám iránt érzett felelősség jegyében. A nemzeti radikális elvek fokozatos feladása és az elvhű emberek eltávolításának folyamata nem tegnap kezdődött, ennek már a parlamentbe jutás után voltak jelei Vona Gáborék részéről, de 2014-2015-ig a fő csapásirány nem változott.
– Mi állhat a Jobbik színeváltozásának hátterében?
– A néppártosodás gondolata önmagában nem volt rossz, de miután Simicska Lajos befolyást szerzett, már nem az eredeti célok szélesebb körű elfogadhatóvá tétele lett a program, hanem torz és hiteltelen idomulás a hatalom megszerzése érdekében bármihez. Sorra jöttek a vállalhatatlan tettek: a párt lelke elvételének bejelentése, a bevándorlásellenes alaptörvény-módosítás meg nem szavazása, a CEU és Soros civiljei melletti kiállás, a kudarcos és eleve rossz koncepcióval meghirdetett ultrademagóg bérunió, Canossa-járás a Spinoza Házban, kiállás a nemzeti szuverenitásunkat fenyegető Európai Ügyészség mellett, a bevándorláspárti LMP-vel és olimpiagyilkos Momentummal közös kormányzás kilátásba helyezése, Lázár János bécsi videoüzenetének elítélése és így tovább. Ma már bizonyítékok egyre zártabb láncolata támasztja alá, hogy a mostani választáson, illetve azt követően a 2010 utáni új, a nemzeti önrendelkezés útját járó magyar érdekű rendszer lebontása érdekében az elveit feladó Jobbik együttműködésre készül az EU-szervilis, hazafiatlan, bevándorláspárti, jelentős részben szemkilövetőkből álló balliberális oldallal. Ezt bizonyítja a párt szóvivőjének több megnyilvánulása is.
– Mire gondol?
– Volt képviselőtársam, Mirkóczki Ádám kijelentette, hogy nem volt igaz, amit a Jobbik 2010 előtt képviselt. Ez döbbenetes és önleleplező, ez a Jobbik őszödi beszéde. Ezzel gyökerében megtagadta mindazt, ami a Jobbik nemzeti radikális lényegét jelentette, és egyúttal kvázi lenácizta azokat a hazafiakat, gárdistákat, akiknek vére, verejtéke, bátorsága, kitartása, önzetlen munkája, tudása és adományai révén a Jobbik egyáltalán hazai és európai parlamenti szintre jutott a nemzeti önrendelkezés kivívásának mandátumával. Mirkóczki emellett az ATV-ben azt mondta, mindenki szavazzon a legesélyesebb ellenzéki jelöltre, aki adott esetben ugyebár MSZP-s, DK-s induló is lehet. A Hír TV-ben pedig azt a dodonai választ adta Kálmán Olga azon kérdésére, hogy mi lesz, ha a Fidesz kisebbségbe kerül, és egyedül nem tud kormányt alakítani, nem utasította vissza még a feltételezést sem, mely szerint a választás után egy gyékényen árulnának a szemkilövetőkkel és bevándorláspártiakkal, hanem azt felelte, hogy „először érjük el a hidat, aztán átmegyünk rajta", továbbá hogy „két hét alatt még sok minden történhet." Sőt, szerinte ez Vona Gábornak a legnagyobb teher, mondván, ő többféle forgatókönyvvel készül, amelyet rajta kívül más még nem is ismer. Jól hallottuk? Mi történhet két hét alatt? Nem tudhatja a választás előtt egy hazafias szavazó, hogy mit tervez a Jobbik a választás után, ha koalícióra kényszerül? Aki közvetve vagy közvetlenül bűnsegédletet vállal abban, hogy Gyurcsány és bandája visszatérjen Magyarország irányításának a közelébe, az kiemelt felelősségű bűntettet követ el a nemzet ellen. Tűnjön már fel, hogy ha 2006. őszi rendőrterrort tagadó, liberális főideológus, Heller Ágnes ezerrel kampányol a Jobbik mellett, a javára való visszalépésre buzdít, akkor itt valami nagyon nincs rendben! Az is tünetértékű, hogy Márki-Zay Péter elégedetten közli a Jobbikról, hogy igyekeztek megszabadulni a szélsőségektől, és közös rendszerváltó alapértéknek tekinti a demokrácia, a jogállamiság, a piacgazdaság elfuserált liberális elvei mellett a gyarmatosító, a nemzetállamok felszámolására törekvő és az Európát tönkretevő bevándoroltatási programot agresszívan erőltető EU iránti elkötelezettséget. Dacára, hogy a Jobbik eredeti identitásának meghatározó része volt a gyarmatosító brüsszeli rendszerrel szembeni ellenállás és a nemzeti önrendelkezés. Mindez a választók megtévesztése, miközben a nemzet sorsa a tét.
– Nem túlzás ez?
– A nemzet érdeke, hogy a magyarság érdekeit védő, értékeit gyarapító, öntudatát, gazdasági, szellemi és lelki erejét fokozó kormányzat irányítsa ezekben a rendívül bizonytalan, bevándorlással és terrorizmussal, továbbá a nemzeti hagyományokat és nemzetállamokat felszámolni kívánó tervekkel teli időkben. Itt nincs helye szemellenzőnek, a nemzeti érdek mindig felül kell hogy írja a pártérdekeket. A hatalom akarása érdekében sem kerülhet nemzethű ember egy politikai akolba a magyarság ellenségeivel, még akkor sem, ha jogos indulatai és adott esetben tényeken alapuló kritikái vannak. Sok intézkedést lehet vitatni, voltak az elmúlt években vállalhatatlan kormányzati tettek, vannak vállalhatatlan arcok, sokkal több alázatra, őszinteségre és önkritikára van szükség, Orbán Viktornak hoznia kellene néhány tiszt- és gyalogáldozatot. De ha a Jobbik által is hangoztatott propagandának megfelelően itt minden a lopásról szól, akkor miként lehetnek ilyen jók a gazdasági mutatók? Csökkenő munkanélküliség, növekvő jövedelmek, zsugorodó államadósság, családtámogatások – hosszan lehetne sorolni az eredményeket. Nagy a lemaradás viszont az igazságtétel, a 2006-os rendőrterror felelőseinek elszámoltatása ügyében. Ez sokakat joggal bosszant, és láthatóan fel is bátorította a 2010 előtti nemzetvesztő időszak bűnöseit, akik most újra véres leszámolást helyeznek kilátásba. Magam is rengeteget küzdöttem képviselőként és természetesen előtte és utána is máig, hogy a nemzeti vagyon és nemzeti ellenállók terhére elkövetett bűntettek felelősei elnyerjék méltó büntetésüket. Ez kétségkívül nem könnyű feladat, mivel sokszor rendkívül komoly bizonyítási akadályokba ütköztünk mi is. A 2006. őszi törvénysértő elítélések semmissé nyilvánítása megtörtént, ugyanakkor a 2002–2010 közötti politikai ellenállók teljes körű amnesztiája még mindig várat magára. Máig nem értem, hogy mi szükség volt az elszámoltatás lezárására 2012 nyarán. Emlékszem, hogy a kormánypárti sorokban sem értették, miért zárják le azt, ami még messze van a beteljesüléstől. Kétségkívül volt kormányzati törekvés Budai Gyula és elődei részéről, de az ügyek többsége néhány kivételtől eltekintve zátonyra futott vagy az ügyészségeken, vagy a rendszerre a sikertelen bírónyugdíjazás miatt jelentős részben görbe szemmel néző bíróságokon. Hatalmas hiba volt a kétharmados többség birtokában nem végigvinni a bírósági és ügyészi kar megtisztítását, ez máig visszaüt.
– Állam az államban?
– Látni kell, hogy létezik egy kormányoktól független magyarellenes és valószínűleg Soros által is befolyásolt hálózat, amelynek tagjai jelen vannak a rendőrség, az ügyészség és bíróság soraiban. Ezért tart még ma is, idestova kilenc éve Budaházy György és 16 társának kálváriája. Az eljárást a Gyurcsány–Draskovics-konyhában főzték ki, és máig az akkori szemkilövetők receptje szerint zajlik, az akkori jogsértő bizonyítékok alapján. Megkerülhetetlen és haladéktalan erkölcsi és politikai kötelessége lesz az újrázás esélyét elnyerő mostani kormányzatnak Budaházyék közkegyelemben részesítése. És ne legyenek illúzióink, ilyet a szemkilövetőktől és bevándorláspártiaktól nem remélhetünk. A kormánytól viszont ígérvényem van arra, hogy elmarasztaló jogerős ítélet esetén kegyelemmel rendezik az ügyet. Ha netán bukik a mostani kormány, és jön egy szivárványkoalíció, akár a Jobbikkal együtt, és nekilátnak a nemzeti rendszer és az elmúlt évek eredményeinek lebontásához globalista érdekeknek megfelelően utat nyitva a bevándorolóknak és az EU, illetve a multicégek ismételt gyarmatosításának, akkor biztos vagyok benne, hogy 2006 őszéhez hasonlóan ismét fellángol a nemzeti ellenállás, és számos hazafi, akik most adott esetben nem is értenek egyet a rendszer megítélésében és a Jobbik ügyében, vállvetve kelnek fel hazánk feladása ellen. Mi, nemzeti jogvédők akkor ismét ott leszünk velük. Ne adja az ég, hogy erre szükség legyen! Ezért is fontos leszögezni, hogy a jelenlegi kormány, nem hibátlanul, de helyes szándékkal és céllal, egyes elemeiben egyre inkább nemzeti radikális politikát folytat. Az elmúlt 16 év nemzeti ellenállási mozgalmának a sikere, hogy olyan szellemiségű intézkedések sokaságának örülhetünk, amelyről csak álmodott korábban a hazafias közösség. A nemzeti szuverenitás és önrendelkezés EU-val szembeni védelme, a bevándorlásellenesség, a Soros-birodalom elleni fellépés, az elcsatolt magyarokért való kiállás, különösen Ukrajna viszonylatában, a hagyományos keresztény értékek, a családok védelme a liberális devianciákkal szemben, a bűnözés elleni eredményes fellépés, a hadseregfejlesztés és a nemzeti öntudat erősítése, a nemzeti örökség és hagyományaink védelme, a hungarikumok felkarolása eredetileg mind nemzeti radikális programelemek. Mindez veszélybe kerülhet, ha a választás eredményeként kormányzóképtelen káosz uralkodik el. Aki erős garanciát akar kapni arra, hogy nemzeti érdekű országvezetés irányítsa hazánkat, és ne jusson hatalomra semmilyen kombinációban a liberális, magyarellenes, szemkilövető-bevándorláspárti erő, annak, bár nem kritikátlanul, de a jelenlegi kormánypártokat érdemes támogatni.
Ágoston Balázs
http://www.demokrata.hu/hir/belfold/oszodi-uton-jobbik
Apr 06, 7:18PM
A jobbikban ma már a balliberálisokéval hasonul a tematizálás, érvkészlet, az hogy mit miért támadnak egyáltalán.
Mínusz lesz az inkább, nem többlet.
"nincs az a százaléktöbblet, amiért megérné feladni mindazt, amiért egyáltalán van értelme a Jobbiknak."
Mert a liberális párt sajnos nem hiánycikk. Van rájuk pénzük a nemzetközi valakiknek.
Őszödi úton a Jobbik
2018. 04. 06.
A nemzet érdeke, hogy a magyarságot védő, értékeit gyarapító, öntudatát, gazdasági, szellemi és lelki erejét fokozó kormányzat irányítsa ezekben a rendkívül bizonytalan, bevándorlással és terrorizmussal, továbbá a nemzeti hagyományokat és nemzetállamokat felszámolni kívánó tervekkel teli időkben. Itt nincs helye szemellenzőnek, a nemzeti érdek mindig felül kell hogy írja a pártérdekeket – mondta a Demokratának dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd, nemzeti jogvédő, volt jobbikos országgyűlési képviselő.
– Emberjogista szervezetek a jogállam szétzúzásával, diktatúraépítéssel vádolják Magyarországot. Nemzeti jogvédőként mit gondol erről?
