2019. október 27., vasárnap

FB-RSS feed for Kiss Balázs: A "nem kommunista" MTA védte a magyar kiskaton...

FB-RSS feed for Kiss Balázs
A "nem kommunista" MTA védte a magyar kiskatonákat agyonlövetÅ' Lukácsot, védi ezt az eszmét még ma is. Nekik ezt jelenti "a kutatás szabadsága" - nem magyar ez az ál tudományos akadémia."A megfejtés tehát magától értetÅ'dik: törvénymódosításra van szükség, hogy ne az Akadémia állásfoglalása mondja ki a végsÅ' szót egy-egy önkényuralmi szereplÅ' megítélésekor. A Magyar Patrióták Közössége idén áprilisban letett a kormány asztalára egy javaslatcsomagot, amiben ez a felvetés is szerepel.""A fÅ'városi könyvtárhálózatot a Tanácsköztársaság egyik elsÅ' intézkedéseként nevezték el Szabó ErvinrÅ'l. " Nyilván ideiglenesen, mert az nem tartott soká, ám aztán 1945 után újra visszabóervinezÅ'dött.Fontosak ezek a dolgok, lépésrÅ'l lépésre vissza kell venni az igazságot.

Néhány gondolat papírra vetésére késztetett Németh Szilárd ország­gyűlési képviselÅ' Tarlós István leköszönÅ' fÅ'polgármesternek címzett levele, amelyben sajnálatának adott hangot, amiért a FÅ'városi Szabó Ervin Könyvtár nevének megváltoztatására nem jutott idÅ'. Sokunk bánata ez, hiszen a rendszerváltozás óta számos társadalmi csoport követelte a Tisza István ellen merényletet szervezÅ' szélsÅ'baloldali pártmunkás kultuszának azonnali leállítását.

A kommunista tanok magyarországi terjesztésében kulcsszerepet játszó Szabó Ervin a Kun Béla fémjelezte proletárdiktatúra szellemi megalapozásával írta be nevét a magyar kultúrtörténetbe. Ennek fényében különösen szomorú, hogy a könyvtár átnevezése nem történt meg.

Egyetértek azzal, hogy ez a lehetÅ'ség az önkormányzati választás eredményeképpen (sok más lehetÅ'séggel egyetemben) elúszott, amit sajnos az új városvezetÅ'k azóta tett nyilatkozatai is alátámasztanak. ElegendÅ' csak arra gondolnunk, hogy a most megválasztott fÅ'polgármester elsÅ' munkanapja nem telhetett el anélkül, hogy ne sikerült volna lenáciznia Wass Albert írót.

Éppen ezért nem is annyira meglepÅ', hogy Németh Szilárd teljességgel méltányolható véleménye olyan reakciót váltott ki a baloldalon, ami az ötvenes éveket idézi. A Demokratikus Koalíció például El a kezekkel Szabó ErvintÅ'l! című, Wass Albertet gyalázó és alig burkolt magyargyűlölettel átitatott közleményé­ben egyértelművé tette, nem fogják tűrni, hogy „a pacalos-pálinkás-pántlikás »kultúra« urai megpróbálják kitörölni Szabó Ervin nevét és emlékét a magyar kultúrtörténetbÅ'l”. Pacalos-pálinkás-pántlikás kultúra â€" ízlelgessük csak e sokatmondó jelzÅ's szerkezetet, mert jól kifejezi a haladó erÅ'k viszonyulását a magyar kultúrához.

Úgy tűnik, ez a valódi arcuk, amit sikerült újra felfedniük az önkormányzati választás után.

Németh Szilárd ugyanakkor azt is írja levelében, hogy ami késik, az nem múlik. E megállapítás vitán felül áll, és éppen ez a tulajdonképpeni indoka annak, amiért továbbra is idÅ'szerű a Szabó Ervin-ügy megnyugtató rendezése. A Magyar Patrióták Közössége évek óta küzd a kommunista diktatúra mai napig életben lévÅ' önkényuralmi közterület- és intézményneveinek megváltoztatásáért.

Az áttörést épp az önkormányzati választások utánra reméltük, a választói akarat azonban ebbÅ'l a szempontból több helyen is keresztülhúzta számításainkat, hiszen országszerte nem egy helyen léptek hivatalba olyan városvezetÅ'k, akik a bolsevik diktatúra áldozatainak fájdalmát semmibe véve ellenállnak e morális és törvényi kötelezettségüknek.

A jelenlegi hatalmi erÅ'viszonyok közepette nyilvánvaló, hogy a Szabó Ervin Könyvtár átnevezésére a fÅ'város részérÅ'l nem lesz fogadókészség. Mégsem törÅ'dhetünk bele abba, hogy Magyarország egyik legnagyobb kulturális intézménye újabb öt évig viselje a vörösterror nagy hívének, az elsÅ' proletárdiktatúra szellemi megalapozójának nevét.

A megoldás a jogalkotás terén keresendÅ'. Szabó Ervin ugyanis elvileg 2013 óta nem lehetne sem közterület, sem közintézmény névadója. Akkor lépett hatályba az a törvénymódosítás, amely kimondta: „Közterület, illetve közintézmény nem viselheti olyan személy nevét, aki a XX. századi önkényuralmi politikai rendszerek megalapozásában, kiépítésében vagy fenntartásában részt vett, vagy olyan kifejezést vagy olyan szervezet nevét, amely a XX. századi önkényuralmi politikai rendszerre közvetlenül utal.” A törvénybe azonban bekerült, hogy kétség esetén a Magyar Tudományos Akadémia állásfoglalását kell beszerezni, a tudományos testület pedig ahol lehetett, kisiklatta a jogalkotói akaratot. Tulajdonképpen ez a prózai oka annak, hogy a Szabó ErvinrÅ'l elnevezett közterületek és közintézmények esetében nem lehet mulasztásos törvénysértést megállapítani.

A megfejtés tehát magától értetÅ'dik: törvénymódosításra van szükség, hogy ne az Akadémia állásfoglalása mondja ki a végsÅ' szót egy-egy önkényuralmi szereplÅ' megítélésekor. A Magyar Patrióták Közössége idén áprilisban letett a kormány asztalára egy javaslatcsomagot, amiben ez a felvetés is szerepel.

A fÅ'városi könyvtárhálózatot a Tanácsköztársaság egyik elsÅ' intézkedéseként nevezték el Szabó ErvinrÅ'l. Bízom benne, hogy a közeljövÅ'ben sikerül megszerezni a megfelelÅ' támogatást ahhoz, hogy ne késsen tovább az önkényuralmi elnevezéseket tilalmazó jogszabályok korrekciója. Nem tűrhetjük ugyanis, hogy a vörösterror névadási politikája érvényesüljön, és a közpénzbÅ'l fenntartott fÅ'városi könyvtár egy tömeggyilkos eszme hírhedt uszítójának nevét viselje!

A szerzÅ' a Magyar Patrióták Közössége elnöke


Read More →
This notification was sent to partizaninfo@gmail.com by Feed2Mail.

Unsubscribe |  Manage subscriptions |  Remove ads