– Ez hisztériakeltés, ami igazolja, hogy igenis léteznek olyan hálózatba tömörült erők, amelyek most a nyílt társadalom neoliberális modelljét erőltető céljaikat, érdekeiket veszélyeztetve látják. Mi, nemzeti jogvédők régóta komoly elvi csatákat vívunk a Soros-zsoldban álló, hatalmas pénzekből működő álliberális, áljogvédő és álcivil szervezetekkel, amelyek nemzetellenes tevékenysége főleg 2015-ben, a nagy bevándoroltatási krízis idején erősödött fel. Ezek a valójában globalista érdekeket szolgáló szervezetek a bűnpártolás határát akár átlépve segítik elő az illegális migránsok hazánkba, illetve Európába jutását, és hajtják végre Sorosék nemzetünk létét fenyegető programját. Ezért is támogattuk a civil szervezetek átláthatóságát és külföldről kapott támogatásaik bevallását előíró törvényt. A Stop Soros törvénycsomag helyesen tartalmaz további szigorításokat, mert az átláthatósági törvényre fittyet hánytak a jogállamisági mantrát szajkózó és a jogokat éppen a magyarságtól megtagadó alakulatok. Tünetértékű, hogy ez a jogszabály, a hazánk elleni EU-hadjárat egyik eltöröltetni kívánt célpontja milyen támadásözönt kapott. Nem vitatható el egy függetlenségét, öntudatát védő nemzet azon joga, hogy szükséges és arányos módon védekezzen olyan külföldről érkező befolyásolással szemben, amely gyökereiben támadja értékeinket.
– Korábbi pártja, a Jobbik mégis démonizálásnak nevezi a Soros-jelenség feltárását.
– Bár nem voltam a párt tagja, nemzeti jogvédőként és nemzeti radikális magyarként valóban a Jobbik meghatározó arca, 2010 és 2014 között a frakció legaktívabb országgyűlési képviselője voltam a parlamentben és az Európa Tanácsban egyaránt. Mivel a képviselői mandátumom megszűnése óta a Jobbik által kiadott elhatárolódó közlemény formájában okiratom van arról, hogy az utam a párttól elvált, így teljes szabadsággal emelhetem fel most szavamat a nemzethűség és hazám iránt érzett felelősség jegyében. A nemzeti radikális elvek fokozatos feladása és az elvhű emberek eltávolításának folyamata nem tegnap kezdődött, ennek már a parlamentbe jutás után voltak jelei Vona Gáborék részéről, de 2014-2015-ig a fő csapásirány nem változott.
– Mi állhat a Jobbik színeváltozásának hátterében?
– A néppártosodás gondolata önmagában nem volt rossz, de miután Simicska Lajos befolyást szerzett, már nem az eredeti célok szélesebb körű elfogadhatóvá tétele lett a program, hanem torz és hiteltelen idomulás a hatalom megszerzése érdekében bármihez. Sorra jöttek a vállalhatatlan tettek: a párt lelke elvételének bejelentése, a bevándorlásellenes alaptörvény-módosítás meg nem szavazása, a CEU és Soros civiljei melletti kiállás, a kudarcos és eleve rossz koncepcióval meghirdetett ultrademagóg bérunió, Canossa-járás a Spinoza Házban, kiállás a nemzeti szuverenitásunkat fenyegető Európai Ügyészség mellett, a bevándorláspárti LMP-vel és olimpiagyilkos Momentummal közös kormányzás kilátásba helyezése, Lázár János bécsi videoüzenetének elítélése és így tovább. Ma már bizonyítékok egyre zártabb láncolata támasztja alá, hogy a mostani választáson, illetve azt követően a 2010 utáni új, a nemzeti önrendelkezés útját járó magyar érdekű rendszer lebontása érdekében az elveit feladó Jobbik együttműködésre készül az EU-szervilis, hazafiatlan, bevándorláspárti, jelentős részben szemkilövetőkből álló balliberális oldallal. Ezt bizonyítja a párt szóvivőjének több megnyilvánulása is.
– Mire gondol?
– Volt képviselőtársam, Mirkóczki Ádám kijelentette, hogy nem volt igaz, amit a Jobbik 2010 előtt képviselt. Ez döbbenetes és önleleplező, ez a Jobbik őszödi beszéde. Ezzel gyökerében megtagadta mindazt, ami a Jobbik nemzeti radikális lényegét jelentette, és egyúttal kvázi lenácizta azokat a hazafiakat, gárdistákat, akiknek vére, verejtéke, bátorsága, kitartása, önzetlen munkája, tudása és adományai révén a Jobbik egyáltalán hazai és európai parlamenti szintre jutott a nemzeti önrendelkezés kivívásának mandátumával. Mirkóczki emellett az ATV-ben azt mondta, mindenki szavazzon a legesélyesebb ellenzéki jelöltre, aki adott esetben ugyebár MSZP-s, DK-s induló is lehet. A Hír TV-ben pedig azt a dodonai választ adta Kálmán Olga azon kérdésére, hogy mi lesz, ha a Fidesz kisebbségbe kerül, és egyedül nem tud kormányt alakítani, nem utasította vissza még a feltételezést sem, mely szerint a választás után egy gyékényen árulnának a szemkilövetőkkel és bevándorláspártiakkal, hanem azt felelte, hogy „először érjük el a hidat, aztán átmegyünk rajta", továbbá hogy „két hét alatt még sok minden történhet." Sőt, szerinte ez Vona Gábornak a legnagyobb teher, mondván, ő többféle forgatókönyvvel készül, amelyet rajta kívül más még nem is ismer. Jól hallottuk? Mi történhet két hét alatt? Nem tudhatja a választás előtt egy hazafias szavazó, hogy mit tervez a Jobbik a választás után, ha koalícióra kényszerül? Aki közvetve vagy közvetlenül bűnsegédletet vállal abban, hogy Gyurcsány és bandája visszatérjen Magyarország irányításának a közelébe, az kiemelt felelősségű bűntettet követ el a nemzet ellen. Tűnjön már fel, hogy ha 2006. őszi rendőrterrort tagadó, liberális főideológus, Heller Ágnes ezerrel kampányol a Jobbik mellett, a javára való visszalépésre buzdít, akkor itt valami nagyon nincs rendben! Az is tünetértékű, hogy Márki-Zay Péter elégedetten közli a Jobbikról, hogy igyekeztek megszabadulni a szélsőségektől, és közös rendszerváltó alapértéknek tekinti a demokrácia, a jogállamiság, a piacgazdaság elfuserált liberális elvei mellett a gyarmatosító, a nemzetállamok felszámolására törekvő és az Európát tönkretevő bevándoroltatási programot agresszívan erőltető EU iránti elkötelezettséget. Dacára, hogy a Jobbik eredeti identitásának meghatározó része volt a gyarmatosító brüsszeli rendszerrel szembeni ellenállás és a nemzeti önrendelkezés. Mindez a választók megtévesztése, miközben a nemzet sorsa a tét.
– Nem túlzás ez?
– A nemzet érdeke, hogy a magyarság érdekeit védő, értékeit gyarapító, öntudatát, gazdasági, szellemi és lelki erejét fokozó kormányzat irányítsa ezekben a rendívül bizonytalan, bevándorlással és terrorizmussal, továbbá a nemzeti hagyományokat és nemzetállamokat felszámolni kívánó tervekkel teli időkben. Itt nincs helye szemellenzőnek, a nemzeti érdek mindig felül kell hogy írja a pártérdekeket. A hatalom akarása érdekében sem kerülhet nemzethű ember egy politikai akolba a magyarság ellenségeivel, még akkor sem, ha jogos indulatai és adott esetben tényeken alapuló kritikái vannak. Sok intézkedést lehet vitatni, voltak az elmúlt években vállalhatatlan kormányzati tettek, vannak vállalhatatlan arcok, sokkal több alázatra, őszinteségre és önkritikára van szükség, Orbán Viktornak hoznia kellene néhány tiszt- és gyalogáldozatot. De ha a Jobbik által is hangoztatott propagandának megfelelően itt minden a lopásról szól, akkor miként lehetnek ilyen jók a gazdasági mutatók? Csökkenő munkanélküliség, növekvő jövedelmek, zsugorodó államadósság, családtámogatások – hosszan lehetne sorolni az eredményeket. Nagy a lemaradás viszont az igazságtétel, a 2006-os rendőrterror felelőseinek elszámoltatása ügyében. Ez sokakat joggal bosszant, és láthatóan fel is bátorította a 2010 előtti nemzetvesztő időszak bűnöseit, akik most újra véres leszámolást helyeznek kilátásba. Magam is rengeteget küzdöttem képviselőként és természetesen előtte és utána is máig, hogy a nemzeti vagyon és nemzeti ellenállók terhére elkövetett bűntettek felelősei elnyerjék méltó büntetésüket. Ez kétségkívül nem könnyű feladat, mivel sokszor rendkívül komoly bizonyítási akadályokba ütköztünk mi is. A 2006. őszi törvénysértő elítélések semmissé nyilvánítása megtörtént, ugyanakkor a 2002–2010 közötti politikai ellenállók teljes körű amnesztiája még mindig várat magára. Máig nem értem, hogy mi szükség volt az elszámoltatás lezárására 2012 nyarán. Emlékszem, hogy a kormánypárti sorokban sem értették, miért zárják le azt, ami még messze van a beteljesüléstől. Kétségkívül volt kormányzati törekvés Budai Gyula és elődei részéről, de az ügyek többsége néhány kivételtől eltekintve zátonyra futott vagy az ügyészségeken, vagy a rendszerre a sikertelen bírónyugdíjazás miatt jelentős részben görbe szemmel néző bíróságokon. Hatalmas hiba volt a kétharmados többség birtokában nem végigvinni a bírósági és ügyészi kar megtisztítását, ez máig visszaüt.
– Állam az államban?
– Látni kell, hogy létezik egy kormányoktól független magyarellenes és valószínűleg Soros által is befolyásolt hálózat, amelynek tagjai jelen vannak a rendőrség, az ügyészség és bíróság soraiban. Ezért tart még ma is, idestova kilenc éve Budaházy György és 16 társának kálváriája. Az eljárást a Gyurcsány–Draskovics-konyhában főzték ki, és máig az akkori szemkilövetők receptje szerint zajlik, az akkori jogsértő bizonyítékok alapján. Megkerülhetetlen és haladéktalan erkölcsi és politikai kötelessége lesz az újrázás esélyét elnyerő mostani kormányzatnak Budaházyék közkegyelemben részesítése. És ne legyenek illúzióink, ilyet a szemkilövetőktől és bevándorláspártiaktól nem remélhetünk. A kormánytól viszont ígérvényem van arra, hogy elmarasztaló jogerős ítélet esetén kegyelemmel rendezik az ügyet. Ha netán bukik a mostani kormány, és jön egy szivárványkoalíció, akár a Jobbikkal együtt, és nekilátnak a nemzeti rendszer és az elmúlt évek eredményeinek lebontásához globalista érdekeknek megfelelően utat nyitva a bevándorolóknak és az EU, illetve a multicégek ismételt gyarmatosításának, akkor biztos vagyok benne, hogy 2006 őszéhez hasonlóan ismét fellángol a nemzeti ellenállás, és számos hazafi, akik most adott esetben nem is értenek egyet a rendszer megítélésében és a Jobbik ügyében, vállvetve kelnek fel hazánk feladása ellen. Mi, nemzeti jogvédők akkor ismét ott leszünk velük. Ne adja az ég, hogy erre szükség legyen! Ezért is fontos leszögezni, hogy a jelenlegi kormány, nem hibátlanul, de helyes szándékkal és céllal, egyes elemeiben egyre inkább nemzeti radikális politikát folytat. Az elmúlt 16 év nemzeti ellenállási mozgalmának a sikere, hogy olyan szellemiségű intézkedések sokaságának örülhetünk, amelyről csak álmodott korábban a hazafias közösség. A nemzeti szuverenitás és önrendelkezés EU-val szembeni védelme, a bevándorlásellenesség, a Soros-birodalom elleni fellépés, az elcsatolt magyarokért való kiállás, különösen Ukrajna viszonylatában, a hagyományos keresztény értékek, a családok védelme a liberális devianciákkal szemben, a bűnözés elleni eredményes fellépés, a hadseregfejlesztés és a nemzeti öntudat erősítése, a nemzeti örökség és hagyományaink védelme, a hungarikumok felkarolása eredetileg mind nemzeti radikális programelemek. Mindez veszélybe kerülhet, ha a választás eredményeként kormányzóképtelen káosz uralkodik el. Aki erős garanciát akar kapni arra, hogy nemzeti érdekű országvezetés irányítsa hazánkat, és ne jusson hatalomra semmilyen kombinációban a liberális, magyarellenes, szemkilövető-bevándorláspárti erő, annak, bár nem kritikátlanul, de a jelenlegi kormánypártokat érdemes támogatni.
Ágoston Balázs
http://www.demokrata.hu/hir/belfold/oszodi-uton-jobbik
2013 nyara óta az origo ellenségnek és fideszes árulónak van kikiáltva a balliberális oldalon, miután eladó volt és megvették olyanok akik nem balliberálisok.
Ha az ellenség nyerne, akkor nem lehetne többé békésen tömegtüntetni Budapesten, akár az oktatásegészségügy mindig kéznél levő problematikájával. SENKI sem tudná azokat egyszerre megoldani.
"Budaházy arra figyelmeztetett, hogy „nagy hiba" lenne Vonáéktól nyíltan összefogni a Jobbikkal, hiszen ha mégegyszer hatalom közelébe kerülne „ez a balliberális csőcselék", az megbocsáthatatlan lenne."
Apr 06, 6:35PM
2013 nyara óta az origo ellenségnek és fideszes árulónak van kikiáltva a balliberális oldalon, miután eladó volt és megvették olyanok akik nem balliberálisok.
Ha az ellenség nyerne, akkor nem lehetne többé békésen tömegtüntetni Budapesten, akár az oktatásegészségügy mindig kéznél levő problematikájával. SENKI sem tudná azokat egyszerre megoldani.
"Budaházy arra figyelmeztetett, hogy „nagy hiba" lenne Vonáéktól nyíltan összefogni a Jobbikkal, hiszen ha mégegyszer hatalom közelébe kerülne „ez a balliberális csőcselék", az megbocsáthatatlan lenne."
Budaházy György üzent a gyurcsányosodó Jobbiknak
A radikális jobboldal ismert alakja szerint a Jobbikot szétfeszíti a zűrzavar, és Vonával csak áprilisig várnak ki.
Photo - Jönni azzal hogy a jobbik hány pert nyert a fideszmédia ellen, na de a bíróságot most akkor teljesen lenyúlta a Fidesz - vagy éppen MARADT a szociké?
Utóbbi. :3
Páran nem értik még mindig : a hatalmi ágak szétválasztása is egy liberális államelméleti vívmány, ami nem feltétlen jó. Például ha a liberális maffia hálózata uralja azt. Hogy számoltatna el ez a kormány 2010 előtti ballib bűnösöket, ha egyszer tilos lecserélni az el nem számoltató jogszolgáltatókat?
A Hálózat tagjai természetesen "sajátosan" azaz saját bűnszervezeti csoportérdekeik szerint értelmezik a törvényt. Fajtik fel vannak mentve, de a magyarnak kuss a neve. Pl. László Petrát a semmiért (bizony, még csak nem is benne BOTLOTT el a migrács) jól megmérték, de a szoci hagyó félék röhögve kijöttek sőt kártérítést nyertek. Gyilkoscigók rendre ilyen 5 éves ejnyebejnyéket kapnak. Sok mindenki ismer példákat az elfogult ítélkezésre.
Feltűnő hogy a liberális fordulat óta a liberálisok nem nácizzák 24 órában a jobbikot. Kinek az érdeke megvezetni minket, nekik. Hogy ezt a folyamatot ne vegyük észre.
"A bíróságok le vannak választva a politikáról. A kommunista bírók gond nélkül folytathatták. Márpedig minden a személyekről szól. A jelenlegi kormánynak is nehéz. A bírók között hiába próbáltak rendet tenni, azt is vissza lehetett csinálni nemzetközi nyomásra. A saját ügyeimben azt érzékeltem, hogy azóta baloldali fordulat, bosszúállás kezdődött."
https://badog.blogstar.hu/2017/02/27/egy-fontos-interju-a-mandinerrol/34950/
Bádog - Bayer Zsolt blogja
EGY FONTOS INTERJÚ A MANDINERRŐL
2017.02.27.
Bayer Zsolt
EGY FONTOS INTERJÚ A MANDINERRŐL
Stumpf kolléga felkereste Budaházy Györgyöt, és beszélgetett vele. Olvassák el. Kordokumentum.
És szögezzük le: ha Budaházy végül 13 év fegyházat fog kapni, és le is kell ülnie, az vérlázító lesz. Ordító igazságtalanság. Az igazságszolgáltatás halála.
„Ilyen a vérem" – exkluzív interjú Budaházy Györggyel
Írta: Stumpf András
Senki eddig nem kormányzott jobban, mint ahogy Orbán kormányoz, a Jobbik sem tudna. Budaházy György nem látja azt sem, hogy Vonáék fordulata bejött volna. A börtönből februárban házi őrizetbe helyezett, első fokon 13 évre ítélt „terroristavezér" egyébként nem hisz az erőszakos rendszerváltásban, de nem tartja magát baleknak és nem bánt meg semmit. A Mandinert értelemszerűen otthonában fogadta: a kertet nem hagyhatja el, máskülönben jelez a lábperec. Faggatózásunkra közölte: a bíróságon már tett vallomást, tehát nem árulja el, milyen cselekményekről tudott, de állítja, hogy nem adott utasítást sem Molotov-koktélozásra, sem Csintalan Sándor megverésére. Exkluzív interjúnk.
Mennyit volt börtönben összesen az elmúlt tíz évben?
Két év hét hónapnál is több, amit szigorított fegyház körülmények között töltöttem. Az előzetes ugyanis a legszigorúbb őrizet. Házi őrizetben is voltam, most is abban vagyok, azzal együtt már közel három év. 2006 után voltam tíz hónapot lakhelyelhagyási tilalommal egy ügy miatt, amiben aztán felmentettek. Senki nem mondta azóta se, hogy bocsánat.
Ennek fényében: nem lett volna jobb inkább a mérnöki pályán maradnia?
A kettő nem függ össze. A mérnöki pályát nem a politikai szerepvállalás miatt hagytam ott, hanem azért, mert amikor végeztem, már nagyban építették le az ipart. 1992-ben még a tapasztalt, jó mérnökök is elvesztették a munkájukat, nem sok babér termett ott, úgyhogy inkább vállalkozni kezdtem. Jól ment.
Tudna még gépészmérnökként dolgozni?
Áhh! Nem vagyok naprakész. Ventilátorok, turbinák tervezését tanultam ráadásul, Magyarországon meg ilyen már nincs is.
Szóval itt ül lábpereccel és nem bánta meg, hogy a magyar radikáljobb fenegyereke lett?
Nem. Sosem számítgattam, mi éri meg. Azt tettem, ami belőlem jön. Maradhattam volna „kisember" is, persze, de bennem mindig mozgott valami. Biztos családi hagyomány.
Az 1266-ig visszavezethető családfa elég impozáns.
Nem a nemesség miatt mondom. Sok nemes van, aki kényelmesen él és nem csinál semmit. Az én családom nem ilyen. Felmenőim mindig harcoltak. Egyik ebben a szabadságharcban, másik a másikban, a harmadik ötvenhatban... Ilyen a vérem. A genetikám. Azért biztos számít az is. Amikor jött a rendszerváltás, egyből politizálni is kezdtem, MDF-tag is voltam. Osztályidegen családból jöttem, utáltuk a kommunizmust, örültünk, hogy vége, meg aztán fiatalon rengeteg az emberben az energia. Kiálltam az új, jobboldali kormány mellett a taxisblokádnál is. Majdnem összeverekedtem a taxisokkal, annyira nem értettem egyet velük.
Mégsem nagyon hallottunk önről 2002-ig, az Erzsébet-híd blokádjáig.
'94-ben, amikor jött a Horn-kormány, az borzasztó érzés volt. Szörnyű volt megélni. Utána el is fordultam a napi közélettől. Családalapítás. Az első Fidesz-kormányt meg támogattam, jó intézkedések sora követte egymást, volt igazi radikális párt is a parlamentben, a MIÉP, tehát nem volt semmi szükség arra, hogy utcai megmozdulásokat szervezzek.
A MIÉP-be miért nem lépett be?
Az MDF széthullásával elegem lett a pártokráciából. Csurkát azért olvastam továbbra is. Őt már az MDF-es időktől. Aztán jött 2002. A vereség. Tudom, milyenek a kommunisták. Az életükért küzdöttek akkor. A választási eredmény meg olyan szoros volt, hogy bőven lehet, hogy csaltak.
A Fidesz volt kormányon, ők vezényelték le a választást.
Nem tudom, miért nem követelték hangosabban az újraszámlálást ők is.
Ha kijött volna egy újraszámlálás után, hogy tényleg a szocik nyertek, akkor elfogadta volna és szépen hazamegy?
Nyilván nem örültem, hogy hatalomra kerülnek, de ha tudhatjuk, hogy tényleg jól számoltak, nem csináltunk volna semmit. Gondoljanak bele: amikor Gyurcsány 2006-ban a négy évvel korábbinál nagyobb arányban nyert a hazugságaival, nem mozdultunk, elfogadtuk, beletörődtünk. Annyit nem lehet csalni. 2002-ben viszont apró volt a különbség, főleg, ha belegondolunk, hogy az SZDSZ éppen csak bejutott, a MIÉP éppen csak kiesett: akkor újra kellett volna számolni a szavazatokat. De mindent elkövettek, hogy ilyen ne legyen. Mi annyit akartunk, hogy ne semmisítsék meg a szavazólapokat – erről szólt az Erzsébet hídi blokád. Ennyi volt a követelésünk. De megsemmisítették.
Tehát ez sodorta önt újra a közéletbe?
Ez. Úgy voltam vele, hogy nem csinálom még egyszer azt, amit 1994-ben, hogy rálegyintek, visszavonulok. Úgy döntöttem, hogy kiállok azért, ami nekem fontos. Egyik dolog aztán hozta a másikat.
Elég gyorsan a radikáljobbos szubkultúra élén találta magát. Tervszerűen haladt?
Nem. Ez csak azért volt így, mert a legtöbbször mindenki csak hezitált, én meg cselekedtem. Tipikusan ilyen volt a Kempinski-tüntetés is, 2002. december 1-jén.
Ifjabb olvasóink kedvéért: Medgyessy Péter akkori kormányfő román kollégájával a Kempinski szállóban koccintott Erdély elcsatolásának román ünnepén.
Pontosan. A szálloda előtti tüntetésen voltunk jópáran, ott volt még Bayer Zsolt is, de semmi sem lett volna, ha a feleségemmel előző nap egyesével nem küldünk több száz sms-t. Nem volt még köremail meg Facebook-csoport akkoriban, akit ismertünk, egyesével írtunk mindenkinek, hogy találkozzunk a hotel előtt és tüntessünk ez ellen a gyalázat ellen. Grespik Laci, Isten nyugosztalja, európai precedens ügyet tudott belőle csinálni. Maradhattam volna a kaptafánál, távol a közügyektől, de ez és sok minden más akkor mind nem lett volna.
Mi nem lett volna még?
Rengeteget pörögtem akkoriban a hagyományőrzésben is, amikor nem létezett még Kurultáj. A pozsonyi csatával sem foglalkozott még senki, azt is én kezdtem el. Sőt, Novák Előddel mi gyártottuk az első Nagy-Magyarország matricákat. Szegedi Csanád ebből jó üzletet csinált aztán. Mi találtuk ki mindenesetre, csak nem mi csináltunk belőle üzletet.
És az jó, hogy elterjesztették a Nagy-Magyarország matricákat?
Mire jó, ha álomba ringatjuk magunkat, hogy megint akkora lesz az ország?
Bocsánat, de mi minden következett abból! Lehet, hogy kettős állampolgárság sem lenne ma, ha akkor mi azt nem kezdjük el. Mindig a tökéletest kell kitűzni célként, aztán jutunk, ameddig jutunk.
Mi lenne tökéletes? Menne tankkal visszafoglalni Erdélyt?
Most nyilván nem. Nincs is tankunk. De ki tudja, mit hoz a jövő? Itt van ez a migráció. Amikor az iszlám terjeszkedett, a Balkán mindig összeomlott, mi voltunk az elsők, akik megpróbáltuk megállítani. Most is ez történt, de nem tudjuk, mi a vége. Ha Törökország radikalizálódna, arra például nincs felkészülve Európa. Magyarország lehet, hogy kénytelen-kelletlen be kellene nyomuljon Romániába és Szerbiába. Védeni ugyanis csak a nagy Magyarország határait lehet. A pusztába lehet kerítést húzni időlegesen, de katonailag az védhetetlen. A Kárpát-medencét lehet védeni. Tehát nem tudhatjuk, mit hoz a jövő. Amit tudunk, hogy történt velünk szemben egy hatalmas igazságtalanság és ma is igazságtalanságok sorát kell elszenvedniük a határon túli magyaroknak.
Jól sejtjük, hogy nem iszik Heinekent?
Már csak a vörös csillag miatt sem. Egyébként Sopronit sem iszom. Amíg elnézést nem kérnek azért a reklámért, amelyben sörrel koccintanak. Bocsánat, de van ez a szép hagyományunk. Nem koccintunk sörrel, mert Aradon az osztrákok minden egyes kivégzésre sörrel koccintottak. Akárhányszor meséltem külföldieknek, miért nem koccintok velük, érdeklődéssel hallgatták a történetet és tisztelték ezt a szokást. Miért kellene elengedünk ezeket, régi, közös hagyományainkat? Nem kell. Nem szabad. De a fő gond persze nem a sörügy. Még az Orbán-kormány sem tesz annyit például a nyelvtörvény ügyében, amennyit kellene. Szerintem mondjuk itt is tenni akar valamit: előrébb szokott látni a többieknél.
Önnél meg mindenki: a 2006-os Kossuth tériek közül egy csomó karriert csinált.
Voltak, akik szépen felépítették magukat. Már ha ez siker.
Mondjuk egy Jobbik-alelnökség és polgármesterség Ásotthalmon nem siker? Ahhoz képest, hogy ön börtön és házi őrizet között ingázik.
De, azt lehet sikernek mondani, viszont Toroczkai László a saját munkájának köszönheti, hogy ide eljutott, nincs mit a szemére vetni.
Hiszen együtt alapították a Hunnia Mozgalmat, aztán ön a Hunnia-ügy miatt itt ül lábpereccel, Toroczkai meg a polgármesteri székben. Ez hogy létezik?
Úgy létezik, hogy megpróbálták belehúzni az ügybe, csak nem tudták. Akit nem tudtak úgy meggyanúsítani, hogy becsukják, azzal nem is próbálkoztak. Csak azt érték volna el, hogy vannak olyan tanúk, akik nem az ő álláspontjukat szajkózzák. Toroczkain kívül is voltak tanúk, akiket a rendőrség ki sem hallgatott.
Kívülről úgy tűnik, hogy ön a balek, aki ül azért, amit mások is csinálnak.
Lehet, hogy a hatalom kipécézett magának egy figurát, akin példát statuálhat. Arra a szerepre nyilván én vagyok a legmegfelelőbb – mindig én voltam a legbevállalósabb. De ez nem balekság. Akkor lenne az, ha én valami karrierre vágytam volna, aztán behúztak volna a csőbe. Nem ez történt.
Nem? A Hunniának volt egy belépési nyilatkozata, egy kitöltendő kérdőív névvel, címmel, telefonszámmal...
Látja, még ön is tudja! Aki rám vallott a bíróságon, az meg nem tudta. Olyanokat állított, hogy be akart lépni, aztán kapott egy e-mailt, hogy küldjön önéletrajzot... Mégis elfogadták a vallomását. Pedig tessék, még egy újságíró is emlékszik rá, hogy volt egy pontokba szedett kérdőív.
Mert amikor annak idején megláttuk, az első gondolatunk az volt, hogy a nemzetbiztonság alapította a Hunniát, hogy megszerezze a potenciális radikálisok adatait.
Abban a fellelkesült időszakban mindenkinek nagy tervei voltak. Forradalmi időket éltünk. Úgy voltunk vele, nem elég, hogy valaki megmondja, mi a neve, telefonszáma. Komolyabb kapcsolat kell a tagokkal, mert ugye ki tudja, nem az ellenség akar-e beépülni. Ennyi volt mögötte. A C-típusú átvilágítás kérdéseiből is merítettünk ötletet, de a nemzetbiztonságnak köze nem volt hozzá.
Nem is volt beépült ember?
Nem tapasztaltam ilyet.
Benkő György, a Hunnia-ügy önre valló koronatanúja sem?
Nem épült be sehova. Volt egy haverja, akivel együtt edzett hosszú ideje, az meg menőzött azzal, hogy mekkora radikális, hogy részt vesz az utcai harcokban, Benkő meg szerintem elment a rendőrségre, hogy vajon mennyit ér ez. Akkor még szó sem volt Hunniáról, Magyarok Nyilairól. Egy másik tanú 2008-ban elmondta, hogy neki is elhősködtek, hogyan verték meg Csintalant, hogyan Molotov-koktéloztak... Elmondta nevekkel. Csak éppen egészen más nevekkel. Neki más személyek hősködtek ugyanazokkal a cselekedetekkel. Nemzeti radikális körökben ezek a legendák köröztek egyfolytában.
Mint az Iszlám Állam, amely magára vállalja az erőszakot akkor is, ha semmi köze nem volt a kivitelezéshez?
Persze. Jól hangzott.
Csintalan Sándor megérdemelte a verést?
Mindenki ítélje meg maga. Ősszoci, aztán átáll, Orbán legnagyobb rajongója lesz, de később meg őt is elárulja... Ettől még, amit állítanak, hülyeség. Nem verettem meg Csintalant. A vád szerint azért tettem volna ilyet, mert a műsorában leügynöközött. Csakhogy én 2007. december 7-én értesültem arról, mit mondott rólam és Toroczkairól előző napi műsorában. A vád szerint gyűlést hívtam össze, hosszú hetekig deríttettem fel Csintalan mozgását, akciót terveztettem. Elnézést, Csintalan 11-én már meg volt verve! Hogy a fenébe terveztem én akkor hetekig bármilyen akciót? Időben sem jön ki, amit a vád felépített, de a bíróság erre is rálegyintett. Volt konfliktusom Csintalannal az ominózus műsor miatt, de azt úgy próbáltam rendezni, ahogy kell. Hasznos idiótának meg mindennek elmondott minket, amiért bepereltük Toroczkaival. Elvesztettük. Nekünk azt is le kellett nyelni.
Adott utasítást Molotov-koktélozásra, labdabombára?
Soha nem voltam olyan helyzetben, hogy utasításokat adjak. Gergényi Péterrel ellentétben. Én legfeljebb kérhetek emberektől.
Kért emberektől olyat, hogy Molotov-koktélozzanak, labdabombát dobjanak mások kertjébe?
Nem kértem, de a vád nem is azt állítja, hogy Budaházy kért, hanem azt, hogy utasított.
Azért a legismertebb radikálisként tudott a tervezett erőszakos akciókról?
Hogy miről tudtam, miről nem tudtam... a bíróságon vallomást tettem már, nem akarok még egy vallomást tenni.
Szívesen elolvastuk volna felkészülésképpen az ítéletet, de sajnos még mindig nincs leírva.
A szóbeli ismertetésből sem derült ki, miben vagyok bűnös. Amikor a végén megkérdeztem a bírónőt, mert hiába hallgattam, nem értettem, annyit mondott: „Maga mindenben bűnös! Ez a lényeg!"
Tehát tagad mindent továbbra is.
Igen, de nem ez a lényeg. Kívülállók mondhatják: lehet, hogy hazudunk, lehet, hogy nem, ettől függetlenül kétséget kizáróan kell bizonyítani, hogy mi voltunk. Ez viszont nem történt meg.
Nyilván nem nekünk fogja most elmondani, ha hazudott a bíróságnak.
Mindenkinek megvan a maga stratégiája ilyenkor... De nem hazudtam. Nem mozgósítottam embereket cselekményekre. Senkit nem utasítottam semmire – ezt már a bíróságon sem állították egyébként, hogy utasítottam volna. Benkőn kívül volt még egy ötgyerekes szerencsétlen, akiből kizsarolták a terhelő vallomást, ez alapján ítéltek el.
Házi őrizetbe helyezésének napján ítélték el Gergényi Pétert is – csak őt nem 13 érve, hanem 400 ezer forintra. Erre számított a Fidesz hatalomkerülése után?
A bíróságok le vannak választva a politikáról. A kommunista bírók gond nélkül folytathatták. Márpedig minden a személyekről szól. A jelenlegi kormánynak is nehéz. A bírók között hiába próbáltak rendet tenni, azt is vissza lehetett csinálni nemzetközi nyomásra. A saját ügyeimben azt érzékeltem, hogy azóta baloldali fordulat, bosszúállás kezdődött.
A bíróságon?
Kenéz Andrea, a Hunnia-ügyet tárgyaló, nemrég lemondott bíró balos?
Nem tudom és nem akarok ennyire személyre szabott lenni. Azt viszont tapasztaltam, hogy korábban az alkotmányos rend megdöntésének vádja alól fölmentettek, a hivatalos személy elleni erőszak alól is. A sajtópereket is megnyertük. A 2011, 2012, a bírák körüli huzavona után változott a helyzet. Nem is reagálnak azóta az észrevételeimre. Érdemben nem foglalkoznak azzal, amit mondasz. Ugyanabban az ügyben az egyik bíró teljesen mást láthat, mint a másik és mindkettő rendben van. Ez így jogbiztonság?
Igen. Épp azért, mert van lehetőség, hogy más bíró is megvizsgálja az ügyet, ne csak egy.
Lehet szerencséd, az igaz, de félelmetes, mennyi a gumijogszabály. Igazságos Mátyásról sem maradt volna fent, hogy igazságos, ha a törvényeit ennyiféleképpen lehetett volna értelmezni. A terrorizmust például példátlanul kiterjesztően. A terrorizmus ugye külső érdek erőszakos érvényre juttatása a társadalmi akarat, és az azt megtestesítő állami végrehajtó hatalom ellen. De mi van, ha a kettő egymással szembekerül? A Gyurcsány-rezsimben ez történt. A karhatalom védte a népszerűségét vesztett kormányt, amely ellen az állampolgárok keltek fel. Ilyen helyzetben nem a terrorizmus, hanem a diktatúra tettenérésének van helye.
Az utcai balhé után Gyurcsány népszerűbb lett, a nép mindig inkább nyugalmat akar.
Tévéostrom másnapjára népszerűbb lett Gyurcsány? Ne hülyéskedjünk már! Azért verték agyon a következő napokban, akit csak az utcán találtak? Egyébként: nem csak a radikálisak voltak ott a tévéostromnál. Tömegével voltak ott fideszesek is. Több ezer ember volt ott. Mind úgy érezték, hogy forradalmi a hangulat, nem katasztrófaturisták voltak. Mindig kevés ember bevállalós persze: a focihuligánok azok. 56-ban a rádióhoz ment a tömeg, itt a tévéhez, hogy olvassák be a nyolc pontjukat. Jogos elvárás volt, cserébe viszont a leglekezelőbb módon bántak velük.
Jogos válasz erre a kődobálás, gyújtogatás?
Nem lehet így felvetni, jogos-e. Eszkalálódtak az események. Arcátlanul bántak az emberekkel, Sneider Tamás, a parlament jelenlegi alelnöke beszorult a rendőrség mögé, meggyepálták, erre elszabadultak az indulatok. 2002 óta iszonyatos feszültség volt a nemzeti radikális táborban, 2006-ra rengeteg sérelmünk volt már. 16 év robbant föl akkor bennünk. Másnap pedig már vendettát rendezett a rendőrség, tovább eszkalálódott a helyzet. De ne mondja nekem senki, hogy Gyurcsány népszerűbb lett emiatt. 2006 olyan kérdés, amit nem beszéltünk ki. Nincs lezárva.
Szűk körön kívül már nem érdekli az embereket. Hét éve Fidesz-kormány van, a baloldal szétzuhant, Gyurcsány egy minipárt élén...
1956 még régebben volt. Mégis kell vele foglalkozni. Volt odabent egy zárkatársam, 21 éves. Nemhogy azt nem tudta, hogy mi történt 2006-ban: azt sem tudta, hogy volt valami. Semmiről sem hallott. A tank sem mondott neki semmit! A hírek özönében elveszik minden. A legújabb kori történelemben pedig nem volt ilyen Magyarországon. Azoknak az embereknek, akik nem voltak hozzáedződve, hogy rendőrök agyonverik őket, dráma volt. A rendőr nem verhet agyon senkit. Ő a törvény őre. Láttam embert, akit fejbe talált egy könnygázgránát. Fejmagasságban lőtték. Az illető arca szétrobbant. Szörnyű látvány volt.
Ott volt az események sűrűjében, miközben elvileg akkor már bujkált?
Egyszer majd megírom, hogyan bujkáltam. Most nem mennék bele.
A szovjet emlékmű ügyéhez mit szól, ön, aki 2006-ban megrongálta? Ha már nem lehet elszállítani, de azóta Reagan-szobor és német megszállási emlékmű is a téren, egy petíció szerint a teret kellene átnevezni XX. század terére.
Ez lenne a jó megoldás?
Talán több a semminél.
A rossz ellen nem kisebbik rosszat kell harcba küldeni. Hanem a jót. Harcoljunk a jóért a végtelenségig! Az elődeink nem véletlenül nevezték Szabadság térnek azt a helyet az 1800-as évek végén. Körben a '48-as hősökről elnevezett utcákkal, a Batthyány-örökmécsessel. Az oroszokkal is biztosan le lehetne tárgyalni. Főleg most, hogy másoknál nyitottabbak vagyunk velük. Mégis el kell tűrnünk, hogy a szöveg felszabadítókat emlegessen ott nekünk. Az a tér szakrális hely. A magyar szabadságküzdelmek emlékére terveztek eredetileg oda egy emlékművet. Meg lehetne építeni, akár a szovjet emlékmű talapzatán is. Még a Ronald Reagan-szobor is maradhatna valahol a téren, sokat tett a kommunizmus ellen. A legrosszabb döntés volt viszont, hogy még egy megszállási emlékművet odatettek. Valószínűleg ellensúlyozni akarták a szovjet emlékművet, de a Szabadság nevű terére ennél kevésbé odaillőt nem tehettek volna.
Ezzel nem tudunk vitatkozni. Ha szabad lesz rendesen, kegyelmet kap mondjuk, a radikáljobbos oldal számíthat rá, hogy újra aktivizálódik?
Azt a bődületesen igazságtalan tizenhárom évet megfejelték még tíz év közügyektől való eltiltással is, ez tehát most nagyon elméleti kérdés. Amúgy könnyen lehet, de: nem tervezek pártot alapítani. Régi vesszőparipám, hogy a pártokrácia nem jó.
Meg kell dönteni a rendszert?
Sosem mondtam ilyet. Meg kell változtatni, azt mondtam. Erről ítélet is van, hiszen megvádoltak az alkotmányos rend erőszakos megdöntésének kísérletével, de elbukott a vád, felmentettek. Mindig demokratikusan képzeltem el a rendszerszintű változást.
Erőszakmentesen?
Miért akarnék erőszakot? Épp az a bajom ezzel a rendszerrel, hogy aki megnyeri a választást, annak a kezébe kerül minden. Ha meg épp nincs szerencsénk, akkor olyan emberébe, amilyen Gyurcsány Ferenc. Orbánék pedig nem változtattak a rendszeren, sőt, tovább központosították. Ez az, ami életveszélyes. Ha ő valamilyen ok folytán kiesik, mi lesz egy ilyen rendszerrel? Nincs senki, aki át tudná venni a stafétát, annyira rá van szabva minden. Sokkal jobb ennél a svájciak modellje, ahol helyi közösségek döntenek, stabil rendszert alkotnak. A magyar nép sem alkalmatlan arra, hogy magasabb szinten szóljon bele a saját életét meghatározó döntésekbe. De: Orbán néhány történelmi intézkedést hozott. Ezt el kell ismerni. A kettős állampolgárság, a családtámogatás, a sporttámogatás... Ezek nagyon fontos dolgok. Valakinek el kellett már indulnia ebbe az irányba. Legalább fontos dolgokra is jut, nem csak a haveroknak.
Azért jut bőven nekik is.
Persze, de ha nem Mészáros Lőrinc építi az utakat, akkor ki építi? Akkor a Strabag meg a Leisztinger. Az miért jobb? Nem jobb. Nem jó megoldások ezek, de senki eddig nem kormányzott jobban, mint ahogy Orbán kormányoz.
A Jobbik sem kormányozna jobban?
Már nem vagyok biztos benne. Volner János azt mondta, hogy ők is csak a főbb posztokon cserélnének... De nem bántom őket. Az én ügyemben odatették magukat, becsületbeli ügy volt ez számukra is, úgy érzem. Mégiscsak 2006-os nemzedéknek mondják magukat. Beadták az amnesztiakezdeményezést is, szóval tényleg nem bántom őket.
Minthogy a Jobbik lefordult a radikáljobbos vonaltól, van ott most piaci rés.
Én nem pártoskodom, de jelenleg tényleg teremtettek egy ilyen űrt. És nem látom, hogy a fordulatuk bejött volna. Nem volt jó forgatókönyv, ahogy nem szavazták meg a kvótaellenes alkotmánymódosítást. Nem jól jöttek ki belőle.
Ahhoz mit szólt, amikor Vona Gábor Köves Slomónak üdvözletet küldött?
Nem fogom ütni a Jobbikot.
Véleménye azért csak van.
Van. Megtapasztaltam, milyen ez a hanukázós, Slomó-féle irányvonal. Már azt sem értettem a kétezres évek elején, hogy miért kell hirtelen minden téren hanukázni. Semmi gond, ha a zsinagóga környékére kitelepülnek, ez így viszont versengésnek hat. Biztosan nem írnék nekik üdvözletet az után, amit az egyik tüntetésen műveltek.
Mi történt?
A Nyugatinál volt egy Trianon-megemlékezésünk. Ott voltak ők is, mert a rendőrség okosan egy időpontra adta ki a területfoglalási engedélyt. Én, a „nagy szélsőséges" próbáltam megegyezni velük. Hogy fél órával korábban abbahagyjuk, ők kezdjék fél órával később. Ez lett volna a békés, normális megoldás. Nem lehetett velük megegyezni. Zoltai Gusztáv a fülem hallatára fenyegetőzött a telefonba valakinek, hogy mindenki ki lesz rúgva. Ilyen intoleránsak a többségi társadalom fontos kérdésével kapcsolatban, miközben elvárják, hogy mi toleránsak legyünk az ő szűk körüket érintővel. Ilyenekkel nem érdemes kommunikálni.
Az oroszokkal érdemes? Mennyire támogatják a magyar szélsőjobbot? A Nemzeti Arcvonalnál például orosz diplomaták nyüzsögtek...
Nem voltam velük kapcsolatban, ők nem nagyon közösködtek senkivel. Rendmániások. Katona, rendőr – az nekik szent volt mindig. Furcsa is nekem, amikor azt állítják, Győrkös rendőrt ölt. Az oroszok meg: a kommunizmusra is építenek, ez az, amiért nem tudunk szót érteni, de sok hazafias érzelmű ember számára fehér mentsvárnak látszik Oroszország, ahol a liberális „értékeket", amelyek széthányták Európa társadalmait, távol próbálják tartani maguktól. Ebből fakad, hogy a hazafias szervezetek könnyebben kapcsolatba lépnek Oroszországgal. Az oroszok nyilván kihasználják ezt a helyzetet, de nem érzékelek agressziót a részükről.
Donyeckben érzékelik.
Ahol többségben oroszok élnek. Szerintem az történt, hogy megérett a mindig orosz érdekszférába tartozó Ukrajnában a pillanat, hogy politikai változás jöjjön. És Amerika benyomuljon. Az oroszok látták, hogy ez a cél. És nem hagyták. Amerika sem hagyná, ha Kanadába hirtelen be akarna nyomulni Oroszország. Ezt meg tudom érteni. Az ukrán nacionalizmus is fellángolt erre, ami nekünk nagyon nem jó a határon túli magyarok miatt. Az oroszok nyilván támogatják a donyecki szakadárokat, de mi mást tenne bárki a helyükben?
KGBélát ismerte?
Nem. De mivel is vádolják? Hogy kiadott valami EU-s titkot? Az EU a szememben nem érték. Ha kiadta, jól tette. Az EU-t nem átalakítani kell. Meg kell szüntetni. Az lesz a nemzetek Európája. Én a szabadságban hiszek. Az a jó, ha azt csináljuk, amit mi helyesnek tartunk. Ne mondják meg se Moszkvából, se Berlinből, se Washingtonból, mit csináljunk. Döntsük el mi.
Vámokat akar és nem akarja, hogy szabadon utazhassunk?
A Európa Tanácsot érdemes lenne megtartani. Tegyünk annyit a közösbe, hogy a közös dolgainkat meg tudjuk oldani és kész. Ma viszont mindent bevágnának a nagy zsákba, ekkora zsákban ugyanis nyugodtan lehet turkálni. Az EU egy Európai méretű korrupciós rendszer. Ha meglopnak, mehetnénk Brüsszelbe tüntetni, de oda úgysem fogunk kikocsikázni: messze van. Úgyhogy nyugodtan csinálhatják. Ügyes.
Ha már kocsi: mije van?
Suzuki Swift. Tizenvalahány éves.
A ház azért szép nagy.
Amikor lehetett, felvettem hitelt, családtámogatás is volt, az elektromos hálózatot én csináltam, maltert kevertem... Volt családi vállalkozás is és nem voltam tehetségtelen.
Ma hogyan tudja menedzselni a családot, honnan vannak bevételek?
Annak, hogy szimbolikus szereplővé váltam ezekben az években, volt olyan hozadéka, hogy sokan támogatnak. De nem könnyű. A börtön nagyon visszarántott. 2009-es elhurcolásomtól öt év után voltam újra szabad ember, újrakezdhettem, de nem öt évet vesztettem, hanem tízet. Rengeteg anyagi kárt okoztak.
Mivel tölti az idejét most, hogy legalább itthon lehet?
Végére szeretnék jutni ennek a Hunnia-ügynek. Szóba került az amnesztia. A Gergényi-ítélet után ésszerű lenne. Le lehetne zárni 2006-ot általa. Ez politikai kérdés. Sokan egyetértenek ezzel a kormánypártban is, még Schiffer András is megszólalt az ügyben. Aki normális, az akkor is látja, hogy nonszensz az ügy, ha amúgy nem ért velem egyet vagy nem szeret.
Avatkozzon bele a politika az igazságszolgáltatás menetébe?
Beavatkozás az lenne, ha odaszólnának a bírónak. Demokráciában a hatalom a néptől származik. A képviselőin keresztül a nép törvényeket hoz. Ha egyedi elbírálás alapján úgy döntenek a képviselők, hogy amnesztiát adnak valakinek, az nem beavatkozás, hanem az egyetlen legitim, demokratikus eljárás. Én már meg lettem büntetve, ne haragudjon. Majd' három évet ültem részletekben, megszakításokkal. A nagy ügy, a Hunnia- vagy Magyarok Nyilai-ügy ráadásul még az elején tart. Közben meg húzódik még a hivatalos személy elleni erőszak ügyem is...
Még az sincs lezárva? Mióta is?
2009. március 15-én hurcoltak el a rendőrök az Erzsébet híd lábától, minden ok nélkül, törvénytelenül, mégis én vagyok a vádlott. Azt mondják, hátrafejeltem meg hátrarúgtam elhurcolásom közben, de még a saját videójukon sem látszik semmi ilyesmi. Hánykolódom abban az ügyben is, azóta rángatnak, azóta húzódik. Első fokon felmentettek, aztán új eljárásra utasították a bíróságot, kezdődött az egész elölről, ekkor elmeszeltek közmunkára, most másodfokon megint nyertem. A Hunnia-ügy ehhez képest még tényleg az elején tart, de azzal verték szét a családi terveinket.
Milyen terveket?
Terveztünk negyedik gyereket.
Már késő?
Közeledünk az ötvenhez. Persze: ne tegyünk pontot semminek a végére, amíg nem muszáj...
Apr 06, 6:27PM
Jönni azzal hogy a jobbik hány pert nyert a fideszmédia ellen, na de a bíróságot most akkor teljesen lenyúlta a Fidesz - vagy éppen MARADT a szociké?
Utóbbi. :3
Páran nem értik még mindig : a hatalmi ágak szétválasztása is egy liberális államelméleti vívmány, ami nem feltétlen jó. Például ha a liberális maffia hálózata uralja azt. Hogy számoltatna el ez a kormány 2010 előtti ballib bűnösöket, ha egyszer tilos lecserélni az el nem számoltató jogszolgáltatókat?
A Hálózat tagjai természetesen "sajátosan" azaz saját bűnszervezeti csoportérdekeik szerint értelmezik a törvényt. Fajtik fel vannak mentve, de a magyarnak kuss a neve. Pl. László Petrát a semmiért (bizony, még csak nem is benne BOTLOTT el a migrács) jól megmérték, de a szoci hagyó félék röhögve kijöttek sőt kártérítést nyertek. Gyilkoscigók rendre ilyen 5 éves ejnyebejnyéket kapnak. Sok mindenki ismer példákat az elfogult ítélkezésre.
Feltűnő hogy a liberális fordulat óta a liberálisok nem nácizzák 24 órában a jobbikot. Kinek az érdeke megvezetni minket, nekik. Hogy ezt a folyamatot ne vegyük észre.
"A bíróságok le vannak választva a politikáról. A kommunista bírók gond nélkül folytathatták. Márpedig minden a személyekről szól. A jelenlegi kormánynak is nehéz. A bírók között hiába próbáltak rendet tenni, azt is vissza lehetett csinálni nemzetközi nyomásra. A saját ügyeimben azt érzékeltem, hogy azóta baloldali fordulat, bosszúállás kezdődött."
https://badog.blogstar.hu/2017/02/27/egy-fontos-interju-a-mandinerrol/34950/
Bádog - Bayer Zsolt blogja
EGY FONTOS INTERJÚ A MANDINERRŐL
2017.02.27.
Bayer Zsolt
EGY FONTOS INTERJÚ A MANDINERRŐL
Stumpf kolléga felkereste Budaházy Györgyöt, és beszélgetett vele. Olvassák el. Kordokumentum.
És szögezzük le: ha Budaházy végül 13 év fegyházat fog kapni, és le is kell ülnie, az vérlázító lesz. Ordító igazságtalanság. Az igazságszolgáltatás halála.
„Ilyen a vérem" – exkluzív interjú Budaházy Györggyel
Írta: Stumpf András
Senki eddig nem kormányzott jobban, mint ahogy Orbán kormányoz, a Jobbik sem tudna. Budaházy György nem látja azt sem, hogy Vonáék fordulata bejött volna. A börtönből februárban házi őrizetbe helyezett, első fokon 13 évre ítélt „terroristavezér" egyébként nem hisz az erőszakos rendszerváltásban, de nem tartja magát baleknak és nem bánt meg semmit. A Mandinert értelemszerűen otthonában fogadta: a kertet nem hagyhatja el, máskülönben jelez a lábperec. Faggatózásunkra közölte: a bíróságon már tett vallomást, tehát nem árulja el, milyen cselekményekről tudott, de állítja, hogy nem adott utasítást sem Molotov-koktélozásra, sem Csintalan Sándor megverésére. Exkluzív interjúnk.
Mennyit volt börtönben összesen az elmúlt tíz évben?
Két év hét hónapnál is több, amit szigorított fegyház körülmények között töltöttem. Az előzetes ugyanis a legszigorúbb őrizet. Házi őrizetben is voltam, most is abban vagyok, azzal együtt már közel három év. 2006 után voltam tíz hónapot lakhelyelhagyási tilalommal egy ügy miatt, amiben aztán felmentettek. Senki nem mondta azóta se, hogy bocsánat.
Ennek fényében: nem lett volna jobb inkább a mérnöki pályán maradnia?
A kettő nem függ össze. A mérnöki pályát nem a politikai szerepvállalás miatt hagytam ott, hanem azért, mert amikor végeztem, már nagyban építették le az ipart. 1992-ben még a tapasztalt, jó mérnökök is elvesztették a munkájukat, nem sok babér termett ott, úgyhogy inkább vállalkozni kezdtem. Jól ment.
Tudna még gépészmérnökként dolgozni?
Áhh! Nem vagyok naprakész. Ventilátorok, turbinák tervezését tanultam ráadásul, Magyarországon meg ilyen már nincs is.
Szóval itt ül lábpereccel és nem bánta meg, hogy a magyar radikáljobb fenegyereke lett?
Nem. Sosem számítgattam, mi éri meg. Azt tettem, ami belőlem jön. Maradhattam volna „kisember" is, persze, de bennem mindig mozgott valami. Biztos családi hagyomány.
Az 1266-ig visszavezethető családfa elég impozáns.
Nem a nemesség miatt mondom. Sok nemes van, aki kényelmesen él és nem csinál semmit. Az én családom nem ilyen. Felmenőim mindig harcoltak. Egyik ebben a szabadságharcban, másik a másikban, a harmadik ötvenhatban... Ilyen a vérem. A genetikám. Azért biztos számít az is. Amikor jött a rendszerváltás, egyből politizálni is kezdtem, MDF-tag is voltam. Osztályidegen családból jöttem, utáltuk a kommunizmust, örültünk, hogy vége, meg aztán fiatalon rengeteg az emberben az energia. Kiálltam az új, jobboldali kormány mellett a taxisblokádnál is. Majdnem összeverekedtem a taxisokkal, annyira nem értettem egyet velük.
Mégsem nagyon hallottunk önről 2002-ig, az Erzsébet-híd blokádjáig.
'94-ben, amikor jött a Horn-kormány, az borzasztó érzés volt. Szörnyű volt megélni. Utána el is fordultam a napi közélettől. Családalapítás. Az első Fidesz-kormányt meg támogattam, jó intézkedések sora követte egymást, volt igazi radikális párt is a parlamentben, a MIÉP, tehát nem volt semmi szükség arra, hogy utcai megmozdulásokat szervezzek.
A MIÉP-be miért nem lépett be?
Az MDF széthullásával elegem lett a pártokráciából. Csurkát azért olvastam továbbra is. Őt már az MDF-es időktől. Aztán jött 2002. A vereség. Tudom, milyenek a kommunisták. Az életükért küzdöttek akkor. A választási eredmény meg olyan szoros volt, hogy bőven lehet, hogy csaltak.
A Fidesz volt kormányon, ők vezényelték le a választást.
Nem tudom, miért nem követelték hangosabban az újraszámlálást ők is.
Ha kijött volna egy újraszámlálás után, hogy tényleg a szocik nyertek, akkor elfogadta volna és szépen hazamegy?
Nyilván nem örültem, hogy hatalomra kerülnek, de ha tudhatjuk, hogy tényleg jól számoltak, nem csináltunk volna semmit. Gondoljanak bele: amikor Gyurcsány 2006-ban a négy évvel korábbinál nagyobb arányban nyert a hazugságaival, nem mozdultunk, elfogadtuk, beletörődtünk. Annyit nem lehet csalni. 2002-ben viszont apró volt a különbség, főleg, ha belegondolunk, hogy az SZDSZ éppen csak bejutott, a MIÉP éppen csak kiesett: akkor újra kellett volna számolni a szavazatokat. De mindent elkövettek, hogy ilyen ne legyen. Mi annyit akartunk, hogy ne semmisítsék meg a szavazólapokat – erről szólt az Erzsébet hídi blokád. Ennyi volt a követelésünk. De megsemmisítették.
Tehát ez sodorta önt újra a közéletbe?
Ez. Úgy voltam vele, hogy nem csinálom még egyszer azt, amit 1994-ben, hogy rálegyintek, visszavonulok. Úgy döntöttem, hogy kiállok azért, ami nekem fontos. Egyik dolog aztán hozta a másikat.
Elég gyorsan a radikáljobbos szubkultúra élén találta magát. Tervszerűen haladt?
Nem. Ez csak azért volt így, mert a legtöbbször mindenki csak hezitált, én meg cselekedtem. Tipikusan ilyen volt a Kempinski-tüntetés is, 2002. december 1-jén.
Ifjabb olvasóink kedvéért: Medgyessy Péter akkori kormányfő román kollégájával a Kempinski szállóban koccintott Erdély elcsatolásának román ünnepén.
Pontosan. A szálloda előtti tüntetésen voltunk jópáran, ott volt még Bayer Zsolt is, de semmi sem lett volna, ha a feleségemmel előző nap egyesével nem küldünk több száz sms-t. Nem volt még köremail meg Facebook-csoport akkoriban, akit ismertünk, egyesével írtunk mindenkinek, hogy találkozzunk a hotel előtt és tüntessünk ez ellen a gyalázat ellen. Grespik Laci, Isten nyugosztalja, európai precedens ügyet tudott belőle csinálni. Maradhattam volna a kaptafánál, távol a közügyektől, de ez és sok minden más akkor mind nem lett volna.
Mi nem lett volna még?
Rengeteget pörögtem akkoriban a hagyományőrzésben is, amikor nem létezett még Kurultáj. A pozsonyi csatával sem foglalkozott még senki, azt is én kezdtem el. Sőt, Novák Előddel mi gyártottuk az első Nagy-Magyarország matricákat. Szegedi Csanád ebből jó üzletet csinált aztán. Mi találtuk ki mindenesetre, csak nem mi csináltunk belőle üzletet.
És az jó, hogy elterjesztették a Nagy-Magyarország matricákat?
Mire jó, ha álomba ringatjuk magunkat, hogy megint akkora lesz az ország?
Bocsánat, de mi minden következett abból! Lehet, hogy kettős állampolgárság sem lenne ma, ha akkor mi azt nem kezdjük el. Mindig a tökéletest kell kitűzni célként, aztán jutunk, ameddig jutunk.
Mi lenne tökéletes? Menne tankkal visszafoglalni Erdélyt?
Most nyilván nem. Nincs is tankunk. De ki tudja, mit hoz a jövő? Itt van ez a migráció. Amikor az iszlám terjeszkedett, a Balkán mindig összeomlott, mi voltunk az elsők, akik megpróbáltuk megállítani. Most is ez történt, de nem tudjuk, mi a vége. Ha Törökország radikalizálódna, arra például nincs felkészülve Európa. Magyarország lehet, hogy kénytelen-kelletlen be kellene nyomuljon Romániába és Szerbiába. Védeni ugyanis csak a nagy Magyarország határait lehet. A pusztába lehet kerítést húzni időlegesen, de katonailag az védhetetlen. A Kárpát-medencét lehet védeni. Tehát nem tudhatjuk, mit hoz a jövő. Amit tudunk, hogy történt velünk szemben egy hatalmas igazságtalanság és ma is igazságtalanságok sorát kell elszenvedniük a határon túli magyaroknak.
Jól sejtjük, hogy nem iszik Heinekent?
Már csak a vörös csillag miatt sem. Egyébként Sopronit sem iszom. Amíg elnézést nem kérnek azért a reklámért, amelyben sörrel koccintanak. Bocsánat, de van ez a szép hagyományunk. Nem koccintunk sörrel, mert Aradon az osztrákok minden egyes kivégzésre sörrel koccintottak. Akárhányszor meséltem külföldieknek, miért nem koccintok velük, érdeklődéssel hallgatták a történetet és tisztelték ezt a szokást. Miért kellene elengedünk ezeket, régi, közös hagyományainkat? Nem kell. Nem szabad. De a fő gond persze nem a sörügy. Még az Orbán-kormány sem tesz annyit például a nyelvtörvény ügyében, amennyit kellene. Szerintem mondjuk itt is tenni akar valamit: előrébb szokott látni a többieknél.
Önnél meg mindenki: a 2006-os Kossuth tériek közül egy csomó karriert csinált.
Voltak, akik szépen felépítették magukat. Már ha ez siker.
Mondjuk egy Jobbik-alelnökség és polgármesterség Ásotthalmon nem siker? Ahhoz képest, hogy ön börtön és házi őrizet között ingázik.
De, azt lehet sikernek mondani, viszont Toroczkai László a saját munkájának köszönheti, hogy ide eljutott, nincs mit a szemére vetni.
Hiszen együtt alapították a Hunnia Mozgalmat, aztán ön a Hunnia-ügy miatt itt ül lábpereccel, Toroczkai meg a polgármesteri székben. Ez hogy létezik?
Úgy létezik, hogy megpróbálták belehúzni az ügybe, csak nem tudták. Akit nem tudtak úgy meggyanúsítani, hogy becsukják, azzal nem is próbálkoztak. Csak azt érték volna el, hogy vannak olyan tanúk, akik nem az ő álláspontjukat szajkózzák. Toroczkain kívül is voltak tanúk, akiket a rendőrség ki sem hallgatott.
Kívülről úgy tűnik, hogy ön a balek, aki ül azért, amit mások is csinálnak.
Lehet, hogy a hatalom kipécézett magának egy figurát, akin példát statuálhat. Arra a szerepre nyilván én vagyok a legmegfelelőbb – mindig én voltam a legbevállalósabb. De ez nem balekság. Akkor lenne az, ha én valami karrierre vágytam volna, aztán behúztak volna a csőbe. Nem ez történt.
Nem? A Hunniának volt egy belépési nyilatkozata, egy kitöltendő kérdőív névvel, címmel, telefonszámmal...
Látja, még ön is tudja! Aki rám vallott a bíróságon, az meg nem tudta. Olyanokat állított, hogy be akart lépni, aztán kapott egy e-mailt, hogy küldjön önéletrajzot... Mégis elfogadták a vallomását. Pedig tessék, még egy újságíró is emlékszik rá, hogy volt egy pontokba szedett kérdőív.
Mert amikor annak idején megláttuk, az első gondolatunk az volt, hogy a nemzetbiztonság alapította a Hunniát, hogy megszerezze a potenciális radikálisok adatait.
Abban a fellelkesült időszakban mindenkinek nagy tervei voltak. Forradalmi időket éltünk. Úgy voltunk vele, nem elég, hogy valaki megmondja, mi a neve, telefonszáma. Komolyabb kapcsolat kell a tagokkal, mert ugye ki tudja, nem az ellenség akar-e beépülni. Ennyi volt mögötte. A C-típusú átvilágítás kérdéseiből is merítettünk ötletet, de a nemzetbiztonságnak köze nem volt hozzá.
Nem is volt beépült ember?
Nem tapasztaltam ilyet.
Benkő György, a Hunnia-ügy önre valló koronatanúja sem?
Nem épült be sehova. Volt egy haverja, akivel együtt edzett hosszú ideje, az meg menőzött azzal, hogy mekkora radikális, hogy részt vesz az utcai harcokban, Benkő meg szerintem elment a rendőrségre, hogy vajon mennyit ér ez. Akkor még szó sem volt Hunniáról, Magyarok Nyilairól. Egy másik tanú 2008-ban elmondta, hogy neki is elhősködtek, hogyan verték meg Csintalant, hogyan Molotov-koktéloztak... Elmondta nevekkel. Csak éppen egészen más nevekkel. Neki más személyek hősködtek ugyanazokkal a cselekedetekkel. Nemzeti radikális körökben ezek a legendák köröztek egyfolytában.
Mint az Iszlám Állam, amely magára vállalja az erőszakot akkor is, ha semmi köze nem volt a kivitelezéshez?
Persze. Jól hangzott.
Csintalan Sándor megérdemelte a verést?
Mindenki ítélje meg maga. Ősszoci, aztán átáll, Orbán legnagyobb rajongója lesz, de később meg őt is elárulja... Ettől még, amit állítanak, hülyeség. Nem verettem meg Csintalant. A vád szerint azért tettem volna ilyet, mert a műsorában leügynöközött. Csakhogy én 2007. december 7-én értesültem arról, mit mondott rólam és Toroczkairól előző napi műsorában. A vád szerint gyűlést hívtam össze, hosszú hetekig deríttettem fel Csintalan mozgását, akciót terveztettem. Elnézést, Csintalan 11-én már meg volt verve! Hogy a fenébe terveztem én akkor hetekig bármilyen akciót? Időben sem jön ki, amit a vád felépített, de a bíróság erre is rálegyintett. Volt konfliktusom Csintalannal az ominózus műsor miatt, de azt úgy próbáltam rendezni, ahogy kell. Hasznos idiótának meg mindennek elmondott minket, amiért bepereltük Toroczkaival. Elvesztettük. Nekünk azt is le kellett nyelni.
Adott utasítást Molotov-koktélozásra, labdabombára?
Soha nem voltam olyan helyzetben, hogy utasításokat adjak. Gergényi Péterrel ellentétben. Én legfeljebb kérhetek emberektől.
Kért emberektől olyat, hogy Molotov-koktélozzanak, labdabombát dobjanak mások kertjébe?
Nem kértem, de a vád nem is azt állítja, hogy Budaházy kért, hanem azt, hogy utasított.
Azért a legismertebb radikálisként tudott a tervezett erőszakos akciókról?
Hogy miről tudtam, miről nem tudtam... a bíróságon vallomást tettem már, nem akarok még egy vallomást tenni.
Szívesen elolvastuk volna felkészülésképpen az ítéletet, de sajnos még mindig nincs leírva.
A szóbeli ismertetésből sem derült ki, miben vagyok bűnös. Amikor a végén megkérdeztem a bírónőt, mert hiába hallgattam, nem értettem, annyit mondott: „Maga mindenben bűnös! Ez a lényeg!"
Tehát tagad mindent továbbra is.
Igen, de nem ez a lényeg. Kívülállók mondhatják: lehet, hogy hazudunk, lehet, hogy nem, ettől függetlenül kétséget kizáróan kell bizonyítani, hogy mi voltunk. Ez viszont nem történt meg.
Nyilván nem nekünk fogja most elmondani, ha hazudott a bíróságnak.
Mindenkinek megvan a maga stratégiája ilyenkor... De nem hazudtam. Nem mozgósítottam embereket cselekményekre. Senkit nem utasítottam semmire – ezt már a bíróságon sem állították egyébként, hogy utasítottam volna. Benkőn kívül volt még egy ötgyerekes szerencsétlen, akiből kizsarolták a terhelő vallomást, ez alapján ítéltek el.
Házi őrizetbe helyezésének napján ítélték el Gergényi Pétert is – csak őt nem 13 érve, hanem 400 ezer forintra. Erre számított a Fidesz hatalomkerülése után?
A bíróságok le vannak választva a politikáról. A kommunista bírók gond nélkül folytathatták. Márpedig minden a személyekről szól. A jelenlegi kormánynak is nehéz. A bírók között hiába próbáltak rendet tenni, azt is vissza lehetett csinálni nemzetközi nyomásra. A saját ügyeimben azt érzékeltem, hogy azóta baloldali fordulat, bosszúállás kezdődött.
A bíróságon?
Kenéz Andrea, a Hunnia-ügyet tárgyaló, nemrég lemondott bíró balos?
Nem tudom és nem akarok ennyire személyre szabott lenni. Azt viszont tapasztaltam, hogy korábban az alkotmányos rend megdöntésének vádja alól fölmentettek, a hivatalos személy elleni erőszak alól is. A sajtópereket is megnyertük. A 2011, 2012, a bírák körüli huzavona után változott a helyzet. Nem is reagálnak azóta az észrevételeimre. Érdemben nem foglalkoznak azzal, amit mondasz. Ugyanabban az ügyben az egyik bíró teljesen mást láthat, mint a másik és mindkettő rendben van. Ez így jogbiztonság?
Igen. Épp azért, mert van lehetőség, hogy más bíró is megvizsgálja az ügyet, ne csak egy.
Lehet szerencséd, az igaz, de félelmetes, mennyi a gumijogszabály. Igazságos Mátyásról sem maradt volna fent, hogy igazságos, ha a törvényeit ennyiféleképpen lehetett volna értelmezni. A terrorizmust például példátlanul kiterjesztően. A terrorizmus ugye külső érdek erőszakos érvényre juttatása a társadalmi akarat, és az azt megtestesítő állami végrehajtó hatalom ellen. De mi van, ha a kettő egymással szembekerül? A Gyurcsány-rezsimben ez történt. A karhatalom védte a népszerűségét vesztett kormányt, amely ellen az állampolgárok keltek fel. Ilyen helyzetben nem a terrorizmus, hanem a diktatúra tettenérésének van helye.
Az utcai balhé után Gyurcsány népszerűbb lett, a nép mindig inkább nyugalmat akar.
Tévéostrom másnapjára népszerűbb lett Gyurcsány? Ne hülyéskedjünk már! Azért verték agyon a következő napokban, akit csak az utcán találtak? Egyébként: nem csak a radikálisak voltak ott a tévéostromnál. Tömegével voltak ott fideszesek is. Több ezer ember volt ott. Mind úgy érezték, hogy forradalmi a hangulat, nem katasztrófaturisták voltak. Mindig kevés ember bevállalós persze: a focihuligánok azok. 56-ban a rádióhoz ment a tömeg, itt a tévéhez, hogy olvassák be a nyolc pontjukat. Jogos elvárás volt, cserébe viszont a leglekezelőbb módon bántak velük.
Jogos válasz erre a kődobálás, gyújtogatás?
Nem lehet így felvetni, jogos-e. Eszkalálódtak az események. Arcátlanul bántak az emberekkel, Sneider Tamás, a parlament jelenlegi alelnöke beszorult a rendőrség mögé, meggyepálták, erre elszabadultak az indulatok. 2002 óta iszonyatos feszültség volt a nemzeti radikális táborban, 2006-ra rengeteg sérelmünk volt már. 16 év robbant föl akkor bennünk. Másnap pedig már vendettát rendezett a rendőrség, tovább eszkalálódott a helyzet. De ne mondja nekem senki, hogy Gyurcsány népszerűbb lett emiatt. 2006 olyan kérdés, amit nem beszéltünk ki. Nincs lezárva.
Szűk körön kívül már nem érdekli az embereket. Hét éve Fidesz-kormány van, a baloldal szétzuhant, Gyurcsány egy minipárt élén...
1956 még régebben volt. Mégis kell vele foglalkozni. Volt odabent egy zárkatársam, 21 éves. Nemhogy azt nem tudta, hogy mi történt 2006-ban: azt sem tudta, hogy volt valami. Semmiről sem hallott. A tank sem mondott neki semmit! A hírek özönében elveszik minden. A legújabb kori történelemben pedig nem volt ilyen Magyarországon. Azoknak az embereknek, akik nem voltak hozzáedződve, hogy rendőrök agyonverik őket, dráma volt. A rendőr nem verhet agyon senkit. Ő a törvény őre. Láttam embert, akit fejbe talált egy könnygázgránát. Fejmagasságban lőtték. Az illető arca szétrobbant. Szörnyű látvány volt.
Ott volt az események sűrűjében, miközben elvileg akkor már bujkált?
Egyszer majd megírom, hogyan bujkáltam. Most nem mennék bele.
A szovjet emlékmű ügyéhez mit szól, ön, aki 2006-ban megrongálta? Ha már nem lehet elszállítani, de azóta Reagan-szobor és német megszállási emlékmű is a téren, egy petíció szerint a teret kellene átnevezni XX. század terére.
Ez lenne a jó megoldás?
Talán több a semminél.
A rossz ellen nem kisebbik rosszat kell harcba küldeni. Hanem a jót. Harcoljunk a jóért a végtelenségig! Az elődeink nem véletlenül nevezték Szabadság térnek azt a helyet az 1800-as évek végén. Körben a '48-as hősökről elnevezett utcákkal, a Batthyány-örökmécsessel. Az oroszokkal is biztosan le lehetne tárgyalni. Főleg most, hogy másoknál nyitottabbak vagyunk velük. Mégis el kell tűrnünk, hogy a szöveg felszabadítókat emlegessen ott nekünk. Az a tér szakrális hely. A magyar szabadságküzdelmek emlékére terveztek eredetileg oda egy emlékművet. Meg lehetne építeni, akár a szovjet emlékmű talapzatán is. Még a Ronald Reagan-szobor is maradhatna valahol a téren, sokat tett a kommunizmus ellen. A legrosszabb döntés volt viszont, hogy még egy megszállási emlékművet odatettek. Valószínűleg ellensúlyozni akarták a szovjet emlékművet, de a Szabadság nevű terére ennél kevésbé odaillőt nem tehettek volna.
Ezzel nem tudunk vitatkozni. Ha szabad lesz rendesen, kegyelmet kap mondjuk, a radikáljobbos oldal számíthat rá, hogy újra aktivizálódik?
Azt a bődületesen igazságtalan tizenhárom évet megfejelték még tíz év közügyektől való eltiltással is, ez tehát most nagyon elméleti kérdés. Amúgy könnyen lehet, de: nem tervezek pártot alapítani. Régi vesszőparipám, hogy a pártokrácia nem jó.
Meg kell dönteni a rendszert?
Sosem mondtam ilyet. Meg kell változtatni, azt mondtam. Erről ítélet is van, hiszen megvádoltak az alkotmányos rend erőszakos megdöntésének kísérletével, de elbukott a vád, felmentettek. Mindig demokratikusan képzeltem el a rendszerszintű változást.
Erőszakmentesen?
Miért akarnék erőszakot? Épp az a bajom ezzel a rendszerrel, hogy aki megnyeri a választást, annak a kezébe kerül minden. Ha meg épp nincs szerencsénk, akkor olyan emberébe, amilyen Gyurcsány Ferenc. Orbánék pedig nem változtattak a rendszeren, sőt, tovább központosították. Ez az, ami életveszélyes. Ha ő valamilyen ok folytán kiesik, mi lesz egy ilyen rendszerrel? Nincs senki, aki át tudná venni a stafétát, annyira rá van szabva minden. Sokkal jobb ennél a svájciak modellje, ahol helyi közösségek döntenek, stabil rendszert alkotnak. A magyar nép sem alkalmatlan arra, hogy magasabb szinten szóljon bele a saját életét meghatározó döntésekbe. De: Orbán néhány történelmi intézkedést hozott. Ezt el kell ismerni. A kettős állampolgárság, a családtámogatás, a sporttámogatás... Ezek nagyon fontos dolgok. Valakinek el kellett már indulnia ebbe az irányba. Legalább fontos dolgokra is jut, nem csak a haveroknak.
Azért jut bőven nekik is.
Persze, de ha nem Mészáros Lőrinc építi az utakat, akkor ki építi? Akkor a Strabag meg a Leisztinger. Az miért jobb? Nem jobb. Nem jó megoldások ezek, de senki eddig nem kormányzott jobban, mint ahogy Orbán kormányoz.
A Jobbik sem kormányozna jobban?
Már nem vagyok biztos benne. Volner János azt mondta, hogy ők is csak a főbb posztokon cserélnének... De nem bántom őket. Az én ügyemben odatették magukat, becsületbeli ügy volt ez számukra is, úgy érzem. Mégiscsak 2006-os nemzedéknek mondják magukat. Beadták az amnesztiakezdeményezést is, szóval tényleg nem bántom őket.
Minthogy a Jobbik lefordult a radikáljobbos vonaltól, van ott most piaci rés.
Én nem pártoskodom, de jelenleg tényleg teremtettek egy ilyen űrt. És nem látom, hogy a fordulatuk bejött volna. Nem volt jó forgatókönyv, ahogy nem szavazták meg a kvótaellenes alkotmánymódosítást. Nem jól jöttek ki belőle.
Ahhoz mit szólt, amikor Vona Gábor Köves Slomónak üdvözletet küldött?
Nem fogom ütni a Jobbikot.
Véleménye azért csak van.
Van. Megtapasztaltam, milyen ez a hanukázós, Slomó-féle irányvonal. Már azt sem értettem a kétezres évek elején, hogy miért kell hirtelen minden téren hanukázni. Semmi gond, ha a zsinagóga környékére kitelepülnek, ez így viszont versengésnek hat. Biztosan nem írnék nekik üdvözletet az után, amit az egyik tüntetésen műveltek.
Mi történt?
A Nyugatinál volt egy Trianon-megemlékezésünk. Ott voltak ők is, mert a rendőrség okosan egy időpontra adta ki a területfoglalási engedélyt. Én, a „nagy szélsőséges" próbáltam megegyezni velük. Hogy fél órával korábban abbahagyjuk, ők kezdjék fél órával később. Ez lett volna a békés, normális megoldás. Nem lehetett velük megegyezni. Zoltai Gusztáv a fülem hallatára fenyegetőzött a telefonba valakinek, hogy mindenki ki lesz rúgva. Ilyen intoleránsak a többségi társadalom fontos kérdésével kapcsolatban, miközben elvárják, hogy mi toleránsak legyünk az ő szűk körüket érintővel. Ilyenekkel nem érdemes kommunikálni.
Az oroszokkal érdemes? Mennyire támogatják a magyar szélsőjobbot? A Nemzeti Arcvonalnál például orosz diplomaták nyüzsögtek...
Nem voltam velük kapcsolatban, ők nem nagyon közösködtek senkivel. Rendmániások. Katona, rendőr – az nekik szent volt mindig. Furcsa is nekem, amikor azt állítják, Győrkös rendőrt ölt. Az oroszok meg: a kommunizmusra is építenek, ez az, amiért nem tudunk szót érteni, de sok hazafias érzelmű ember számára fehér mentsvárnak látszik Oroszország, ahol a liberális „értékeket", amelyek széthányták Európa társadalmait, távol próbálják tartani maguktól. Ebből fakad, hogy a hazafias szervezetek könnyebben kapcsolatba lépnek Oroszországgal. Az oroszok nyilván kihasználják ezt a helyzetet, de nem érzékelek agressziót a részükről.
Donyeckben érzékelik.
Ahol többségben oroszok élnek. Szerintem az történt, hogy megérett a mindig orosz érdekszférába tartozó Ukrajnában a pillanat, hogy politikai változás jöjjön. És Amerika benyomuljon. Az oroszok látták, hogy ez a cél. És nem hagyták. Amerika sem hagyná, ha Kanadába hirtelen be akarna nyomulni Oroszország. Ezt meg tudom érteni. Az ukrán nacionalizmus is fellángolt erre, ami nekünk nagyon nem jó a határon túli magyarok miatt. Az oroszok nyilván támogatják a donyecki szakadárokat, de mi mást tenne bárki a helyükben?
KGBélát ismerte?
Nem. De mivel is vádolják? Hogy kiadott valami EU-s titkot? Az EU a szememben nem érték. Ha kiadta, jól tette. Az EU-t nem átalakítani kell. Meg kell szüntetni. Az lesz a nemzetek Európája. Én a szabadságban hiszek. Az a jó, ha azt csináljuk, amit mi helyesnek tartunk. Ne mondják meg se Moszkvából, se Berlinből, se Washingtonból, mit csináljunk. Döntsük el mi.
Vámokat akar és nem akarja, hogy szabadon utazhassunk?
A Európa Tanácsot érdemes lenne megtartani. Tegyünk annyit a közösbe, hogy a közös dolgainkat meg tudjuk oldani és kész. Ma viszont mindent bevágnának a nagy zsákba, ekkora zsákban ugyanis nyugodtan lehet turkálni. Az EU egy Európai méretű korrupciós rendszer. Ha meglopnak, mehetnénk Brüsszelbe tüntetni, de oda úgysem fogunk kikocsikázni: messze van. Úgyhogy nyugodtan csinálhatják. Ügyes.
Ha már kocsi: mije van?
Suzuki Swift. Tizenvalahány éves.
A ház azért szép nagy.
Amikor lehetett, felvettem hitelt, családtámogatás is volt, az elektromos hálózatot én csináltam, maltert kevertem... Volt családi vállalkozás is és nem voltam tehetségtelen.
Ma hogyan tudja menedzselni a családot, honnan vannak bevételek?
Annak, hogy szimbolikus szereplővé váltam ezekben az években, volt olyan hozadéka, hogy sokan támogatnak. De nem könnyű. A börtön nagyon visszarántott. 2009-es elhurcolásomtól öt év után voltam újra szabad ember, újrakezdhettem, de nem öt évet vesztettem, hanem tízet. Rengeteg anyagi kárt okoztak.
Mivel tölti az idejét most, hogy legalább itthon lehet?
Végére szeretnék jutni ennek a Hunnia-ügynek. Szóba került az amnesztia. A Gergényi-ítélet után ésszerű lenne. Le lehetne zárni 2006-ot általa. Ez politikai kérdés. Sokan egyetértenek ezzel a kormánypártban is, még Schiffer András is megszólalt az ügyben. Aki normális, az akkor is látja, hogy nonszensz az ügy, ha amúgy nem ért velem egyet vagy nem szeret.
Avatkozzon bele a politika az igazságszolgáltatás menetébe?
Beavatkozás az lenne, ha odaszólnának a bírónak. Demokráciában a hatalom a néptől származik. A képviselőin keresztül a nép törvényeket hoz. Ha egyedi elbírálás alapján úgy döntenek a képviselők, hogy amnesztiát adnak valakinek, az nem beavatkozás, hanem az egyetlen legitim, demokratikus eljárás. Én már meg lettem büntetve, ne haragudjon. Majd' három évet ültem részletekben, megszakításokkal. A nagy ügy, a Hunnia- vagy Magyarok Nyilai-ügy ráadásul még az elején tart. Közben meg húzódik még a hivatalos személy elleni erőszak ügyem is...
Még az sincs lezárva? Mióta is?
2009. március 15-én hurcoltak el a rendőrök az Erzsébet híd lábától, minden ok nélkül, törvénytelenül, mégis én vagyok a vádlott. Azt mondják, hátrafejeltem meg hátrarúgtam elhurcolásom közben, de még a saját videójukon sem látszik semmi ilyesmi. Hánykolódom abban az ügyben is, azóta rángatnak, azóta húzódik. Első fokon felmentettek, aztán új eljárásra utasították a bíróságot, kezdődött az egész elölről, ekkor elmeszeltek közmunkára, most másodfokon megint nyertem. A Hunnia-ügy ehhez képest még tényleg az elején tart, de azzal verték szét a családi terveinket.
Milyen terveket?
Terveztünk negyedik gyereket.
Már késő?
Közeledünk az ötvenhez. Persze: ne tegyünk pontot semminek a végére, amíg nem muszáj...
If at any time you'd like to stop receiving these messages, just send an email to https___fbrss_com_feed_fdd135ac40a8d4a9747117eb353fe5ef20bd8f47_xml_me+unsubscribe-partizaninfo=gmail.com@mail.feed2email.net.
To stop all future emails from feed2email.net you can reply to this email with STOP in the subject line. Thanks